چگونه واکسن آسترازنکا در برابر اُمیکرون مقاوم خواهد بود؟

04/10/1400 08:48:00 ق.ظ

چگونه واکسن آسترازنکا در برابر اُمیکرون مقاوم خواهد بود؟ نتایج تحقیق جدید دانشگاه آکسفورد نشان داد که دُز تقویت‌کننده واکسن آسترازنکا در برابر اُمیکرون موثر است.

نتایج تحقیق جدید دانشگاه آکسفورد نشان داد که دوز تقویت‌کننده کووید ۱۹ واکسن آسترازنکا در برابر اُمیکرون موثر است. این مطالعه هنوز مورد بررسی همتایان این محققان قرار نگرفته و به‌ طور مستقل توسط پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام شده است. این پژوهش شامل ۴۱ نفر بود که سه دوز واکس‌زوریا(واکسن آسترازنکا) دریافت کرده بودند.

پژوهشگران نمونه‌های خون گرفته شده از افراد آلوده به کووید ۱۹ و افرادی را که با ۲ دوز و یک تقویت‌کننده به‌ عنوان دوز سوم واکسینه شده بودند را تجزیه و تحلیل کردند. همچنین کسانی که ابتلا به سویه های متفاوت کووید ۱۹ را گزارش کرده بودند نیز در این تحقیق حضور داشتند.

پژوهشگران سطوح آنتی‌بادی را در نمونه‌های خون افرادی که ۲ دوز واکسن کووید ۱۹ و نمونه‌هایی از افرادی که دوز سوم دریافت کردند را مورد مقایسه قرار دادند. نتایج نشان داد که پس از تزریق دوز تقویت‌کننده سطح آنتی‌بادی علیه اُمیکرون بیشتر از میزان آنتی‌بادی در افرادی بود که به کووید ۱۹ آلوده شده‌ و به‌ طور طبیعی از آن بهبود یافته‌اند. headtopics.com

طبق این نتایج سطح خنثی‌سازی آنتی‌بادی‌ها پس از تزریق سومین دوز به شدت افزایش یافت. نتایج این تحقیق همچنین نشان داد سرم‌هایی که یک ماه پس از دریافت واکسن تقویت‌کننده به‌ عنوان دوز سوم از افراد به‌ دست می‌آید، می‌تواند سویه اُمیکرون را یک ماه پس از تزریق دوز دوم در برابر سویه دلتا خنثی کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

سازنده واکسن تورکوواک: ایمنی واکسن ملی در آزمایش‌های حیوانی 100 درصد ثبت شدسازنده واکسن تورکوواک: ایمنی واکسن ملی در آزمایش‌های حیوانی 100 درصد ثبت شد دانشمند سازنده واکسن کرونای تورکوواک اعلام کرد آزمایش‌های حیوانی نشان داده که ایمنی این واکسن صد درصد است.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشت میلیون نفر هنوز واکسن نزده‌اندوزارت بهداشت ایران روز جمعه، سوم دی، از جان باختن ۴۴ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود دو هزار بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

ترکیه مجوز استفاده اضطراری از واکسن 'تورکوواک' را صادر کرد | DW | 23.12.2021وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای 'تورکوواک' صادر شده است. تورکوواک نخستین واکسن کرونای ترکیه است و تولید انبوه آن در استان شانلی‌اورفه ترکیه آغاز شده است.

تمامی واکسن‌ها درصدی از سویه‌ اُمیکرون را پوشش می‌دهند / دز سوم واکسن کرونا حتما باید تزریق شودرئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه دز سوم واکسن کرونا حتما باید تزریق شود، گفت: تمامی واکسن‌ها درصدی از سویه‌ اُمیکرون را پوشش می‌دهند که حداقل جلوی مرگ و میر و شدت بالای بیماری را می‌گیرد اما توجه داشته باشید که دز سوم در مقابل ویروس کرونا محافظت کننده‌تر است.

رئیس نظام پزشکی مشهد: ۸ میلیون ایرانی دوز اول واکسن را هم نزدند | DW | 24.12.2021رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد جمعیت کسانیکه دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند را حدود ۸ میلیون نفر اعلام کرد با این تأکید که واکسیناسیون کامل دیگر دو دوز نیست، بلکه سه دوز واکسن است.

وزیر بهداشت: تزریق دُز سوم افراد را تا ۹۰ درصد در مقابل اُمیکرون مقاوم می‌کندوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افرادی که دُز سوم واکسن را تزریق می کنند ۸۰ تا ۹۰ درصد در مقابل اُمیکرون مقاوم خواهند بود. اینو ایشون طبق احساساتشون گفتن، یا بر اساس نتایج آزمایشات و گزارشها، یا بر اساس گفته مقامات بهداشتی غربی؟؟؟!!!