چگونه فناوری جدید به مبارزه با ویروس کرونا در سال ۲۰۲۱ کمک کرد؟

02/10/1400 06:01:00 ب.ظ

چگونه فناوری جدید به مبارزه با ویروس کرونا در سال ۲۰۲۱ کمک کرد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

با گذشت دو سال از شروع همه‌گیری کرونا، به نظر نمی‌رسد که کووید-۱۹ تمام شده باشد. غنا یکی از نخستین کشورهایی بود که در ماه مه واکسن کووید-۱۹ را به لطف فناوری هواپیماهای بدون سرنشین...

غنا یکی از نخستین کشورهایی بود که در ماه مه واکسن کووید-۱۹ را به لطف فناوری هواپیماهای بدون سرنشین در سراسر این کشور توزیع کرد. بهبود ارتباطات ضرورت استفاده از وسایل ایمنی حرفه‌ای در بخش‌های مخصوص بیمارستان‌ها، ارتباط کادر درمان را با دیگران دشوار کرده بود. گروه پزشکی کوتس، پروفسور دانشگاه لستر، ایده قرار دادن یک میکروفون تقویت‌کننده صدای ارزان را در داخل ماسک‌های تنفسی ضخیم مطرح کرد.

قرص و اسپری بینی برای علائم کرونا هزینه‌‌های حمل و نقل، میزان دسترسی به واکسن و تردید برای واکسیناسیون به عنوان دلایل افزایش شمار مبتلایان به کرونا اعلام شدند. پیش‌بینی‌ جدید فایزر درباره همه‌گیری کرونا؛ پایان پاندمی به چه عواملی بستگی دارد؟

مجوز استفاده از قرص فایزر را به‌عنوان نخستین درمان خانگی کرونا تایید کرد شرکت رافائل لبز برای تولید یک داروی گیاهی تلاش خود را آغاز کرد. راکش آپال، مدیر این شرکت گفت که این دارو روی صدها کادر درمان در هند آزمایش شده است. این دارو در حال حاضر در یک آزمایشگاه امن در دانشگاه کوئین مری لندن در حال آزمایش است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

المرزوقی رئیس جمهوری پیشین تونس به طور غیابی به 4 سال زندان محکوم شددادگاه تونس چهارشنبه، 22 دسامبر، به شکل غیابی، المنصف المرزوقی، رئیس جمهوری پیشین این کشور را به اتهام اقدام علیه امنیت خارجی تونس، به چهار سال زندان با

گنجینه ای در زیر آب: انگشتر طلا متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش در اسرائیل کشف شدعملیات اکتشاف طی ماه های اخیر و در حد فاصل تل آویو و حیفا انجام شده، مکانی که دو کشتی در آن غرق شده اند. حادثه غرق شدن یکی از کشتی ها حدودا به ۱۷۰۰ سال پیش و دیگری به ۶۰۰ سال پیش بر می گردد. خوب شد تو ایران پیدا نشد وگرنه فردا تو انگشت دست رئیس میراث فرهنگی بود 😂

۵۰۰ هزار پناهجوی افغان در سال جاری به ایران گریخته‌اندفیلیپو گرندی،کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهجویان، خواستار افزایش کمک‌های جامعه بین‌المللی به حکومت و مردم ایران برای پذیرش پناهجویان افغان شد. این دیگه عجب خریه افزایش کمک های بین المللی به حکومت ایران یعنی دنبه رو بدی دست گرگ.اینها کی میخوان بفهمن حکومت ملاها همه چیز رو خرج تروریست میکنن حتا کمکهای بشردوستانه رو حکومت ج اسلامی کمکی به افغان‌ها نمیکند، اندک درآمدی که از کار دارند هم از انها میگیرند!! به افغان‌ها مستقیم کمک کنید ملا دست بگیر دارد!

حکم حبس ابد به اتهام قتل در ۳۰ سال پیش | DW | 21.12.2021نامش پتر گرگوریوس بود و در سپتامبر سال ۱۹۹۱ ناپدید شد. پلیس و نهادهای مربوطه معتقدند که او به قتل رسیده است. اما هرگز جسدی پیدا نشد. اکنون دو مرد در ارتباط با این پرونده محکوم شده‌اند. رونوشت برای چنل بی و علی بندری.

آیا کوسه‌ها می‌توانند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند؟ | DW | 22.12.2021تازه‌های پزشکی هفته: کمک احتمالی کوسه‌ها در مقابله با ویروس کرونا. تایید اولین داروی تزریقی برای پیشگیری ازایدز. آنفلوآنزا و افزایش خطر ابتلا به پارکینسون. فلاونوئیدها؛ ترکیبات گیاهی جادویی برای جلوگیری از آلزایمر.

آمریکا برای کمک به افغانستان برخی از معاملات با طالبان را مجاز کردرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. کمکهای بشردوستانه؟! خاک برسرتون با کمکهای دروغیتون دیوونه خونست. آمریکا ملت رو تحریم میکنه، خودش هم بخاطر مسایل انساندوستانه معافیت صادر میکنه!!!!