چین و روسیه دلار آمریکا را از 25 درصد تجارت خود حذف کردند- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim

15/10/1399 10:05:00 ق.ظ

حذف_دلار از ۲۵ درصد تجارت چین و روسیه چین و روسیه با هدف دوری از دلار، حجم تجارت دوجانبه با ارزهای داخلی را تا ۲۵ درصد افزایش داده‌اند آنها دلار را نه فقط یک ابزار مالی بلکه اهرمی برای تاثیرگذاری می‌دانند

چین و روسیه با هدف دوری از دلار حجم تجارت دوجانبه با ارزهای داخلی را تا 25 درصد افزایش داده‌اند. آنها دلار را نه فقط یک ابزار مالی بلکه اهرمی برای تاثیرگذاری می‌دانند. به نقل از راشا تودی، آندری دنیزوف، سفیر روسیه در چین گفت مسکو و پکن سهم پرداخت‌های خود را با ارزهای داخلی تا 25 درصد در 2020 افزایش داده‌اند. این رقم نسبت به 2 درصد ثبت شده در 7 سال گذشته بیشتر است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

وی با اشاره به شرکای چینی خود گفت:«سهم ارزهای ملی در تجارت بین ما و چین به طور یکنواخت رو به افزایش بوده و در 9 ماه اول 2020 به حدود یک چهارم رسیده است. این یک پیشرفت بسیار بزرگ است». طبق گفته دنیزوف، روند تغییر به سمت تجارت دو جانبه با ارزهای ملی بسیار چالش برانگیز ولی در شرایط ژئوپلییکی فعلی بسیار لازم است.

وی تاکید کرد دو کشور مجبورند به خاطر فشار مداوم بر شرکای تجاری خود به روبل و یوان روی بیاورند. دنیزوف اضافه کرد:«چین و روسیه در این زمینه تنها نیستند. کشورهای بسیاری قصد جدا شدن از دلار آمریکا را دارند چون دلار تنها یک ابزار مالی نیست بلکه اهرمی برای تاثیرگذاری است». headtopics.com

چین روند دوری از دلار را تسریع می کند چین و روسیه در اوایل 2019 یک قرارداد بین دولتی برای تغییر به سمت استفاده از ارزهای ملی در تجارت دو جانبه امضا کردند. مسکو و پکن در آن زمان توافق کردند پرداخت‌ با ارزهای داخلی خود را تا 50 درصد افزایش دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>