چگونه می‌توان قطعی اینترنت در ایران را دور زد؟ | DW | 19.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

اتصال به اینترنت در ایران قطع است. راه گریز از این وضعیت چه می‌تواند باشد و چه امکاناتی برای اتصال مجدد به اینترنت وجود دارد. مهدی یحیی نژاد، کارشناس فن‌آوری‌های اینترنتی، درباره این موضوع به پرسش‌های دویچه وله پاسخ داد. IranProtests بنزین

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پنج روز از شروع اعتراضات به گرانی بنزین در ایران می‌گذرد. اینترنت در دومین روز اعتراضات از ساعت شش بعد از ظهر روز شنبه ۲۵ آبان با تصمیم شورای امنیت کشور (شاک) قطع شد.براساس گزارش"نت بلاکس"، نهاد ناظر بر ترافیک اینترنت در جهان، اینترنت در ایران در پنجمین روز اعتراضات با ظرفیت زیر چهار درصد قابل استفاده بود.

از طرف دیگر کارشناسان فن‌آوری‌های اینترنتی به فکر راه‌های گریز از این وضعیت هستند. اما چه راه‌هایی وجود دارد؟مهدی یحیی‌نژاد، کارشناس فن‌آوری‌های اینترنتی و توسعه‌دهنده تکنولوژی"توشه"، در مصاحبه با دویچه وله درباره راه‌‌های مختلف گریز از وضعیت قطع شدن اینترنت به دویچه وله توضیح داد. یحیی‌نژاد، توسعه‌دهنده تکنولوژی"توشه" در ادامه گفت: «این تکنولوژی به طور یک‌ طرفه اجازه می‌دهد که اطلاعات دیجیتال و محتوی را از طریق ماهواره دریافت بکنند البته این پلان‌ها برای کسانی‌ که ماهواره تلویزیونی دارند مقدور هست.»

به گفتهٔ مهدی یحیی‌نژاد، پروژه توشه یک بستر توزیع اطلاعات دیجیتال است که تا هشت گیگابایت می‌تواند محتوی را دریافت کند. این روش به خاطر دور زدن اینترنت و زمانی‌ که اینترنت قطع است شاید عملا تنها راه دریافت فایل‌های اینترنتی باشد.یحیی‌نژاد استفاده از مودم را هم یکی از راه‌های اتصال مجدد به اینترنت می‌داند. ولی او توضیح داد که کسانی که هنوز در خانه‌هایشان مودم دارند می‌توانند از آن استفاده بکنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به قطع اینترنت در ایران: اینکار به منزله محاصره شهروندان استاعتراض فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران به قطع_اینترنت در ایران: اینکار به منزله محاصره شهروندان است روز دوشنبه، سه روز بعد از قطع اینترنت در ایران وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی تائید کرد که این اقدام با تصمیم شورای عالی امنیت ملی ایران انجام شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'اگر داخل ایران هستید، با مودم به اینترنت وصل شوید' | DW | 19.11.2019محمود تجلی‌مهر، کارشناس مخابرات در آلمان می‌گوید دو راهکار عملی برای ارتباط با اینترنت از داخل ایران وجود دارد. او پیشنهاد می‌کند سراغ مودم‌های قدیمی بروید و با کمک افرادی که به شیوه نصب آنها آشنا هستند با مودم به اینترنت وصل شوید. در اینجا بشنوید:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات در ایران؛ حمله به دفتر نماینده رهبری در یزد و ادامه قطع اینترنتدوشنبه همزمان با چهارمین روز اعتراضات در ایران که ابتدا در واکنش به افزایش قابل توجه قیمت بنزین شروع شد، گفته می شود شبکه اینترنت در این کشور همچنان به طور گسترده دچار خاموشی است. وضعیت در شهرهای مختلف به درستی روشن نیست، هرچند گزارش ها حاکی از ادامه اعتراضات است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بحران نظام و اعتراض‌ها در ایران به کجا می‌کشد؟ نظر تحلیلگران | DW | 17.11.2019فضای شهرها به دنبال اعتراضات گسترده به افزایش قیمت بنزین در ایران به شدت امنیتی شده است. جمهوری اسلامی به ارعاب، سرکوب و شلیک به سوی تظاهرکنندگان و بازداشت‌های گسترده متوسل شده است. ادامه این وضع به کجا می‌رسد؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیام اسرائیل به مردم ایران: ما در کنار شما ایستاده‌ایمپیام اسرائیل به مردم_ایران: ما در کنار شما ایستاده‌ایم پیام وزیر خارجه اسرائیل به مردم آزادی‌خواه ایران: «شما مردم ایران توسط رژیم سرکوبگر آخوندی به گروگان گرفته شده‌اید، و شما این رژیم را نمی‌خواهید. ما در کنار شما ایستاده‌ایم.» شما جیب مارو نزن، وایسادنت پای ما پیشکش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا روسیه به دنبال کاهش نفوذ ایران در سوریه است؟چهار سال پیش وقتی ایران و روسیه تصمیم گرفتند به سلسله شکست های نظامی بشار اسد و حامیانش در جنگ سوریه پایان دهند، کمتر مقامی در جمهوری اسلامی پیش بینی می کرد که امروز روسیه به مانعی بزرگ برای پیشبرد جاه طلبی های ژئوپلیتیک و اقتصادی ایران در سوریه بدل شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »