چگونه فیک‌نیوز با نام شهدا بازی می‌کند؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برخی شواهد به دست آمده از بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد موج خبری علیه شهرداری تهران درخصوص حذف نام شهدا با استفاده از یک تصویر قدیمی ایجاد شده که شائبه انگیزه سیاسی در این ماجرا را مطرح کرده است.

دو ماه از زمان آغاز ماجرای رسانه‌ای حذف نام شهدا در برخی خیابان‌های تهران می‌گذرد. ماجرایی که در حد یک بحران برای شهرداری تهران مطرح شد و هنوز هم تبعات آن ادامه دارد؛ تا جایی که حتی در شب‌های اخیر صداوسیما نیز در بخش‌های خبری پربیننده خود مثل خبر ۲۱ اقدام به تهیه و پخش گزارش‌هایی در این خصوص کرده و به رغم پیگیری‌های مسئولان شهرداری، است. با این حال بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد در پشت پرده این دغدغه مقدس، یک بازی سیاسی و رسانه‌ای تقریبا پیچیده وجود دارد.

هفده مرداد امسال، برخی کانال‌های اصولگرا، اقدام به انتشار تصاویری کردند که در آن ادعا شده بود، عنوان شهید از برخی معابر منطقه یک شهرداری تهران، حذف شده است. این تصاویر به سرعت در کانال‌های اصولگرا منتشر شد و زمینه‌ای برای فشار بر شهرداری شد؛ تا جایی که پیروز حناچی، سه روز بعد از انتشار این تصویر، دستور داد بررسی لازم در این خصوص صورت گیرد. نکته جالب توجه این بود که در پایین آن، منبع این تصویر وبلاگی به نام «منتظر شهادت» ذکر شده بود. وبلاگی که آخرین پست آن مربوط به ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ بود.

نکته جالب‌تر این است که اگر این تصویر را با استفاده از ابزاری مثل جست‌وجوی تصویری گوگل، جست‌وجو کنید؛ به پستی در سایت لنزور، سایت اشتراک عکس ایرانی برمی‌خورید که متعلق به شهریور سال ۱۳۹۳ است. این به آن معناست که این تصویر که در دو ماه گذشته بارها به عنوان اصلی‌ترین سند سهل‌انگاری مدیران کنونی شهرداری در فضای مجازی دست به دست می‌شد، دست کم متعلق به ۵ سال پیش و دوره قبلی مدیریت شهری است.

موج اوایل مرداد و پیش از آغاز موج اصلی این موضوع، در پی نشر موزیک ویدئویی با محوریت سخنان یک شهید خطاب به مادرش بود که در یکی از بندهای آن، این شهید به مادر خود می‌گوید نام کوچه را به نام او نکنند؛ بلکه به نام «نسترن» باقی بماند. طبیعتا این ترانه با واکنش طیف‌های مختلف سیاسی و مذهبی در ایران به خصوص در میان اصولگرایان روبرو شد و نسبت به آن اعتراضات زیادی شد.با این حال برخی اصولگرایان با بازنشر این تصویر، آن هم در میانه جو واکنش به آن آهنگ، در واقع تلاش کردند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آکار: نیروهای ترکیه با کمک برادران سوری به مبارزه با تروریسم در شرق فرات خواهند پرداخت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

با عملیات چشمه صلح ترکیه چنچ روستا از تروریسم پاکسازی شدندبا عملیات چشمه_صلح ترکیه، روستاهای مشیرفه و ددات از توابع تل ابیض و کیشتو از توابع راس العین از تروریسم پاکسازی شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کالدرون: با سیدجلال مشکلی ندارم / جونیور جدا نمی‌شود / چرا بازیکن استقلال را محروم نکردند؟در مادرید جای رونالدو خالی است کالدرون: با سیدجلال مشکلی ندارم / جونیور جدا نمی‌شود / چرا بازیکن استقلال را محروم نکردند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران-کامبوج؛ مسابقه با ضعیف‌ترین تیم مهم‌ترین شدبازی ایران-کامبوج در استادیوم آزادی تهران برای بسیاری از مردم ایران و جهان تبدیل به یکی از مهم‌ترین مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در ۴۰ سال گذشته شده است. شاید این مسابقه از نظر نتیجه و امتیاز کم‌اهمیت‌ترین بازی برای ایران باشد اما مهم امتیازی است که قرار است روی سکوها به زنان ایران برگردانده شود. یه دونه بازی رو چون فیفا کرده تو پاچه اینا به خاطر دختر آبی، دارن کون خودشون رو جر میدن که یه جوری زن ها بیان و برن فرقی تو اصل قضیه نکرده زنا هنوز نمیتونن وارد هیچ استادیومی بشن، بی_بی_سی پفیوز هم به های گنده کردن این یه بازی باید در مورد اصل ماجرا بنویسه که هنوز همون برنامست
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

زنان در آزادی؛ گفتگو با شیرین پس از بازی ایران و کامبوجحضور زنان ایران در ورزشگاه؛ شیرین که بازی را از نزدیک دیده روی خط تلفن باماست
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: عملیات چشمه صلح مطابق با قوانین بین‌المللی اجرا می شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »