چین هفتادمین سالگرد حاکمیت حزب کمونیست را جشن گرفت

09/07/1398 06:24:00 ب.ظ

هفتادمین سالگرد حاکمیت حزب کمونیست در چین با قدرت‌نمایی نظامی ویژه‌ای همراه بود.

هفتادمین سالگرد حاکمیت حزب کمونیست در چین با قدرت‌نمایی نظامی ویژه‌ای همراه بود.

همزمان با برپایی جشن‌های هفتادمین سالگرد قدرت گرفتن حزب کمونیست، وضعیت در خیابان های هنگ کنگ متفاوت بود. معترضان هنگ کنگی حدود چهار ماه پس از آغاز اعتراض‌ها، امروز هم در خیابان‌های این شهر به خیابان آمدند..آلبوم عکس: جشنواره شهر یخی چین افتتاح شد.او که همچون مائو تسه تونگ، بنیانگذار حکومت کمونیستی چین لباسی یک دست خاکستری به تن داشت اعلام کرد که کشورش سیاست اصلاحات اقتصادی را دنبال خواهد کرد..عکس‌هایی نادر از انقلاب فرهنگی چین.

ریحانه مظاهری گزارش می‌دهد...هفتاد سال قبل مائو زدونگ پس از پیروزی حزب کمونیست مقابل حزب حاکم کومینتانگ یا"حزب ملی" تولد جمهوری خلق چین را اعلام کرد..

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

چین هفتادمین سالگرد حاکمیت حزب کمونیست را جشن می گیردچین برگزاری رویدادهایی چشمگیر به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را آغاز کرده است. مائو زدونگ در روز اول اکتبر ۱۹۴۹ پس از پیروزی کمونیست ها در یک جنگ خونین داخلی تاسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد.

قدرت نمایی چین در مراسم رژه نظامی به مناسب هفتادمین سالگرد حکومت کمونیستیشی جین پینگ در مراسم روز سه شنبه وعده داد که پیشرفت «صلح آمیز» کشورش همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین: نگرانی فزاینده از چشم‌انداز آینده حکومتدولت چین تلاش داشته جشن‌های هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین به خوبی برگزار شود، اما شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری این کشور با مشکلات متعددی مواجه است.

درگیری در هنگ‌کنگ در سالگرد تاسیس جمهوری خلق چیندو گروه از موافقان و مخالفان دولت پکن در مراسم سالگرد تشکیل جمهوری خلق چین با یکدیگر درگیر شدند. - خبرگزاری آناتولی

تشدید تدابیر امنیتی در هنگ کنگ همزمان با جشن ۷۰ سالگی چین کمونیستمعترضان به دولت محلی هنگ کنگ در فراخوانی خواستار برگزاری تظاهرات در این شهر شده بودند. آنها از روز سه شنبه که مصادف با هفتادمین سالگرد استقرار حکومت کمونیستی در چین است به عنوان «روز خشم» یاد کرده اند.

جایزه حقوق بشری اتحادیه اروپا به فعال زندانی اویغور در چین رسیدشورای اروپا جایزه حقوق بشری سال ۲۰۱۹ خود، موسوم به جایزه واتسلاو هاول، را به طور مشترک یک روشنفکر از اقلیت مسلمان اویغور زندانی در چین و جوانان فعال در زمینه حقوق بشر در بالکان اهدا کرد.