چگونه کرم‌های پیله‌ساز و مدفوع آنها بحران تغییرات آب و هوایی را بدتر می‌کنند؟

18/08/1400 09:12:00 ب.ظ

چگونه کرم‌های پیله‌ساز و مدفوع آنها بحران تغییرات آب و هوایی را بدتر می‌کنند؟ جزئیات بیشتر🔽

این موجودات کوچک که به «گرسنه بودن» مشهورند، در طول زندگی خود، گاه تا ۲۷ هزار برابر وزن بدن خود غذا می‌خورند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کرم‌های پیله‌ساز (کاترپیلار) یک عامل ناشناخته انتشار کربن هستند. پژوهشگران دانشگاه کمبریج که روی انبوه کرم‌های پیله‌ساز در درختان مطالعه کردند، متوجه شدند که آنها اثرات مضری بر محیط زیست دارند.

این موجودات کوچک پیله‌ساز که به «گرسنه بودن» مشهورند، در طول یک مرحله از چرخه زندگی خود که معمولاً چندین هفته طول می‌کشد، می‌توانند مقدار زیادی غذا بخورند. تحقیقات نشان داده که برخی آنها در طول زندگی خود گاه تا ۲۷ هزار برابر وزن بدنشان غذا می‌خورند.

مشکل این است که این کرم‌ها با این اشتهای بی‌پایانشان باعث می‌شوند از حجم گیاهانی که برای جذب CO2 موجود در جو مورد نیاز است، به میزان قابل توجهی کم شود و این همه ماجرا نیست. این کرم‌ها همزمان با برگ خوری، اقدام به تولید مدفوع نیز می‌کنند و با این کار باکتری‌های آزادکننده دی اکسید کربن را در هوا ساطع می‌کنند که ضربه‌ای مضاعف به طبیعت محسوب می‌شود. headtopics.com

بسیاری از این کرم‌ها در کنار دریاچه‌ها زندگی می‌کنند و هنگامی که مدفوع آنها وارد آب می‌شود، باعث پرورش باکتری‌هایی می‌شود که اقدام به آزاد کردن دی اکسید کربن در هوا می‌کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تظاهرات منتقدان نشست آب و هوایی در گلاسگو؛ از پاریس و بروکسل تا آمستردام و استانبولگلاسگو، پاریس، بروکسل، آمستردام و استانبول روز شنبه و همزمان با برگزاری نشست آب و هوایی رهبران جهان صحنه اعتراض‌های مردمی به سهل‌انگاری سیاستمداران در قبال مهار موثر تغییرات اقلیمی بودند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽 اونا دارن واسه تغیرات اقلیمی تظاهرات میکنن ما واسه نون شبمون جرئت اعتراض نداریم 🤦🏻

سخنرانی متفاوت برای کوپ۲۶؛ هشدار وزیر خارجه تووالو از میان آب‌های اقیانوس آراموزیر خارجه تووالو، کشوری جزیره‌ای واقع در اقیانوس آرام، سخنرانی خود برای کنفرانس آب و هوایی گلاسگو موسوم به کوپ۲۶ را در حالی ایراد کرد که تا زانو در آب ایستاده بود.

باراک اوباما در کنفرانس اقلیمی گلاسکو: جهان در مقابله با تغییرات آب و هوایی کوتاهی کرده است🔺باراک اوباما در کنفرانس اقلیمی گلاسکو: جهان در مقابله با تغییرات آب و هوایی کوتاهی کرده است رئیس جمهوری سابق آمریکا هشدار داد: «عدم اقدامات سریع، پیامدهایی داشته که هر بار آشکارتر از قبل است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: تو هم در برابر اعتراضات مردم گوتاهی کردی پس ادای روشنفکران را در نیار A full further FART man, Hossein Obama اوباما گوه خورده

اوباما از روسیه و چین به دلیل عدم توجه به «اضطراری» بودن تغییرات آب و هوایی انتقاد کرداین کنفرانس به دنبال متعهد کردن کشورها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به نصف تا سال ۲۰۳۰ میلادی برای تحقق هدف محدودیت دمایی ۱.۵ درجه سانتیگراد مطابق با توافق آب و هوای پاریس است. اونام شخماشونو ب سمتت حواله کردن This is our home اوباما بهتر است یک سیخ به خودی بزند انوقت یک میخ طویله به کشورهای دیگه بزند.

گزارش تسنیم| چرا 3 محصول لبنی که قرار بود 10 درصد ارزان شود، در بازار نیست؟/اصناف بازی درآوردند- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimچرا محصولات لبنی که قرار بود ارزان شوند، در بازار نیست؟ درحالی که نزدیک به دو ماه از وعده کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه محصول لبنی گذشته است، امابه دلیل عدم پذیرش یکی از ذی نفعان چرخه صنعت لبنیات این مهم در مقام عمل به درستی اجرایی نشده است قیمت_لبنیات باسلام علتش مشخصه بعلت حاکمیت دلالان ناقل ویروس گرانی وتورم این محصولات ازبازارخارج شده که نیازمندبرخوردقاطع وبازدارنده است

نخست وزیر عراق در نشست کابینه: عاملان حمله به خانه‌ام را می‌شناسم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimالکاظمی: عاملان حمله به خانه‌ام را می‌شناسم چنین اقدامی فقط توسط افراد بزدل انجام می‌شود و به طور حتم منعکس‌کننده خواست و اراده مردم عراق نیست كار خودشه اين كارو كرد تا فرار كنه براي تير اندازي به مردم و عقب بياندازه خروج امريكا رو البته ممكنه از عربستان با امريكا مستقيم كمك گرفته باشه براي اين سناريو لطفا در خصوص اختلالات غیرمعمول شبکه اینترنت که از چند روز قبل شروع شده تحقیق کنید. این موضوع هر چند که به شبکه و خدمات آن آسیب نرسانده (اختلال جدی ایجاد نکرده) اما علایمی هست که آنرا اقدامی هدفمند و سازمان یافته نشان میدهد. سوال: آیا شبکه اینترنت کشور هک یا مختل شده؟