چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ داد

چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ داد جزئیات بیشتر🔽

چین, تایوان

18/09/2020 01:13:00 ب.ظ

چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ داد جزئیات بیشتر🔽

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با محکوم کردن رویکرد آمریکا برای آنچه «بازی با کارت تایوان جهت مهار پکن» عنوان شده، تاکید کرد «آنها که با آتش بازی می‌کنند تنها خودشان را می‌سوزانند.»

چین روز جمعه اعلام کرد که در واکنش به سفر روز گذشته یک مقام آمریکایی به تایوان، سرزمینی که پکن آنرا بخشی از قلمرو خود می‌داند، اقدام به برپایی رزمایش نظامی در منطقه‌ای نزدیک به این جزیره مورد مناقشه کرده است.پاسخ پکن به حمایت واشنگتن از استقلال تایوان که پیش‌تر نیز بارها به اشکال مختلف بیان شده بود این‌ بار به شکل برپایی یک مانور نظامی مطرح شده است.

این در حالیست که تنش میان چین و آمریکا طی ماه‌های گذشته بر سر موضوعات مختلف از جمله اختلافات تجاری، اعمال محدودیت‌ برای هیات‌های دیپلماتیک، سرکوب مخالفان در هنگ کنگ، مدیریت بحران کرونا و مسائل حقوق بشری از جمله وضعیت اویغورها در ایالت سین‌کیانگ به شکل کم سابقه‌ای افزایش یافته است.

ادامه مطلب: H.R.H »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

نظر هواداران ترامپ و بایدن در مورد بازگشت آمریکا به برجام و جنگ با ایران چیست؟تازه‌ترین بررسی بنیاد گروه اوراسیا نشان می‌دهد، در حالی که ۶۳.۷ درصد حامیان جو بایدن موافق بازگشت این کشور به برجام هستند تنها ۲۸ درصد طرفداران دونالد ترامپ موافق این اقدام ایالات متحده هستند.

اردوغان: با حمایت ملت شریف‌مان به انجام آنچه به صلاح ترکیه است ادامه خواهیم داد📌رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه: 🛑- حتی اگر اروپا و آمریکا در دموکراسی و اقتصاد کاملا نابود شوند، ما به توسعه کشور خود در هر زمینه‌ای ادامه خواهیم داد. اردوغان: برای تداوم همان مبارزه در راه کشور، دوستان و برادران‌مان عزم راسخ داریم که نام آن الگوی ترکیه است اردوغان: با حمایت ملت شریفمان به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم داد اردوغان: آیا اگر ترکیه از همه چیز چشم‌پوشی کند، فرانسه از لغزش‌هایی که رهبر بی‌کفایت و حریص خود ایجاد کرده نجات یافته و به سوی سیاست محتاطانه پیش می‌رود؟

رزمایش نظامی چین همزمان با دیدار مقامات آمریکایی از تایوان - BBC News فارسیهمزمان با بازدید تعدادی از مقامات عالیرتبه آمریکا از تایوان ، چین گفته است که اقدام به برگزاری یک رزمایش نظامی در نزدیکی تنگه تایوان خواهد کرد تا 'از حاکمیت ملی خود محافظت' کند.

صلح آمریکا با طالبان و خروج از افغانستان؛ حامیان ترامپ و بایدن موافقند یا مخالف؟تازه‌ترین بررسی بنیاد گروه اوراسیا نشان می‌دهد، طرفداران دونالد ترامپ بیش از حامیان جو بایدن موافق با توافق صلح ایالات متحده و طالبان هستند و تعداد آمریکایی‌های که از خروج ارتش ایالات متحده از افغانستان حمایت می‌کنند، روندی صعودی دارد.

