چگونه دو میلیارد دلار ایران در دوره احمدی‌نژاد به آمریکا رسید؟ | DW | 10.11.2019

19/08/1398 07:36 ب.ظ

حسن روحانی خواستار توضیح قوه قضائیه درباره دو میلیارد دلار پول ایران شده که به گفته او، به خاطر انفعال دولت احمدی‌نژاد توسط آمریکا مصادره شده است. رئیس جمهوری ایران به چه پولی اشاره دارد و ماجرای مصادره آن چیست؟

حسن روحانی خواستار توضیح قوه قضائیه درباره دو میلیارد دلار پول ایران شده که به گفته او، به خاطر انفعال دولت احمدی‌نژاد توسط آمریکا مصادره شده است. رئیس جمهوری ایران به چه پولی اشاره دارد و ماجرای مصادره آن چیست؟ روحانی که امروز یکشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) در یزد سخن می‌گفت، از یک سو خواستار توضیح قوه قضائیه در مورد"فسادهای میلیارد دلاری" در ایران و از جمله تعیین تکلیف پرونده بابک زنجانی شد و از سوی دیگر به ادعای گم شدن"۱۸ میلیارد دلار"...

روحانی که امروز یکشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) در یزد سخن می‌گفت، از یک سو خواستار توضیح قوه قضائیه در مورد"فسادهای میلیارد دلاری" در ایران و از جمله تعیین تکلیف پرونده بابک زنجانی شد و از سوی دیگر به ادعای گم شدن"۱۸ میلیارد دلار" در سال ۹۷ در دولت خود پاسخ داد و مدعیان این اتهام را"بی‌اخلاق" نامید.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رئیس جمهوری ایران با اشاره به گزارش بانک مرکزی در رد این اتهام گفت: «بدانید در این دولت یک ریال و یک دلار گم نخواهد شد. آن در دوره‌‌های دیگر بود که میلیاردها گم شد و هنوز هم پیدا نشده؛ بنابراین راه را اشتباه نروید.»

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مصادره دو میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران در آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ نیز اشاره کرد و از همه نهادهای مسئول خواست تا در مورد این حجم هنگفت از پول که به گفته او، به خاطر انفعال دولت احمدی‌نژاد از دست ایران خارج شده و توسط آمریکا تصاحب شده است، اقدام کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

روحانی من از مسئولین میخوام پرونده ۹۴۷ میلیون دلار را به مردم توضیح دهند و یک نهاد ۹۴۷ میلیون دلار گرفته و به حسابی پس نداده را برای مردم توضیح دهند! +ما بلاخره نفهمیدیم این مسئولین کیا هستن، ما هم میگیم مسئولین، رئیس جمهور هم میگه مسئولین، مسئولين هم ميگن مسئولين🙁 جاویدشاه این گزارش عالی بود... این حرفهای جاهلانه که مثل حسن فری و دیگر سردمداران و جاهلان حکومت جاهلیت تحمیلی فرقه پان فارسیسم پان فارسی در گوشه و کنار و شهرهای ایرانیان می گویند همه رسوای و خیانت و جنایت آشکار حکومت جاهلیت تحمیلیست باید هرچه سریعتر از ایران ایرانیان جارو و حذف و جمع آوری و براندازی شود.

به فرض این پول هم از آمریکا وصول شد .خب خرج آقازاده‌هاشون میشه نه مردم بدبخت.. همون بهتر که دست آمریکا بمونه

گزارش ایران به سازمان ملل: لوینسون در ایران پرونده باز داردخبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد نهادهای قضایی ایران برای اولین بار تایید کرده‌اند رابرت_لوینسون، مامور بازنشسته اف‌.بی‌.آی که پس از سفر به ایران در سال ۲۰۰۷ مفقود شد، «پرونده‌ باز» دارد. تا دیروز میگفتن چنین کسی اصلا به ایران نرفته!!!! حالا دستگیر کردین که کردین یه ژیلت بهش بدین اقلا کی میگه نبوده من سال...،،حدود.....،ماه هم باهاش مواجهه حضوری شدم توبازداشتگاه اطلاعات تهران وهم چندساعت توسلول باهم بودیم اتفاقادکتربازداشتگاه میگفت دیابت وچربی خون داره من هم مدرک دارم وهم پرونده هست اینهاباگزارش مخبرنسبت به من فکرمیکردن جاسوس هستم

سرطان سالی 10 هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل می کندمعاون وزیر بهداشت: در کشور ما سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای سرطان هزینه می شود سالانه ۱۱۰ هزار مورد ابتلا به سرطان در کشور رخ می دهد که ۵۳ درصد از این آمار مربوط به مردان و ۴۷ درصد مربوط به خانم‌هاست یه جوری گفته انگار داره به مردم لطف میکنه شما اول یه فکری درمورد آلودگی هوا شیر پالام دار پارازیت بکن سرطان کم میشه مشکل کجاست که سالانه ۱۱۰ هزاااار نفر در کشور به گفته معاون وزیر بهداشت سرطان می‌گیرند؟ راهکار چیست؟

جمهوری اسلامی ایران به رعایت حقوق بشر در رسیدگی‌های قضایی بسیار جدی استتهران- ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه در نشست یو. پی. آر. با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در رعایت حقوق بشر در رسیدگی های قضایی بسیار جدی است، گفت: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای برای کلیه قضات مخصوصاً قضات دادگاه‌های اطفال و نوجوانان با همکاری یونیسف برگزار شده است.

ویلموتس سرانجام به ایران آمدویلموتس به ایران آمد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از وقفه طولانی، برای تشکیل اردوی تیم ملی وارد تهران شد خب دستگیرش کنید بجرم جاسوسی غربی ها خوب براش پول میدن 😂 بر طبل شادانه برین پیروز و مردانه برین خاک تو سرتون مسخرست مردم ایران انگار یادشون رفته کشور ایران ثروتمنده و ما نباید مشکل پول برای تیم ملی داشته باشیم یا هر جای دیگه فقط دلیل این کمبودها وجود جمهوری کثیف اسلامیه با تصمیمات و فساد و ایدئولوژی کثیفشون ایران و ویران کردن

هشدار اردوغان درباره احتمال سرایت ناآرامی‌های عراق به ایران | DW | 08.11.2019رئیس جمهور ترکیه در حاشیه سفر کاری خود به مجارستان گفت احتمال می‌دهیم که ناآرامی‌های عراق به ایران هم سرایت کند. اردوغان گفت که 'موضع منفی ایران' درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه او را 'آزرده خاطر' کرده است. این بی پدر دودوزه باز پدر خوانده داعش بود و هست ... از تجزیه طلبای بی وطن حمایت میکنه ... بعد برا ایران دلسوزی میکنه !؟ منظور ایشون موضع منفی مردم ایران نسبت به عملیات کشتار کردهای بی دفاع بوده! اردوغان هم بوی الرحمن آخوندها را فهمیده و از رفتن این گاوان شیرده ناراحت میشه چقدر سوخته خدايااا😂😂

درخواست اتحادیه آزاد کارگران ایران ازITUC : به برخورد امنیتی با فعالان کارگری اعتراض کنید