چین خواستار تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 1 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 4%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقامات چین برای مقابله به مثل با آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدو شد. - خبرگزاری آناتولی

24.07.2020به دنبال ضرب‌الاجل 72 ساعته آمریکا برای تعطیلی کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس، مقامات پکن برای مقابله به مثل مجوز کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدوی چین را لغو کردند. وزارت امور خارجه چین ضمن اعلام این خبر، این اقدام را «پاسخی مشروع» برای اقدام «بی‌منطق» آمریکا دانست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شدآمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شد و پکن این اقدام واشنگتن را تحریک‌آمیز خواند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش پکن به تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون آمریکاپکن تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون آمریکا را تحریک‌آمیز و مغایر مقررات بین‌المللی خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شده است | DW | 22.07.2020مناسبات آمریکا و چین هیچگاه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور تا کنون چنین پرتنش و بحرانی نبوده است. افزون بر جنگ تجاری و مناقشه بر سر شیوع کرونا و همچنین هنگ‌کنگ، اکنون تنش دیپلماتیک نیز بین دو کشور پدید آمده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا به چین دستور داد کنسولگری خود در تگزاس را ببنددآمریکا به چین دستور داده کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالات تگزاس را ببندد. این تصمیم آمریکا که با اعتراض شدید چین روبرو شده تازه‌ترین مرحله از تنش سیاسی دو کشور است که در ماه‌های اخیر به شدت بالا گرفته است. وزارت خارجه آمریکا دلیل بستن کنسولگری چین را 'حفاظت از حق مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی آمریکا' اعلام کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کنسولگری چین در تگزاس به درخواست آمریکا بسته می‌شودپکن این تصمیم واشنگتن را «تحریک آمیز» و نقض فاحش حقوق بین الملل توصیف کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »