چگونه با آیفون یک کنشگر حقوق زنان عربستان حملات هکری در سراسر جهان فاش شد

28/11/1400 09:00:00 ب.ظ

به گفته متخصصانی که در بررسی آیفون خانم الهذلول شرکت داشتند، یک اشتباه غیرمعمول در ‌نرم‌افزار جاسوسی «ان‌اس‌او» به لوجین الهذلول و متخصصان امنیتی کمک کرده است.

به گفته متخصصانی که در بررسی آیفون خانم الهذلول شرکت داشتند، یک اشتباه غیرمعمول در ‌نرم‌افزار جاسوسی «ان‌اس‌او» به لوجین الهذلول و متخصصان امنیتی کمک کرده است. خانم الهذلول یکی از برجسته‌ترین کنشگران عربستان سعودی است که در پی راه‌اندازی کمپینی برای پایان دادن به ممنوعیت رانندگی زنان در این کشور بازداشت و به زندان محکوم شد. او در فوریه ۲۰۲۱ و پس از نزدیک به سه سال حبس، از زندان آزاد شد.

بدافزار جاسوسی پگاسوس چگونه کار می‌کند؟ این کنشگر حقوق زنان بلافاصله پس از آزادی از زندان، ایمیلی از طرف گوگل دریافت کرد که در آن به او هشدار داده شده بود که هکرها سعی کرده‌اند به حساب جی‌میل او نفوذ کنند.

سه نفر از نزدیکان خانم الهذلول به رویترز گفتند که این کنشگر عربستانی از ترس اینکه آیفونش نیز هک شده باشد، با شرکت خصوصی کانادایی «سیتیزن لب» تماس گرفت و از آنها خواست که دستگاه او را بررسی کنند. بازی عوض شد headtopics.com

مثل اینکه اتا اجازه ندیم به حریم خصوصی و گوشی‌مون وارد شوید اجازه نمیدید گزارش و مقاله بخونیم؟ چه مرگتونه

بیل مارکزاک، محقق این شرکت خصوصی پس از شش ماه جستجو، به کشفی بی‌سابقه دست یافت. یک نقص در نرم‌افزار جاسوسی که در گوشی خانم الهذلول کار گذاشته شده بود، پس از دزدیدن پیام‌های تلفن او، به جای پاک کردن رد خود، یک کپی از فایلی مخرب را جا گذاشته بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

یک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف استیک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف است پژوهشگران می‌گویند در یک بررسی آزمایشگاهی که نمونه‌های ۱۱ فرد واکسینه شده را تجزیه و تحلیل کرده است، هشت نفر فعالیت خنثی‌سازی «کم اما قابل تشخیص» علیه امیکرون نشان دادند. بیشتر بخوانید: چین فقط در همه گیر کردن بیماری های مرگبار موفقه، نه در درمان‌ یا ساخت واکسن‌شون.

دولت توان ساخت یک میلیون مسکن در سال را داردمعاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ساخت ۲۱۰ هزار واحد مسکونی در کمتر از ۶ ماه از آغاز دولت توسط بنیاد مسکن آغاز شده است. قاطعانه می‌گویم بنیاد مسکن می‌تواند تعهد ۴۰۰ هزار واحد در سال را عملی کند. تعویق_کنکور_دکتری_1401

حمله مسلحانه در خاش سه کشته و یک زخمی بر جای گذاشتبه گفته فرمانده انتظامی خاش در سیستان و بلوچستان، شامگاه چهارشنبه، ۲۷ بهمن سه نفر در این شهرستان توسط افراد مسلح به قتل رسیده‌اند.

واکنش‌ها به مرگ یک کودک‌ کار در ایران؛ نماد «همه کودکان قربانی» کار اجباریبر اساس گزارش‌ها، رکسانا بلوچ روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه در پی از دست دادن دو کلیه خود در یکی از بیمارستان‌ها جان باخت. «جمعیت امام علی» در کانال تلگرامی خود مرگ این کودک را «ماحصل پنج سالی» دانست که این کودک «مجبور بوده ساعت‌های زیادی در خیابان کار کند.» مرگ دلخراش روشنک مرا بیاد دخترک_کبریت_فروش انداخت، چقدر این فرانسوی‌های بی‌عاطفه هستند، هنوز هم که بیاد مرگ آن کوچولوی کبریت فروش می‌افتم مدت‌ها ذهنم پریشان است. حقوق_بشر سازمان_ملل کودک در ایران یعنی زندگی پر از حسرت ز کوشش به هر چیز خواهی رسید به هر چیز خواهی کماهی رسید. آرزو دختربچه ایی با صورت اینچنین مردانه !!!!!! خدا بدونه چی به این طفلک گذشته....