چگونه فیک‌نیوز با نام شهدا بازی می‌کند؟

19/07/1398 05:17:00 ب.ظ

برخی شواهد به دست آمده از بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد موج خبری علیه شهرداری تهران درخصوص حذف نام شهدا با استفاده از یک تصویر قدیمی ایجاد شده که شائبه انگیزه سیاسی در این ماجرا را مطرح کرده است.

تهران- ایرناپلاس- برخی شواهد به دست آمده از بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد موج خبری علیه شهرداری تهران درخصوص حذف نام شهدا با استفاده از یک تصویر قدیمی ایجاد شده که شائبه انگیزه سیاسی در این ماجرا را مطرح کرده است. هفده مرداد امسال، برخی کانال‌های اصولگرا، اقدام به انتشار تصاویری کردند که در آن ادعا شده بود، عنوان شهید از برخی معابر منطقه یک شهرداری تهران، حذف شده است.

این تصاویر به سرعت در کانال‌های اصولگرا منتشر شد و زمینه‌ای برای فشار بر شهرداری شد؛ تا جایی که پیروز حناچی، سه روز بعد از انتشار این تصویر، دستور داد بررسی لازم در این خصوص صورت گیرد.

عکسی متعلق به شهریور ۱۳۹۳ نکته جالب توجه این بود که در پایین آن، منبع این تصویر وبلاگی به نام «منتظر شهادت» ذکر شده بود. وبلاگی که آخرین پست آن مربوط به ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ بود. نکته جالب‌تر این است که اگر این تصویر را با استفاده از ابزاری مثل جست‌وجوی تصویری گوگل، جست‌وجو کنید؛ به پستی در سایت لنزور، سایت اشتراک عکس ایرانی برمی‌خورید که متعلق به شهریور سال ۱۳۹۳ است. این به آن معناست که این تصویر که در دو ماه گذشته بارها به عنوان اصلی‌ترین سند سهل‌انگاری مدیران کنونی شهرداری در فضای مجازی دست به دست می‌شد، دست کم متعلق به ۵ سال پیش و دوره قبلی مدیریت شهری است.

موج اوایل مرداد و پیش از آغاز موج اصلی این موضوع، در پی نشر موزیک ویدئویی با محوریت سخنان یک شهید خطاب به مادرش بود که در یکی از بندهای آن، این شهید به مادر خود می‌گوید نام کوچه را به نام او نکنند؛ بلکه به نام «نسترن» باقی بماند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

آکار: نیروهای ترکیه با کمک برادران سوری به مبارزه با تروریسم در شرق فرات خواهند پرداخت

با عملیات چشمه صلح ترکیه چنچ روستا از تروریسم پاکسازی شدندبا عملیات چشمه_صلح ترکیه، روستاهای مشیرفه و ددات از توابع تل ابیض و کیشتو از توابع راس العین از تروریسم پاکسازی شدند

کالدرون: با سیدجلال مشکلی ندارم / جونیور جدا نمی‌شود / چرا بازیکن استقلال را محروم نکردند؟در مادرید جای رونالدو خالی است کالدرون: با سیدجلال مشکلی ندارم / جونیور جدا نمی‌شود / چرا بازیکن استقلال را محروم نکردند؟

ایران-کامبوج؛ مسابقه با ضعیف‌ترین تیم مهم‌ترین شدبازی ایران-کامبوج در استادیوم آزادی تهران برای بسیاری از مردم ایران و جهان تبدیل به یکی از مهم‌ترین مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در ۴۰ سال گذشته شده است. شاید این مسابقه از نظر نتیجه و امتیاز کم‌اهمیت‌ترین بازی برای ایران باشد اما مهم امتیازی است که قرار است روی سکوها به زنان ایران برگردانده شود. یه دونه بازی رو چون فیفا کرده تو پاچه اینا به خاطر دختر آبی، دارن کون خودشون رو جر میدن که یه جوری زن ها بیان و برن فرقی تو اصل قضیه نکرده زنا هنوز نمیتونن وارد هیچ استادیومی بشن، بی_بی_سی پفیوز هم به های گنده کردن این یه بازی باید در مورد اصل ماجرا بنویسه که هنوز همون برنامست

زنان در آزادی؛ گفتگو با شیرین پس از بازی ایران و کامبوجحضور زنان ایران در ورزشگاه؛ شیرین که بازی را از نزدیک دیده روی خط تلفن باماست

چاووش‌اوغلو: عملیات چشمه صلح مطابق با قوانین بین‌المللی اجرا می شود