آمریکا عوامل مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را تحریم کردآمریکا عوامل مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود گفته است دفتر کنترل دارایی های خارجی، اوفک، گروه سایبری ایرانی موسوم به«اِی‌پی‌تی۳۹»یا «تهدید مداوم پیشرفته ۳۹»، ۴۵ فرد مرتبط، و یک شرکت پوششی را تحریم کرده است

آمریکا دو نهاد و ۴۵ فرد مرتبط با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را تحریم کردآمریکا دو نهاد و ۴۵ فرد مرتبط با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را به اتهام دست داشتن در تهدید مخالفان در داخل و خارج ایران در فهرست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

Aa چین روز جمعه اعلام کرد که در واکنش به سفر روز گذشته یک مقام آمریکایی به تایوان، سرزمینی که پکن آنرا بخشی از قلمرو خود می‌داند، اقدام به برپایی رزمایش نظامی در منطقه‌ای نزدیک به این جزیره مورد مناقشه کرده است. پاسخ پکن به حمایت واشنگتن از استقلال تایوان که پیش‌تر نیز بارها به اشکال مختلف بیان شده بود این‌ بار به شکل برپایی یک مانور نظامی مطرح شده است. این در حالیست که تنش میان چین و آمریکا طی ماه‌های گذشته بر سر موضوعات مختلف از جمله اختلافات تجاری، اعمال محدودیت‌ برای هیات‌های دیپلماتیک، سرکوب مخالفان در هنگ کنگ، مدیریت بحران کرونا و مسائل حقوق بشری از جمله وضعیت اویغورها در ایالت سین‌کیانگ به شکل کم سابقه‌ای افزایش یافته است. سرزمین اصلی چین و جزیره تایوان از هفتاد سال پیش تا کنون توسط دو نظامی حکومتی متفاوت اداره می‌شوند. چین اما تایوان را بخشی از قلمروی خود می‌داند و بر این اساس با هرگونه ارتباط مقامات خارجی با مسئولان حکومتی در این جزیره مخالف است زیرا به اعتقاد پکن اینگونه سفرها برای مشروعیت بخشیدن به مقامات تایوانی صورت می‌گیرد. سفر روز پنجنشبه کیت کراچ، معاون امور اقتصادی وزیر خارجه آمریکا به تایوان بار دیگر انتقاد‌های تند پکن را نسبت به حمایت‌های ایالات متحده از استقلال این جزیره مورد مناقشه برانگیخته است. سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه طی سخنانی در یک کنفرانس خبری گفت: «ارتش امروز تمرین‌های نظامی را در نزدیکی تنگه تایوان آغاز کرد.» مسئول بلند پایه وزارت خارجه چین در ادامه یادآور شد: «این عملیاتی مشروع و ضروری برای تضمین حاكمیت و تمامیت ارضی چین است که در پاسخ به وضعیت فعلی تنگه تایوان انجام می شود.» ارتش چین معمولا هر از گاهی دست به تمرین‌های نظامی می‌زند اما همواره به طور کلی تاکید دارد که قصد تهدید هیچ کشور یا سرزمینی را ندارد؛ حال آنکه نام بردن از یک منطقه خاص در هدف گذاری برای انجام تمرین‌های تازه نظامی نشان از قاطعیت پکن در خصوص مسائل مرتبط با تایوان دارد. تایوان‌ می‌گوید جنگنده‌های چینی حریم هوایی این کشور را نقض کرده‌اند سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین با محکوم کردن رویکرد آمریکا برای آنچه «بازی با کارت تایوان جهت مهار پکن» عنوان شده، تاکید کرد «آنها که با آتش بازی می‌کنند تنها خودشان را می‌سوزانند.» وی همچنین ضمن تاکید بر این که پکن «هیچگونه دخالت خارجی را تحمل نخواهد کرد» مقامات تایوانی را به تلاش برای جلب حمایت کشورهای خارجی متهم کرد. کیت کراچ قرار است جمعه شب در جریان یک ضیافت شام با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان ملاقات کند. خانم تسای، نخستین رئیس جمهوری زن تایوان از چهره‌های مهم مبارزه برای استقلال این منطقه است و یکی از سرسخت‌ترین مخالفان پکن محسوب می‌شود. آمریکا پیش‌تر در ماه اوت نیز الکس اَزر، وزیر بهداشت خود را در راس برجسته‌ترین هیات سیاسی که از سال ۱۹۷۹ تا کنون از تایوان دیدن کرده است به این جزیره فرستاده بود.