واکسن کرونا, واکسن چینی کرونا

واکسن کرونا, واکسن چینی کرونا

چین اثربخشی ناچیز واکسن‌های خود را پذیرفت | DW | 11.04.2021

پکن برای اولین مرتبه، آشکارا اذعان کرد که واکسن‌های ساخته‌شده در چین، کارایی لازم در ایجاد مصونیت علیه ویروس را ندارند. چهار نمونه واکسن چینی موجود بر پایه mRNA تولید نشده‌اند.

11/04/2021 07:01:00 ب.ظ

پکن برای اولین مرتبه، آشکارا اذعان کرد که واکسن‌های ساخته‌شده در چین، کارایی لازم در ایجاد مصونیت علیه ویروس را ندارند. چهار نمونه واکسن چینی موجود بر پایه mRNA تولید نشده‌اند.

پکن برای اولین مرتبه، آشکارا اذعان کرد که واکسن‌های ساخته‌شده در چین، کارایی لازم در ایجاد مصونیت علیه ویروس را ندارند. چهار نمونه واکسن چینی موجود بر پایه mRNA تولید نشده‌اند.

آقای گائو در یک کنفرانس علمی در چنگدو گفته است، حتی اگر چند نوع واکسن کرونا موجود باشد، نباید مزایای واکسن‌های ساخته شده بر پایه mRNA را نادیده گرفت. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد چین می‌خواهد روش‌های ترکیبی و مختلف تولید واکسن را بیازماید.مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین (CCDC) یکی از عالی‌ترین مراجع پزشکی - دارویی در این کشور است. 

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

تاکنون چهار نمونه واکسن در چین، فازهای مختلف بالینی را پشت سر گذاشته و مجوز ورود به بازار را گرفته‌اند اما هیچیک از آنها بر پایه فناوری mRNA ساخته نشده‌اند.هیچ جزییاتی نیز از نتایج واکسیناسیون با این چهار نمونه یا مطالعات کلینیکی این واکسن‌ها در دسترس نیست تا بتوان اثربخشی یا عوارض احتمالی آنها نسبت به واکسن‌های دیگر سنجید.

بیش از همه، در باره واکسن سینوفارم اطلاع‌رسانی شده که مقامات چینی اثربخشی آن را ۷۹درصد اعلام کرده‌اند. سازمان جهانی بهداشت نیز این واکسن را تایید کرده است.گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناسرعت کند واکسیناسیونبسیاری از سرعت کند واکسیناسیون در آلمان شکایت می‌کنند. اما ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان ۵ آوریل وعده داد که تا ابتدای ماه مه ۲۰درصد جمعیت این کشور واکسینه می‌شوند. از شروع سال ۲۰۲۱ تا اوایل آوریل یعنی تا حدود سه ماه بعد از آغاز واکسیناسیون تنها سه‌درصد آلمانی‌ها واکسینه شدند. ینس اشپان وعده داد، سرعت واکسیناسیون در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ دائما افزایش پیدا می‌کند. headtopics.com

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونالختگی خون، علت سرخوردگی از آسترازنکانه تنها در آلمان بلکه در سایر کشورهایی که از واکسن آسترازنکا یا واکسن آکسفورد استفاده کرده‌اند مواردی از لخته خون گزارش شده که در پاره‌ای موارد به مرگ انجامیده است. در خود بریتانیا که دانشگاه آکسفورد آن در ساخت واکسن با شرکت بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا مشارکت داشته، تا اوایل آوریل هفت مورد مرگ بر اثر لختگی خون در واکسینه‌شدگان به ثبت رسید.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناآلمان: آسترازنکا فقط برای افراد بالای ۶۰ سالهر چند که موارد بروز لختگی خون به‌ویژه در عروق مغزی نسبت به کل جمعیت واکسینه‌‌شده با آسترازنکا ناچیز بود اما عارضه ‌چنان اهمیتی دارد که برخی کشورهای اتحادیه اروپا برای استفاده از آن محدودیت سنی اعمال کرده‌اند. در آلمان طبق تصمیمی که در پایان مارس گرفته شد، استفاده از این واکسن تنها برای افراد بالای ۶۰ سال مجاز شد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا"تغییر بی سر و صدای نام آسترازنکا"یک روز پس از آن که آلمان واکسیناسیون با آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه کرد رسانه‌های این کشور از تغییر بی سر و صدای نام این واکسن خبر دادند. شبکه خبری"ان تی وی" آلمان ۳۱ مارس گزارش داد نام آسترازنکا مخفیانه به Vaxzevria تغییر پیدا کرده است. شرکت آسترازنکا گفته است که این تغییر نام ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونامدیر مؤسسه روبرت کخ آلمان واکسن آسترازنکا زدبرخی از شخصیت‌های مطرح برای جلب اعتماد مردم به واکسن آسترازنکا، خود را با آن واکسینه کرده‌اند. از جمله لوتار وایلر، مدیر مؤسسه روبرت کخ آلمان که گفت، از این که اقدام به این کار کرده خوشحال است. headtopics.com

تشییع پیکر شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم | Tasnim رئیس کل دادگستری استان خوزستان معترضان به وضعیت کم‌آبی را «معاندین نظام» خواند اشرف غنی: طالبان در ۲۴ سال اخیر واقعا تغییر کرده‌اند، ظالم‌تر شده‌اند

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونارئیس‌جمهور آلمان نیز با آسترازنکا واکسینه شدپیش‌تر و در اول آوریل فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان نیز با واکسن آسترازنکا واکسینه شده بود. او واکسیناسیون را مهم‌ترین قدم در مبارزه با پاندمی کرونا دانست و از مردم خواست تا از این امکان استفاده کنند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناتوصیه تزریق دوز دوم با فایزر و مدرنا به جای آسترازنکادر این میان کمیسیون واکسیناسیون آلمان توصیه کرد که افراد زیر ۶۰ ساله‌ای که واکسن آسترازنکا تزریق کرده‌اند می‌توانند برای دوز دوم از واکسن فایزر ـ بیو‌ن‌تک یا مدرنا استفاده کنند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناتوصیه به استفاده از واکسن روسی"اسپوتنیک وی"با افزایش پرهیز از تزریق واکسن آسترازنکا، برخی سیاستمداران تمایل بیش‌تری به استفاده از واکسن روسی"اسپوتنیک وی" نشان دادند. از جمله امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، رهبران فرانسه و آلمان در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور روسیه برای استفاده از این واکسن ابراز تمایل کرده‌اند. کمپانی داروسازی"R-Pharm" روسیه می‌خواهد از ماه ژوئن یا ژوئیه در ایلرتیسن در ایالت بایرن آلمان به تولید واکسن"اسپوتنیک وی" بپردازد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناذخایر ناچیز واکسن مدرنا در ‌آلمانواکسن آمریکایی شرکت مدرنا که در اوایل ژانویه مورد تأیید کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا قرار گرفت دومین واکسنی بود که بعد از فایزر ـ بیون‌تک در این کشور استفاده شد. اما تعداد این واکسن وارداتی نسبت به جمعیت آلمان بسیار کم بود و نتوانست مشکل کمبود واکسن را چاره کند. headtopics.com

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناامید به واکسن"جانسون اند جانسون"با کاهش اعتماد به آسترازنکا امید به سایر واکسن‌های پیشرو بیش‌تر شد. در ۱۱ مارس اتحادیه اروپا مجوز استفاده اضطراری از واکسن آمریکایی"جانسون اند جانسون" را صادر کرد. بعد از آن آلمان اعلام کرد که این واکسن در اواخر آوریل وارد بازار این کشور می‌شود. شرکت"جانسون اند جانسون" در ۱۰ بهمن‌ماه گفت، کارایی این واکسن تک‌دوزه طبق آزمایش‌های بالینی گسترده ۶۶ درصد است.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناایمنی‌بخشی ۹۱درصدی فایزر ـ بیون‌تکخبر مسرت‌بخش دیگر این که طبق تازه‌ترین تحقیقات اعلام شد، واکسن فایزر ـ بیون‌تک که نخستین واکسن مورد استفاده در آلمان بود از میزان اثربخشی بالایی برخوردار است و بدن را بیش از ۹۱ درصد در برابر ویروس کرونا ایمن می‌کند. به علاوه، گفته شد که این واکسن مقابل گونه‌های جهش‌یافته نیز"مؤثر" است.

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟ برگزاری دادگاه حمید نوری؛ پایانی بر انکار جنایت ۶۷ تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل ژاپن از المپیک حذف شد

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناکیوروک، امید بعدی آلمانی‌هاواکسن دیگری که چشم امید آلمانی‌ها به آن دوخته شده کیوروک نام دارد. کریستوف کروپ، مسئول امور واکسن کرونا در دولت آلمان در این باره گفت، در صورت صدور مجوز اتحادیه اروپا واکسن کیوروک، از نیمه دوم سال جاری به بازار این کشور خواهد آمد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناپیامد مثبت پاندمیبا خانه‌نشینی‌های ناشی از شیوع کرونا منحنی موارد سرقت که سال‌ها در آلمان صعودی بود در سال ۲۰۲۰ چنان کاهشی یافت که در ۲۲ سال قبل از آن سابقه نداشت. در سال ۲۰۲۰ مالکان و مستاجران شرکت‌های بیمه را از ۸۵هزار فقره سرقت مطلع کردند. اتحادیه صنعت بیمه آلمان گفت، این رقم ۱۰هزار مورد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. با ریزش موارد دزدی، بیمه‌ها در سال ۲۰۲۰، ۷۰میلیون یورو کمتر از سال ۲۰۱۹ به مشتریان خسارت پرداختند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونانظرسنجی: حمایت دوسوم آلمانی‌ها از محدودیت‌هااوایل آوریل اعلام شد، بنا بر تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، اکثریت شهروندان آلمان خواهان ‌تشدید محدودیت‌ها برای مقابله مؤثرتر با همه‌گیری کرونا هستند. این نظرسنجی نشان داد که تنها اقلیت اندکی از شهروندان این کشور از عملکرد دولت مرکزی و دولت‌های ایالتی رضایت داشتند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناعذرخواهی مرکل بابت تصمیم به محدودیت‌های شدید۲۳ مارس آنگلا مرکل، صدراعظم و مسئولان ایالت‌های آلمان در نشست خود تدابیر بی‌سابقه‌ای برای تعطیلات عید پاک اتخاذ کردند. قرار بود همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی از اول تا پنجم آوریل تعطیل شوند. اعلام این تصمیم شوکی خبری برای افکار عمومی ‌آلمان بود. اما یک روز بعد مرکل گفت، اشتباه کرده است: «مسئولیت این اشتباه فقط به من برمی‌گردد. زمان دیگری مناسب این تصمیم بود و اعلام آن حس ناامنی ایجاد کرد.»

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناتمدید انعطاف‌پذیر محدودیت‌هاآلمان که کرونا زمستان سختی را برایش رقم زد تلاش کرد با گام‌هایی سنجیده بهار را کم‌خطرتر کند. در نشست عالی این کشور در اوایل ماه مارس سران فدرال و ایالتی پس از ساعت‌ها بحث و جدل تأکید کردند، اگرچه ترس از شیوع نوع جهش‌یافته بریتانیایی کرونا بسیار است اما مردم هم نیاز به چشم‌اندازی بهتر دارند. نتیجه: محدودیت‌ها تمدید می‌شود اما در صورت پایین آمدن شاخص ابتلا برخی از ‌آن‌ها برداشته خواهد شد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناآلمان در موج سوم کرونااز ۱۸ مارس شاخص ابتلا به کرونا در آلمان به ۹۰ رسید. شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا نسبت به هفته قبل در این تاریخ ۳هزار مورد افزایش یافت. بسیاری از افراد بالای ۸۰ سال تا این زمان دست کم اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردند. به گفته مؤسسه روبرت کخ، آلمان از ۱۱ مارس وارد موج سوم شد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناخشم و اعتراضات خیابانیواکسیناسیون مخالفان را به خیابان آورد. آن‌ها از توطئه حرف زدند و گفتند، به واکسن‌ها اعتماد ندارند. تظاهرکنندگان اعلام کردند، از"پشت صحنه" کمپین واکسیناسیون اجباری و ارائه گواهی‌نامه دیجیتال واکسن وحشت دارند. در پلاکاردی که در این تصویر مشاهده می‌شود نوشته شده است: «من تزریق سم نمی‌خواهم.»

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناشعار"یک سال سیاست تعطیلی ـ دیگر بس است"در مونیخ هزاران نفر با شعار"یک سال سیاست تعطیلی ـ دیگر بس است" در نزدیکی مجلس ایالتی بایرن به خیابان‌ها آمدند. پلیس به دلیل عدم رعایت مقررات کرونایی توسط شرکت‌کنندگان، این تظاهرات را برهم زد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناعدم رعایت مقررات کرونایی در تظاهرات اشتوتگارتدر بسیاری از شهرهای آلمان معترضان به مقررات کرونایی تظاهرات کردند. در یکی از آخرین اعتراضات در اشتوتگارت بیش از ۱۰هزار نفر به خیابان‌ها آمده و بدون ماسک و رعایت فاصله فیزیکی علیه محدودیت‌ها شعار سر دادند. سندیکای نیروهای پلیس آلمان از مقام‌های انتظامی و پلیس انتقاد کرد و این پرسش را مطرح کرد که چرا با وجود عدم رعایت مقررات‌، با این تظاهرات برخورد نشد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونابحث بر سر بازگشایی مدارسمدارس آرام‌ آرام‌ بار دیگر گشوده می‌شوند. برخی این اقدام را ضروری می‌دانستند، چرا که بخصوص عدم حضور کودکان خانواده‌های غیر تحصیل‌کرده در مدرسه، می‌توانست باعث افت کامل آموزش آنان شود. برخی نیز از این می‌ترسیدند که حضور در مدرسه به شیوع کرونا دامن بزند. بسیاری در شهرهای آلمان در زمان خیز کرونا خواستار بستن مدارس شدند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونابازگشایی مجدد آرایشگاه‌هادر میان اخبار بد خبری خوب شنیده شد: آرایشگاه‌ها دوباره باز می‌شوند. مارکوس زودر، نخست‌وزیر بایرن گفته است، یک آرایش موی زیبا با"وقار" میانه دارد. ظاهرا بسیاری از آلمانی‌ها هم این‌گونه فکر می‌کنند، چرا که به محض اعلام بازگشایی آرایشگاه‌ها، مردم چنان هجومی آوردند که نوبت‌ها تا چند هفته بعد به تاراج رفت.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونامشتری‌های مرددخرده‌فروشی‌ها نیز از محدودیت‌های کرونایی شدیدا آسیب دیده و بی‌صبرانه به انتظار بازگشایی مجدد نشستند. از اوایل مارس فروشگاه‌ها به تدریج باز شدند اما به شرط نوبت دادن تحت برنامه"کلیک اند میت". این روش شور و شوق مشتری‌ها را برای خرید کم کرد. فریدریش ویلهلم گوبل، رئیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای مد و پوشاک"زین" در این باره گفته است: «ما ضررهای بزرگی را متحمل می‌شویم.»

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونابازگشایی مجدد موزه‌هاموز‌ه‌ها نیز مرحله‌‌ به‌ مرحله‌ گشایش می‌یابند. با رزرو بلیط، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی علاقمندان می‌‌توانند باز هم مثلا در نمایشگاه نقاشی شهر درسدن مسحور آثار هنرمندان بزرگ بشوند. عرصه هنر نیز به‌شدت در محدودیت‌ها آسیب دیده است. بسیاری از هنرمندان به کمک‌های دولتی چشم دوخته‌اند.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کروناصف‌ تست کرونادر زندگی با کرونا هر بار صفحه‌ای جدید باز می‌شود. حالا دیگر می‌توان در آلمان مثلا به سوی این چادر در شهر درسدن رفت و در صف تست کرونا ایستاد. از ۸ مارس دولت جمهوری فدرال آلمان اعلام کرد که هر شهروندی می‌تواند هفته‌ای یک بار مجانی تست کرونا بدهد.

گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونابه‌ آسانی تست کرونا بخرید!هر که بخواهد می‌تواند تست سریع کرونا را به‌راحتی از سوپرمارکت‌ها تهیه کند و در خانه تست را انجام دهد. با این حال بنا بر هشدار منتقدان، نمی‌توان به نتیجه اطمینان زیادی کرد. حتی اگر نتیجه تست منفی هم در بیاید نمی‌توان احساس ایمنی کامل کرد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

بفرستن ایران کارایی نداره رانت ک داره برابعضی ها تازه منت هنم میزارن مردم واکسینه کردن مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان پس یعنی مردم ترکیه و امارات و عربستان که دارن واکسن چینی تزریق میکنن، همگی به گا رفتن؟ چین فقط ویروس های فوق اثر بخش بلده تولید کنه جهان رو به لجن بکشه