چگونه مدت محرومیت دوپینگی‌ها کاهش می‌یابد؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در مورد امکان کاهش مدت محرومیت ورزشکاران دوپینگی، توضیح داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فرزاد شارکی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص امکان بخشودگی بخشی از محرومیت ورزشکاران دوپینگی، اظهارکرد: تنها راه ممکن برای کاهش بخشی از دوره محرومیت ورزشکار خاطی، همکاری اساسی با ایران نادو است.

وی افزود: با توجه به فرایند ثبت نمونه‌گیری و سیستم مدیریت نتایج شفاف که توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) انجام شده است و اعلام عمومی رای ایران نادو، تنها روش ممکن برای کاهش دوره محرومیت ورزشکار دوپینگی، فقط همکاری اساسی ورزشکار خاطی با ایران نادو خواهد بود و امکان کاهش یک سال محرومیت در صورت پذیرش دوپینگ برای ورزشکاران وجود دارد.

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ درباره نحوه انجام این همکاری اساسی، توضیح داد: مطابق ماده ۱۰.۷.

شارکی ادامه داد: ورزشکاران محروم در رشته‌هایی که نیاز به تمرین در کنار تیم دارند، صرفا در دو ماه پایانی محرومیت خود جهت کسب آمادگی جسمانی می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد باشگاهی اقدام کرده و فقط در تمرینات تیم حاضر شوند و همچنان شرکت در مسابقات پیش از اتمام دوره محرومیت ممنوع بوده و به محض پایان کامل دوره مجاز به فعالیت خواهند بود.

وی تاکید کرد: ایران نادو به فدراسیون‌ها، ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها و باشگاه‌های ورزشی توصیه می‌کند که پیش از ثبت قرارداد، انتصاب روسای هیات‌های ورزشی یا دعوت از ورزشکاران و نیروهای پشتیبان شامل مربیان و کادر پزشکی نسبت به دریافت استعلام وضعیت و نداشتن سابقه محرومیت ورزشی اقدام کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشکل باقی مانده سموم کشاورزی با مجتمع صنعتی پرتودهی کاهش می‌یابدبه گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از سامانه پرتودهی شتاب دهنده الکترونی که در مرکز پرتودهی نوین قزوین برگزار شد، گفت: سازمان انرژی اتمی ایران از سال ۱۴۰۰ تا یک سال بعد از آن شاهد ۱۵۹ دستاورد فناوری و صنعتی بود که این مساله بیانگر یک جریان پویا، زنده و پرتلاش آن است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاهش مدت زمان رسیدگی به دعاوی حل اختلاف کار به ۲۰ روزمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در دولت سیزدهم با استقرار سامانه جامع روابط کار و تلاش بی‌وقفه کارشناسان شاهد کاهش میانگین مدت‌زمان رسیدگی در مراجع حل اختلاف کار بودیم برای نمونه مدت‌زمان رسیدگی به شکایات در سال ۱۳۹۹ به میزان ۵۴ روز بوده است که این آمار در سال گذشته به ۲۰ روز رسیده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امیدآفرینی‌های کاذب توسط نامزدهای انتخاباتی اعتماد عمومی را کاهش می‌دهدفرماندار ساوه گفت: امیدآفرینی‌های کاذب توسط نامزدهای انتخاباتی موجب کاهش اعتماد عمومی خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس کمیته بین‌المللی نجات می‌گوید آتش‌بس «حداقل پنج‌روزه» در غزه ضروری استمشاهده خبرنگار صدای آمریکا از راکت‌پراکنی حماس و حزب الله به اسرائیل: کاهش شدید داشته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پاسخ ایالات متحده به حملات نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی؛ حمله جنگنده‌‌های ‌آمریکایی به تأسیسات وابسته به...مشاهده خبرنگار صدای آمریکا از راکت‌پراکنی حماس و حزب الله به اسرائیل: کاهش شدید داشته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جان کربی: حمله گروه «تروریستی» حماس نه تنها برای اسرائیل، بلکه برای غرب نیز باید زنگ خطر باشدمشاهده خبرنگار صدای آمریکا از راکت‌پراکنی حماس و حزب الله به اسرائیل: کاهش شدید داشته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »