چین با پیشی گرفتن از ایالات متحده به بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شد

29/11/1399 03:25:00 ب.ظ

چین با پیشی گرفتن از ایالات متحده به بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شد بیشتر بخوانید🔽

علاوه بر بحران کرونا، اختلافات دونالد ترامپ با شرکای آمریکا در پیمان ترانس آتلانتیک که باعث اعمال تعرفه بر فولاد و محصولاتی مانند شامپاین فرانسه یا موتورسیکلت‌های هارلی-دیویدسن شد نیز بر کاهش سطح داد و ستد میان دو طرف تاثیر داشته است. بنا بر آمار یوروستات، حجم تجارت اتحادیه اروپا با چین در سال ۲۰۲۰ میلادی، رقم ۵۸۶ میلیارد یورو (۷۱۱ میلیارد دلار) و با ایالات متحده رقم ۵۵۵ میلیارد یورو (۶۷۳ میلیارد دلار) بوده است. در این مدت صادرات اتحادیه اروپا به چین با ۲.

۲ درصد افزایش، به رقم ۲۰۲.۵ میلیارد یورو و واردات اتحادیه از جمهوری خلق چین با ۵.۶ درصد افزایش به رقم ۳۸۳.۵ میلیارد یورو رسیده است.

در مقابل، در همین مدت، صادرات اتحادیه اروپا به ایالات متحده ۱۳.۲ درصد و واردات از آمریکا ۸.۲ درصد کاهش یافته است. علاوه بر بحران همه گیری ویروس کرونا، اختلافات بوجود آمده میان دونالد ترامپ با شرکای آمریکا در پیمان ترانس آتلانتیک که باعث اعمال تعرفه بر فولاد و محصولاتی مانند شامپاین فرانسه یا موتورسیکلت‌های هارلی-دیویدسن شد نیز بر کاهش سطح داد و ستد میان دو طرف تاثیر داشته است.

تجارت اتحادیه اروپا با بریتانیا گزارش‌های یوروستات حاکی از آن است که داد و ستد اتحادیه با بریتانیا در سال ۲۰۲۰ میلادی، یعنی سالی که این کشور رسما اتحادیه اروپا را ترک و دوره گذار را آغاز کرد نیز بطور قابل توجهی کم شده است. headtopics.com

از دستاوردهای ساری گده ترامپ میباشد

لعنت به چین کمونیستی

😂😂 تا الان امریکایی بودید دیگه کم کم باید چینی بشید

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

اروپایی که چورف بورل مسیولش باشه از این بهتر نمیشه. خوشحالم بریتانیا از اتحادیه دیکتاتوری اروپا خارج شد و مردم را از بردگی آنگلا مرکل و دولت فمنیستی سوییس آخوندپرست رهایی داد خاک تو‌ سر اروپا

کیسینجر: آمریکا با ورود به منازعه با چین خود را به مخاطره می‌اندازدهنری کیسینجر، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی گفت که ایالات متحده برای تضمین ثبات جهانی باید با چین در وقتی کسینجر اینجوری بگه پس حتما راه های بهتری برای تسلیم کمونیست ها وجود دارد! راه های اقتصادی... ترامپ... کیسینجر هم پاچه خوار چین شد..هنری مگه تو نمردی .که هنوز نفس میکشی بوی تعفن.. مگر ایشون نبودن با همراهی نیکسون چین رو بیدار کردن

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

تجارت در آنگولا؛ رونق گرفتن مشاغل مرتبط با گردشگری داخلیرشد این ورزش‌ برای کارگاه‌های ساخت قایق بسیار خوب بوده، چون همزمان با کم شدن واردات کالاهای ورزشی، سبب تقویت تولید محصولات داخلی در این زمینه شده است.

چین: از روابط قانونی خود با ایران از جمله تبادلات نفتی حفاظت می‌کنیمسخنگوی وزارت تجارت چین گفت که این کشور تلاش خواهد کرد از روابط قانونی با ایران که شامل تبادلات نفتی می‌شود، حفاظت کند. باز هم نفت نيم بها براي برادران چيني!

دیدارهای وزیر خارجه چین با مقامات ایرانی در تهرانوانگ یی وزیر امورخارجه چین با سفر به تهران با همتای ایرانی خود و رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی کرد. - خبرگزاری آناتولی این قرار داد خیانت اگر رژیم هم عوض شود چون امضا شده باید در دولت های بعدی ادامه پیدا کند.