چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است

24/08/2020 01:26:00 ب.ظ

یک مقام بلندپایه وزارت بهداشت چین گفته است این کشور استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه گذشته شروع کرده است.

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا جزئیات بیشتر🔽

یک مقام بلندپایه وزارت بهداشت چین گفته است این کشور استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه گذشته شروع کرده است.

یک مقام بلندپایه وزارت بهداشت چین گفته است که این کشور از یک ماه پیش استفاده از واکسن کرونا بر روی افراد از گروه‌های مختلف جامعه را شروع کرده است.ژنگ ژونگی، مدیر مرکز توسعه علوم پزشکی و فناوری کمیسیون ملی سلامت چین روز یکشنبه ۲۳ اوت (۲ شهریور) به تلویزیون دولتی این کشور گفت مقامات اجازه «استفاده اضطراری» از واکسن کرونا را برای کارمندان بیمارستانی از جمله کادر درمان صادر کرده اند.

آقای ژونگی که مدیریت پروژه توسعه واکسن در چین را برعهده دارد گفته است هرچند برای هفتمین روز متوالی هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است، با این‌حال کادر درمان همچنان در رده مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند.این اولین باری است که استفاده از واکسن خارج از حیطه آزمایشات بالینی در چین تایید می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مایک پمپئو: صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای رژیم ایران یک داستان خیالی است🔺مایک پمپئو: صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای رژیم ایران یک داستان خیالی است ⚡️وزیر خارجه آمریکا یادآور شد که رئیس جمهوری ایالات متحده ادعای ایران مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای اش را رد کرده و هرگز اجازه نمی‌دهد این رژیم به سلاح هسته‌ای دست یابد.

شیوع سریع ابولا در یک استان جمهوری دموکراتیک کنگو، موجب نگرانی شده است🔺شیوع سریع ابولا در یک استان جمهوری دموکراتیک کنگو، موجب نگرانی شده است ⚡️افزایش و گسترش سریع ویروس کشنده ابولا در مناطق دورافتاده و پر از جنگل استان ایکواته در شمال غربی جمهوری دموکراتیک کنگو موجب نگرانی سازمان بهداشت جهانی شده است.

یک نماینده مجلس: فروش نفت تقریبا صفر شده است

اهدای پلاسما یک ضرورت استپلاسمای بهبود یافتگان کرونا می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد | تا امروز بیش از ۳۰۰هزار بیمار در کشور از کرونا رهایی یافته‌اند. اما از ابتدای اجرای طرح اهدای پلاسمای بهبودیافتگان تا امروز تنها ۲درصد از بهبود یافتگان به مراکز انتقال خون مراجعه کرده‌اند

رضایت ۹۴ درصدی یک میلیون کنکوری از پروتکل‌های بهداشتیرضایت ۹۴ درصدی یک میلیون کنکوری از پروتکل‌های بهداشتی | سخنگوی سازمان سنجش آموزش:بیش از یک میلیون کنکوری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رضایت حدود ۹۴ درصدی داشتند

رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید خرید موشک‌ از ایران 'ایده خوبی' است - BBC News فارسینیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید خرید موشک از ایران 'ایده خوبی است.' آقای مادورو یک روز پس از آن که رئیس‌جمهوری کلمبیا گفت ونزوئلا می‌خواهد با خرید موشک از ایران آن را در اختیار شورشیان کلمبیا قرار دهد، در جریان پخش تلویزیونی نشست کابینه ونزوئلا گفت چنین ایده‌ای 'به ذهن او خطور نکرده بود.'

Aa یک مقام بلندپایه وزارت بهداشت چین گفته است که این کشور از یک ماه پیش استفاده از واکسن کرونا بر روی افراد از گروه‌های مختلف جامعه را شروع کرده است.August 22, 2020 وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ در ادامه یکی از جملات خود را بازنشر کرده است که تاکید می‌کند: «ما هرگز اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی به یک سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.بخش انگلیسی صدای آمریکا - افزایش و گسترش سریع ویروس کشنده ابولا در مناطق دورافتاده و پر از جنگل استان ایکواته در شمال غربی جمهوری دموکراتیک کنگو موجب نگرانی سازمان بهداشت جهانی شده است.استان وایر- یک عضو هیات رییسه مجلس گفته که «فروش نفت به‌عنوان یکی از منابع درآمدی کشور نزدیک صفر رسیده و با مشکل تامین منابع مواجه هستیم.

