چینی شریفی بوکانی، فعال مدنی بازداشت شد

12/09/1400 11:05:00 ب.ظ

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، چینی شریفی بوکانی، فعال مدنی اهل شهرستان بوکان را بازداشت کرده‌اند. با گذشت ٤٨ ساعت از بازداشت خانم شریفی بوکانی، از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست. اخبار_ایران آذربایجان_غربی

وبسایت کردپا خبر بازداشت خانم شریفی بوکانی را به نقل از برادر او رضا شریفی‌بوکانی، منتشر کرده است. به گفته آقای شریفی بوکانی، نیروهای امنیتی در شامگاه روز چهارشنبه دهم آذرماه، بدون ارائه حکم قضایی به منزل شخصی خواهرش مراجعه و وی را بازداشت کرده‌اند.

وبسایت کردپا خبر بازداشت خانم شریفی بوکانی را به نقل از برادر او رضا شریفی‌بوکانی، منتشر کرده است. به گفته آقای شریفی بوکانی، نیروهای امنیتی در شامگاه روز چهارشنبه دهم آذرماه، بدون ارائه حکم قضایی به منزل شخصی خواهرش مراجعه و وی را بازداشت کرده‌اند.

رضا شریفی‌بوکانی گفته با گذشت ٤٨ ساعت از بازداشت خواهرش از سرنوشت وی اطلاعی ندارد. گفتنی است که عمر شریفی بوکانی از زندانیان سیاسی دهه ۷۰ و پدری چینی نیز روز پنج‌شنبه ۲۰ آبان توسط نیروهای اطلاعات قلعه حسن‌خان (شهرک قدس) واقع در تهران بازداست و پس از یک روز آزاد شده بود.

رضا شریفی‌بوکانی، فعالین مدنی کُرد و برادر چینی شریفی‌بوکانی نیز، در سال ۱۳۷۹ بازداشت و به اتهام عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران به مدت ۵ سال در زندان‌های جمهوری اسلامی محبوس بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

چیزی که از غذا خوردن در ۸ هزار رستوران چینی یاد گرفتم - BBC News فارسیدیوید چن می‌گوید در هشت هزار رستوران چینی در سراسر آمریکا غذا خورده و از چهل سال قبل نام تمام این رستوران ها را همراه با کارت و منوی هزاران رستوران دیگر، ثبت کرده است یعنی الان گوه خوری این موضوع به بی بی سی فارسی مونده ؟ دستگاه تبلیغاتی آخوندها در لندن ظاهرا خبری مهمتر ازین نداشته . خاک تو سرتون نوچه و جیره خواران آخوندا

۷ مامور صرب پلیس بوسنی به اتهام قتل ۲۲ مسلمان بازداشت شدندماموران بازنشسته متهمند که در زمان آغاز جنگ داخلی در یوگسلاوی سابق با ورود به خانه‌های روستای بالاتون در شمال‌شرق بوسنی ۲۲ نفر ازجمله ۷ کودک و ۸ زن را به قتل رسانده‌اند. حقشونه باید مسلمونارو از ریشه سوزوند از بس انگل هستن قاعدتا باید جایزه می گرفتند!

کشف یک بمب دست‌ساز در نزدیکی محل اقامت سفیر آمریکا در ایسلندسه مرد در ایسلند پس از کشف یک بمب دست‌ساز در یک منطقه مسکونی در ریکیاویک، پایتخت این کشور بازداشت شدند.

مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شودرجایی در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شود

رهبر جدید حزب محافظه‌کار اتریش برای صدراعظمی برگزیده شدسباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش ورهبر حزب محافظه‌کار مردم حدود دو ماه پیش به دنبال آغاز تحقیقات یک پرونده قضایی علیه وی به ظن فساد مالی از ریاست دولت کشورش استعفا داده بود.

چین: مذاکرات وین اواسط هفته آینده ازسرگرفته خواهند شدنماینده چین در مذاکرات وین به خبرنگاران اعلام کرد که مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا درخصوص برجام در اواسط هفته آینده ازسرگرفته خواهند شد.