چگونه می‌توان در متاورس وام خرید زمین و مسکن گرفت؟

10/11/1400 06:49 ب.ظ

طی سال گذشته و با افزایش قیمت‌ها، خرید املاک و مستغلات نه تنها در دنیای واقعی، بلکه در متاورس نیز به طور فزاینده‌ای دشوار شده است، جایی که قطعات بزرگی از زمین‌ها در قلمروهای مجازی مانند دیسنترالند(Decentraland) و سندباکس(Sandbox) اکنون میلیون‌ها دلار معامله می‌شود.

طی سال گذشته و با افزایش قیمت‌ها، خرید املاک و مستغلات نه تنها در دنیای واقعی، بلکه در متاورس نیز به طور فزاینده‌ای دشوار شده است، جایی که قطعات بزرگی از زمین‌ها در قلمروهای مجازی مانند دیسنترالند(Decentraland) و سندباکس(Sandbox) اکنون میلیون‌ها دلار معامله می‌شود. دن رایتزیک، مدیرعامل شرکت ترازیرو، توضیح داد که ملکی که برای آن وام خرید پرداخت شده، یک قطعه زمین تجاری است که در یک منطقه تفریحی واقع شده و امکان بناکردن ساختمانی پنج طبقه و بیشتر در آن وجود دارد.

او افزود:«این زمین در نزدیکی یک سالن کنسرت و در سمت چپ یک زمین گلف پرمشتری قرار دارد که ارزش اجاره آن را بالا برده است ولی خریدار آن قصد دارد از آن برای ساخت یک بازی جدید استفاده کند.»

مدیرعامل شرکت ترازیرو تاکید کرد که همانند اعطای وام در دنیای واقعی برای ما هم مهم بود که درآمد حاصل از این زمین بتواند جوابگوی اقساط ماهانه وام درخواستی باشد. آقای رایتزیک در مورد دلیل ورود شرکت ترازیرو به عرصه پرداخت وام املاک در متاورس گفت که این شرکت روزانه با صدها درخواست کمک مالی برای خرید زمین و ساختمان در متاورس مواجه بود ولی در برداشت اول پذیرش این درخواست‌ها اقدامی غیرعاقلانه به نظر می‌رسید ولی سپس متقاعد شدیم که پرداخت وام را آغاز کنیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

تصویب خرید سربازی در کمیسیون تلفیق مجلس؛ ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان در هر هفته «پنج برابر می‌شود»در عین روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در ایران، یک عضو ستاد کرونا درباره افزایش آمار بستری‌ها و قربانیان در هفته‌های آینده هشدار داد.

واشنگتن‌پست: ایران در حال «ریشە دواندن» در شرق سوریە است🔺واشنگتن‌پست: ایران در حال «ریشە دواندن» در شرق سوریە است ▪️روزنامە واشنگتن پست در گزارشی پیرامون حضور جمهوری_اسلامی ایران در سوریه نوشته است، تهران در جذب نیرو حتی از ارتش رژیم بشار اسد هم پیشی گرفتە است. ⬇️ بیشتر بخوانید: اولا از کوههای هندوکوش تا ساحل مدیترانه پنج‌هزار سال است ایران سیطره معنوی و حق آب و گل دارد، دوما آمریکا که خود را کدخدای خود خوانده جهان می‌خواند فقط برای غارت ملل مظلوم و عقب مانده که نیست، کدخدای جهانی یعنی مسئولیت اداره جهان نه غارت جهان توسط عده دزد حرفه‌ای... رشتو بله برای کوتاه کردن پای تروریست های عالم(آمریکا و اسرائیل ) باید قوی بود امروزه ایران عزیز در خاورمیانه میدان داری می‌کند چیزی که برای آمریکای جنایتکار و تروریست گران تمام شده است ✅ کارشناس آمریکایی: 📍ایران در آمریکای جنوبی نفوذ راهبردی داشته و فعالیت‌های گسترده اقتصادی دارد/ایرانی‌ها نمی‌توانند ناوهواپیمابر به کارائیب بیاورند پس برای تهدید آمریکا حضوری غیرمتعارف در آمریکای جنوبی برپا‌ کردند.... قسمت اول سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY

وزیر خارجه: در روابط خارجی کشور شاهد گشایش در مناسبات هستیموزیر خارجه کشورمان گفت: سفر آقای دکتر رییسی به مسکو با دستاورد بالا برای کشور همراه بوده است. آقای پوتین طی سه ساعت مذاکره، با احترام کامل و ویژه رفتار کرد و در خصوص موضوعات مهم مورد توجه دوطرف، تصمیمات لازم اتخاذ شد. ولی یه نفری چند وقت پیش گفت مذاکره سم است مذاکره نمیکنیم جنگ هم نمی‌شود... الان چی شد پس🤣🤣🤣🤣🤣🤣 GO-GO

توافق در وین در گرو تصمیم سیاسی آمریکااتخاذ تصمیم سیاسی مربوط به طرفی است که یک توافق حقوقی بین‌المللی با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل (برجام) را با تصمیم سیاسی نادیده گرفته و با خروج از آن عامل شکل‌گیری مشکلات فعلی است.