ژنگ ژونگی، مدیر مرکز توسعه علوم پزشکی و فناوری کمیسیون ملی سلامت چین روز یکشنبه ۲۳ اوت (۲ شهریور) به تلویزیون دولتی این کشور گفت مقامات اجازه «استفاده اضطراری» از واکسن کرونا را برای کارمندان بیمارستانی از جمله کادر درمان صادر کرده اند. آقای ژونگی که مدیریت پروژه توسعه واکسن در چین را برعهده دارد گفته است هرچند برای هفتمین روز متوالی هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است، با این‌حال کادر درمان همچنان در رده مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند. پمپئو گفت، «پیام ما بسیار بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد داد که بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان آزادانه هواپیما، تانک، موشک، و انواع دیگر سلاح‌های متعارف را خرید و فروش کند،. این اولین باری است که استفاده از واکسن خارج از حیطه آزمایشات بالینی در چین تایید می‌شود. این مسئله بخصوص موجب نگرانی این سازمان جهانی شده چرا که اکثر جوامع آسیب دیده در این منطقه به خاطر موقعیت وسیع جغرافیایی‌ به راحتی قابل دسترس نیستند. وی دقیقا اشاره نکرده است که کدام واکسن در دست تولید در چین مورد استفاده قرار گرفته و تنها گفته است که این اقدام مطابق با قانونی بوده است که اجازه می‌دهد در زمان شرایط بحران سلامت در مقیاس ملی واکسن‌های تایید نشده تجویز شوند. خبرهای بیشتر. آقای ژونگی گفت: «ما مجموعه‌ای از فرم‌های رضایت پزشکی، نظارت بر عوارض جانبی، برنامه‌های امداد و نجات و جبران خسارت تهیه دیده‌ایم تا اطمینان یابیم این استفاده اورژانسی تحت نظارت قرار دارد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:.

» این مقام وزارت بهداشت چین اضافه کرد قرار است برنامه استفاده از واکسن در فصل‌های پاییز و زمستان در مقیاس بزرگ‌تری بر روی کارکنان بخش حمل‌و‌نقل، فعالان بازار مواد غذایی و دیگر بخش‌های خدماتی عملیاتی شود. این شرایط با اعتصاب کادر بهداشتی پیچیده تر شده، که بر روی فعالیت هایی از جمله واکسیناسیون و دفن امن [مردگان آلوده به این ویروس] تاثیر گذاشته است. واکسن چینی کرونا «تا پایان امسال» در دسترس عموم خواهد بود سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ۱۷۰ موسسه در جهان در حال تلاش برای تولید واکسن کرونا هستند که از میان آنان شش شرکت چینی در فاز ۳ و نهایی آزمایشات بالینی قرار دارند. در ماه ژوئن دولت چین از کارمندان این کشور که به بیرون مرزها رفت و آمد دارند خواسته بود داوطلب تست واکسن شوند. پیشتر در هفته گذشته تلویزیون چین از ثبت رسمی نخستین واکسن ساخت محققان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا توسط شرکت داروسازی دولتی «‌سینوفارم» خبر داده بود. با این حال، مشکل مالی هنوز یکی از مشکلات اصلی در مبارزه با این بیماری شدیداً مسری باقی مانده، به خصوص که تلاش برای پیشگیری از همه گیری جهانی کووید۱۹، از بودجه عملیات مقابله با ابولا به شدت کاسته است. لیو ژینگ‌ژن که علاوه بر مقام مدیرعاملی همزمان سمت نمایندگی حزب کمونیست در شرکت دارویی را برعهده دارد گفته بود خود این واکسن را دریافت کرده است.

گزارش‌ها درباره اینکه محققان چینی و مدیران اجرایی شرکت‌های دارویی این کشور واکسن‌ها را بر روی خود امتحان می‌کنند، سوالاتی اخلاقی را در مجامع علمی جهان برانگیخته است تا کنون نزدیک به ۲۳ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۸۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. .