چگونه پلیس ژاپن توانست با «کوبان» به یکی از معتبرترین نهادهای کشور تبدیل شود

16/03/1400 09:24:00 ب.ظ

چگونه پلیس ژاپن توانست با «کوبان» به یکی از معتبرترین نهادهای کشور تبدیل شود

یکی از دلایل موفقیت پلیس ژاپن در تامین امنیت عمومی و پایین نگه داشتن نرخ ارتکاب جرم، داشتن یک سیستم کم‌نظیر و متکی بر ابتکاری قدیمی به نام «کوبان» است. هم اکنون در این کشور ۶ هزار «کیوسک کوبان» در کنار بیش از هزار ایستگاه پلیس فعالند.

پست‌های مشابهی نیز برای مناطق روستایی تعریف شده‌اند. پلیس‌های مشغول فعالیت در این کوبان‌ها، وظایفی بسیار گسترده دارند. این نیروها بی‌وقفه مشغول حل و فصل مشکلات کوچک و بزرگ مردم هستند. از کمک به مردمی که آدرس خود را در خیابان پیدا نمی‌کنند گرفته تا یافتن اتاقی در هتل برای مسافران یا قرض دادن پول به مسافران محروم از پول نقد یا حتی صرف کردن صبر و حوصله برای گوش دادن به مشکلات زناشویی مردم.

کیفیت کار نیروهای پلیس در این مراکز نیز همواره زیر ذره‌بین مقامات ارشد است. این نیروها به خوبی آموزش دیده‌اند و رابطه بسیار خوبی با مردم منطقه دارند. کوبان‌های ژاپن بسیار در این کشور محبوب هستند و البته در کنار برخورداری از تحصیلات مناسب با شغل، از دستمزدهای خوبی نیز بهره‌مند هستند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

زلزله ۶.۸ ریشتری مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند

زلزله ای با قدرت ۶.۸ ریشتر مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند که بر اساس گزارش های اولیه دستکم ۴ کشته برجای گذاشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

در حمله طالبان به ولایت بغلان 8 پلیس افغان از جمله دو فرمانده کشته شدندمقام‌های امنیتی ولایت (استان) بغلان شنبه 5 ژوئن (15 جوزا) تایید کردند که در اثر حملۀ گروهی طالبان بر ولسوالی‌ «جلگۀ» این ولایت، هشت منسوب پلیس به شمول دو

حمله پلیس اسرائیل به تحصن فلسطینیان و دستگیری خبرنگار شبکه الجزیرهپلیس اسرائیل به تحصن حمایت از فلسطینی‌ها در محله شیخ جراح در قدس شرقی یورش برد و خبرنگار شبکه الجزیره را دستگیر کرد. - خبرگزاری آناتولی

ویدئو؛ پلیس بارسلون پنج‌هزار جوان سرخوش را شبانه متفرق کردپلیس بارسلون حدود پنج هزار جوان سرخوش را که تا بامداد روز شنبه بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی همچنان در مناطقی از این شهر مشغول شب‌نشینی و خوشگذارانی بودند، متفرق کرد.

مشکلات اصلی کشور، غایب اولین مناظره کاندیداهای انتخاباتاولین مناظره تلویزیونی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 در حالی برگزار شد که مسائل اساسی کشور چون حاکمیت نهادهای وابسته به سپاه بر 60 درصد اقتصاد کشور،

کرونا در هند؛ ۱۲۰۰ گلدان سفالی حاوی خاکستر قربانیان به رودخانه سپرده شداما بسیاری از خانواده‌های قربانیان پس از سوزانده شدن اجساد، برای دریافت خاکستر آنها مراجعه نکرده‌اند که یکی از دلایل آن نگرانی از آلوده شدن به ویروس کرونا بوده است. نام جدید ریزش وسائیرمریضی ها تابستانی (کرونا )است.

قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی تولید باید به حداقل برسدنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی تولید به حداقل برسد و به صفر برسد.