اما ترازیرو(TerraZero)، یک توسعه دهنده متاورس، اعلام کرد که یکی از نخستین وام‌های خرید ملک در متاورس را برای معامله قطعه زمینی واقع در بستر دنیای مجازی سه بعدی دیسنترالند به ارزش ۴۵ هزار دلار پرداخت کرده است.

دن رایتزیک، مدیرعامل شرکت ترازیرو، توضیح داد که ملکی که برای آن وام خرید پرداخت شده، یک قطعه زمین تجاری است که در یک منطقه تفریحی واقع شده و امکان بناکردن ساختمانی پنج طبقه و بیشتر در آن وجود دارد. او افزود:«این زمین در نزدیکی یک سالن کنسرت و در سمت چپ یک زمین گلف پرمشتری قرار دارد که ارزش اجاره آن را بالا برده است ولی خریدار آن قصد دارد از آن برای ساخت یک بازی جدید استفاده کند.»

مدیرعامل شرکت ترازیرو تاکید کرد که همانند اعطای وام در دنیای واقعی برای ما هم مهم بود که درآمد حاصل از این زمین بتواند جوابگوی اقساط ماهانه وام درخواستی باشد.

آقای رایتزیک در مورد دلیل ورود شرکت ترازیرو به عرصه پرداخت وام املاک در متاورس گفت که این شرکت روزانه با صدها درخواست کمک مالی برای خرید زمین و ساختمان در متاورس مواجه بود ولی در برداشت اول پذیرش این درخواست‌ها اقدامی غیرعاقلانه به نظر می‌رسید ولی سپس متقاعد شدیم که پرداخت وام را آغاز کنیم.

او خاطرنشان کرد که جوانان در حال حاضر به دلیل گرانی نمی‌توانند در دنیای واقعی ملکی بخرند، اما برخی از آنها به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند در متاورس دارایی شخصی خود را داشته باشند چون که هنوز قیمت‌ها در متاورس تا حدودی ارزان‌تر از دنیای واقعی است که آن هم می‌تواند به این دلیل باشد که امکان زندگی واقعی در این املاک و خانه‌ها وجود ندارد.

راهنمای گام به گام خرید ارز، سهام و زمین؛ چگونه در متاورس سرمایه‌گذاری کنیم؟

هر چند هنوز این شرکت نرخ بهره وام پرداختی را افشا نکرده ولی تاکید کرده که سنجش اعتبار خریدار همانند بانک‌ها و موسسات مالی سنتی به دقت انجام شده و بر خلاف وام‌های مسکن مرسوم مدت پرداخت آن کوتاه و دوساله تعیین شده است.

در همین حال، شویلر کارول، از شرکت حقوقی لوب اند لوب، گفت که فعلا مراحل و نحوه دریافت وام مسکن در متاورس شباهت زیادی به رون سنتی آن در دنیای حقیقی دارد.

البته در حال حاضر پرداخت وام و اعتبار رمزنگاری شده از طریق دیفای یا اپلیکیشن‌های آنلاین «امور مالی غیر متمرکز»(Decentralized finance) نیز انجام می‌شود. این نظام مالی بر پایه قراردادهای هوشمندی که در زنجیره‌های بلوکی(بلاکچین‌ها) شکل‌ گرفته‌، خلق شده است. نرخ بهره در دیفای معمولا جذاب‌تر از بانک‌های سنتی است و موانع بوروکراتیک کمتری نیز برای دریافت وام وجود دارد چنان که تنها شرط لازم برای گرفتن وام از دیفای، توانایی سپردن وثیقه مبتنی بر دارایی‌های رمزنگاری شده است.

«دیفای» یا خدمات مالی غیرمتمرکز چیست و چه ریسک‌هایی دارد؟

املاک مجازی در متاورس در قالب ان اف ‌تی‌(NFT) فروخته می‌شود که اکثر آنها مبتنی بر رمزارز اتریوم هستند. برای خرید ان اف تی‌(رمز‌های دیجیتالی منحصربفرد) باید یک کیف پول رمزنگاری برای خود درست کنید و سپس در محیط متاورسی مورد علاقه خود همانند دیسنترالند یا سندباکس یک حساب کاربری ایجاد کنید و کیف پول رمزنگاری خود را به آن حساب آن متصل کنید.

ان اف تی‌ها قیمت مشخصی ندارند و برای به دست آوردن مالکیت آنها باید در مزایده رقابتی شرکت کرد. بنابراین توانایی تشخیص ارزش واقعی آنها پیش از خرید بسیار مهم است.

با وجود خوش‌بینی برخی کارشناسان به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در متاورس، توصیه می‌شود قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری قابل توجهی در آن، تحقیقات و بررسی‌های لازم و کافی را برای شناسایی ریسک‌ها و مخاطرات آن انجام دهید.