چیزی که از غذا خوردن در ۸ هزار رستوران چینی یاد گرفتم - BBC News فارسی

11/09/1400 06:41 ب.ظ

دیوید چن می‌گوید در هشت هزار رستوران چینی در سراسر آمریکا غذا خورده و از چهل سال قبل نام تمام این رستوران ها را همراه با کارت و منوی هزاران رستوران دیگر، ثبت کرده است

وقتی دیوید چن برای اولین بار چاپ‌سوی، یک غذای چینی را امتحان می کرد، شمار آمریکایی های چینی تبار به نسبت خیلی کم بود و اکثر آنان اهل تویسان در ایالت گوآنگدانگ بودند.

اما در اواخر دهه ۱۹۶۰، وضعیت به تدریج تغییر کرد. پس از اینکه به موجب یک قانون جدید محدودیت های سهمیه مهاجران آسیایی لغو شد، سیل ورود مهاجرانی که از سرزمین اصلی چین، هنگ‌کنگ و تایوان به آمریکا می آمدند، شروع شد. این مهاجران علاوه بر غذاهای مدرن ایالت کانتون، غذاهای متنوع سایر نقاط چین را با خود بردند.

از این راه با تنوع غذاهای چینی آشنا شد در حالی که قبلا هیچ ایده ای در باره متنوع بودن این خوراک ها نداشت. در طول مدت طولانی که دیوید چن وکیل مالیاتی بود در جریان سفرهای کاری به نقاط دور افتاده آمریکا و نیز کانادا و آسیا اغلب غذاهای چینی را امتحان می کرد.او می گوید بهترین غذاهای اصیل چینی مختص رستوران های دره سن گابریل در لس‌ آنجلس است که محل تجمع مهاجران چینی است ولی برای خوردن بهترین دیم سم باید به سانفرانسیسکو رفت. headtopics.com

قبل از رونق اخیر غذاهای چینی، آنچه مردم را متوجه این غذاها کرد، سفر ریچارد نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا به چین در سال ۱۹۷۲بود. یونگ چن، استاد تاریخ در دانشکده ارواین می گوید دیدار ریچارد نیکسون از چین سبب شروع مرحله تازه ای از محبوبیت غذاهای چینی در آمریکا شد.

یعنی الان گوه خوری این موضوع به بی بی سی فارسی مونده ؟ دستگاه تبلیغاتی آخوندها در لندن ظاهرا خبری مهمتر ازین نداشته . خاک تو سرتون نوچه و جیره خواران آخوندا

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید نوری؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم🔺 جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید_نوری ؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم ▪ متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است. ⬇ بیشتر بخوانید:

درگیری مرزی طالبان و ایران؛ صادرات از مرز «میلک» دوباره از سر گرفته شدگمرک ایران اعلام کرد که پس از عادی شدن شرایط در مرز میلک، فعالیت تجاری در این گمرک از صبح امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر دوباره از سر گرفته شده است.

نتایج یک پژوهش: طبقه متوسط آلمان در حال فروپاشی است | DW | 02.12.2021یافته‌های یک تحقیق در آلمان نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر شمار بیشتری از مردم این کشور، از لحاظ درآمد به طبقات پایین‌تری سقوط کرده و در خطر فقر قرار گرفته‌اند. چرا نمیان ایران زندگی کنن مثل همه ما در تو رفاه کامل شکر الحمدالله مصبتی که بالا ی افغان ها اوردنی بودن بالا خودش امد

رئیسی در جمع خانواده بیماران SMA حضور یافت +فیلمرئیس‌جمهور پس از پایان نشست مشترک هیئت دولت و نمایندگان مجلس در جمع خانواده بیماران SMA که از روز یکشنبه مقابل مجلس تجمع کرده اند، بصورت سرزده حضور یافت.

سردار نقدی: باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیمسردار نقدی: *استفاده از پیام‌رسان خارجی برای رساندن پیام به دشمن اشکال ندارد *باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیم *باید اپلیکیشن و پیام‌رسان شبکه اجتماعی و سیستم عامل خود را داشته باشیم ای گوز هنوز از برق نکشیدنش؟ استفاده از سردار خارجی اشکال نداره ؟

چین با سامانه 'چراغ راهنما' بر خبرنگاران نظارت می‌کند - BBC News فارسیچین با کمک فناوری تشخیص چهره سامانه‌ای نظارتی می‌سازد که می‌تواند خبرنگاران و 'افراد مورد نظر' را شناسایی کند. خبرنگاران بر اساس سامانه 'چراغ راهنما' دسته‌بندی می‌شوند - قرمز، زرد، و سبز و با افرادی که در دسته 'قرمز' قرار بگیرند 'طبق ضرورت برخورد می‌شود چینی ها که از خودشون نوآوری ندارند و فقط کپی بلدند. قطعا همچین سیستمی رو کشورهای غربی دارند و چینی ها هم به فکر کپی کردنش افتادن.