چین خواستار تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو شد

03/05/1399 10:06:00 ق.ظ

مقامات چین برای مقابله به مثل با آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدو شد. - خبرگزاری آناتولی

مقامات چین برای مقابله به مثل با آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدو شد. - خبرگزاری آناتولی 24.07.2020 پکن/ خبرگزاری آناتولی به دنبال ضرب‌الاجل 72 ساعته آمریکا برای تعطیلی کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس، مقامات پکن برای مقابله به مثل مجوز کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدوی چین را لغو کردند.

وزارت امور خارجه چین ضمن اعلام این خبر، این اقدام را «پاسخی مشروع» برای اقدام «بی‌منطق» آمریکا دانست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شدآمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شد و پکن این اقدام واشنگتن را تحریک‌آمیز خواند

واکنش پکن به تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون آمریکاپکن تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون آمریکا را تحریک‌آمیز و مغایر مقررات بین‌المللی خواند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شده است | DW | 22.07.2020مناسبات آمریکا و چین هیچگاه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور تا کنون چنین پرتنش و بحرانی نبوده است. افزون بر جنگ تجاری و مناقشه بر سر شیوع کرونا و همچنین هنگ‌کنگ، اکنون تنش دیپلماتیک نیز بین دو کشور پدید آمده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.

آمریکا به چین دستور داد کنسولگری خود در تگزاس را ببنددآمریکا به چین دستور داده کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالات تگزاس را ببندد. این تصمیم آمریکا که با اعتراض شدید چین روبرو شده تازه‌ترین مرحله از تنش سیاسی دو کشور است که در ماه‌های اخیر به شدت بالا گرفته است. وزارت خارجه آمریکا دلیل بستن کنسولگری چین را 'حفاظت از حق مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی آمریکا' اعلام کرده است.

کنسولگری چین در تگزاس به درخواست آمریکا بسته می‌شودپکن این تصمیم واشنگتن را «تحریک آمیز» و نقض فاحش حقوق بین الملل توصیف کرده است.