چگونه بافندگی محبوب شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چگونه بافندگی محبوب شد

پوشاک پشمی بافته شده، از قرون وسطی میان سربازان و ملوانان و کارگران انگلستان رایج شد. چنین لباس‌هایی در آن آب و هوا محبوب به نظر می‌آمدند. ویلیام لی اهل کاورتون اولین ماشین بافندگی را در سال ۱۵۸۹ ابداع کرد و به این ترتیب صنعت بافندگی از مناطق روستایی به شهرها راه پیدا کرد.قلاب‌دوزی طرح لیزی مورگان. از جمله آثار موج نوی پوشاک بافتنی که به تازگی ظهور کرده است

مانند نسل‌های قبل‌تر، هنوز بافندگی مهارتی به منظور کسب درآمد برای کسانی با منابع مالی محدود یا محدودیت‌های جسمی است. در دورانی که هنوز بهزیستی و حقوق بازنشستگی تعریف نشده بودند، بافتن راهی بود تا سالمندان بتوانند از نظر اقتصادی فعال بمانند. ربط بافندگی و زنان پس از جنگ‌های جهانی و رکود بزرگ معنادارتر هم شد. وقتی که زنان تشویق می‌شدند برای جنگ تلاش کنند. آنان برای این تلاش گره می‌زدند.

ایر یوهانسدوتیر ایسلندی، طراح تجربی پوشاک بافتنی است که به خاطر طرح‌های کوبیستی‌اش شهرت دارد. او معتقد است این پیش‌فرض که فقط زنان سالخورده بافتنی می‌کنند، و بنابراین بافتنی امری ملال‌انگیز و پیش‌پا افتاده است، ریشه در تعصبات سکسیستی و سن‌گرایی دارد. من متوجه شده‌ام که بافتنی دچار چنین کلیشه‌ای شده است چون مردم فکر می‌کنند که زنان سالخورده، سنتی یا ناموجه هستند. چنین اعتقاداتی را می‌توان به راحتی در جامعه مردسالار ردیابی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض به انتقال جعفر عظیم‌زاده به رجایی‌شهر؛ بیانیه جمعی از زندانیان بند ۸ زندان اوین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مردی که به کرونا باور نداشت، همسرش را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داد - BBC News فارسیبرایان، رانندهٔ تاکسی در فلوریدا که به ادعا‌های نادرست در مورد فریب و کلک بودن ویروس کرونا باور داشت، همسرش را به دلیل ابتلا به کوویدـ۱۹ از دست داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گارد ساحلی یونان مهاجران را از قایق تفریحی که غرق می‌شد نجات دادندگارد ساحلی یونان می گوید در یکی از بزرگترین عملیات های نجات و جستجو بیش از نود مهاجر مسافر دریک کشتی کوچک را نجات داده است. عملیات برای یافتن بقیه مسافران کشتی ادامه دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حسین حسینی: خدا در جایی به من لطف داشت که هیچ کس نتواند دیگر حرفی بزندهرکس دیگری جای من بود کمرراست نمی کرد حسین حسینی: خدا در جایی به من لطف داشت که هیچ کس نتواند دیگر حرفی بزند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آکار: هرکس باید بداند که ترکیه به بازیگری در عرصه بین‌الملل تبدیل شده استوزیر دفاع ملی ترکیه با بیان اینکه نیروهای مسلح کشور امنیت کشتی‌های حفاری در مدیترانه شرقی را تامین می‌کنند تاکید کرد که هرکس باید بداند که ترکیه به بازیگری در عرصه بین‌الملل تبدیل شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »