چین خواب را از چشمان بایدن ربوده است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

چین خواب را از چشمان بایدن ربوده است ممدوح المهینی، مدیر شبکه‌ العربیه، در مقاله خود استدلال می‌کند که نظام بین المللی برای اولین بار، با ظهور چین و امضای توافق اخیر‌ش با ایران، با یک تهدید واقعی مواجه است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

درنهایت گروه‌های درگیر به این نتیجه رسیدند که کسی در جنگ پیروز نمی‌شود، هیچ‌گونه رونق اقتصادی حاصل نمی‌شود و افراط‌‌‌گرایان دینی به جنگ‌های خود ادامه می‌دهند.

در آن زمان ایده وفاداری ملی افراد درون مرزهای جغرافیایی مشخص به وجود آمد و شاهد اولین بذرهای سکولاریسم -که با جدایی کلیسا از دولت آغاز شد- بودیم. بریتانیای بزرگ نقش اساسی را در حمایت از این نظام بین‌المللی بر عهده گرفت و پس از کاهش توان بریتانیا، ایالات متحده آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم عهده‌دار این مسئولیت شد، تا جایی که به این سیستم لقب نظام آمریکایی و نه فقط لیبرال، داده شد.

اکنون نشانه‌هایی از یک مواجهه را می بینیم که وزیر امور خارجه مشهور آمریکا، هنری کیسینجر نسبت به آن هشدار داد و گفت که بزرگترین چالش برای هر رئیس جمهوری در آمریکا عدم ورود به یک جنگ نظامی با پکن است، اما در عین حال محدود کردن نفوذ چین و وارد کردنش به نظام بین‌المللی که صدها سال پیش اروپایی ها و آمریکایی ها طراحی کردند، نیز یک چالش است. از طرف دیگر، چینی ها به دنبال طراحی نظام بین‌المللی ویژه خود هستند.

چگونه دولت بایدن با این همه معضلات نگران کننده‌ای که خواب را از چشمان رئیس جمهوری ربوده، برخورد خواهد کرد؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این استدلال ایراد داره چون مثل حاکمای خیانتکار ایران تو دنیا شاید یک دونه هم پیدا نشه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چین: افزایش حملات در افغانستان نتیجه خروج فوری سربازان آمریکایی از این کشور استسخنگوی وزارت خارجه چین افزایش حملات در افغانستان را نتیجه خروج فوری سربازان آمریکایی از این کشور خواند. - خبرگزاری آناتولی نتیجه خروج فوری امریکا نیست ، امریکا خودش در این جنایت ها دخیل است امریکا با معامله با این گروه تروریستی می خواهد وضعیت افغانستان را بعد از رفتن شان وخیم نشان دهند این ناامنی توسط خود آمریکا صورت گرفته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد ناسا از چین پس از سقوط بقایای موشک: برنامه فضایی باید مسئولانه باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. 😁به یکی گفتن تو دستت آب نخور عقلت زائل می شه گفت عقل چیه؟ گفتن خوب بخور😂 ناسای نژادپرست پفیوز شاتل نزدیک به ۸نفر رو کشت !گوسفندان پر ادعا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده استوزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد از اطلاق واژه 'موش آزمایشگاهی'/ قرار است شرکت‌های خصوصی از کجا واکسن بیاورند؟!انتقاد از کاربرد واژه 'موش آزمایشگاهی' معاون وزیر بهداشت درباره تحقیقات در حوزه کووید گفت: اطلاق عنوان «موش آزمایشگاهی» به افرادی که در کارآزمایی بالینی واکسن‌های کرونا شرکت می‌کنند، زیر سوال بردن تمام کارآزمایی‌های بالینی در حیطه علوم پزشکی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »