چگونه غربالگری سرطان ریه می‌تواند درصد مرگ و میر از این بیماری را کاهش دهد

10/07/1398 08:32 ب.ظ

چگونه غربالگری سرطان ریه می‌تواند درصد مرگ و میر از این بیماری را کاهش دهد غربالگری سرطان ریه در حال حاضر بر اساس سن (۵۵ تا ۸۰ سال)، میزان مصرف سیگار افراد، و مدتی که از ترک سیگار می گذرد، بستگی دارد.

پهلوگیری یک نفتکش ایرانی در کنار نفتکش «آدریان دریا ۱» در سواحل سوریه| مایک پمپئو: آیا جهان ایران را مسئول خواهد دانست؟

پس از انتشار خبری درباره پهلو گرفتن یک نفتکش با پرچم ایران در کنار نفتکش «آدریان دریا ۱» در بندر سوریه، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این نفتکش در حال انتقال نفت در سواحل سوریه است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه در یک توئیت درباره متوقف شدن این نفتکش در سواحل سوریه در صفحه توئیتر خود نوشت: «علی رغم قول ظریف، وزیر خارجه [ایران]، به بریتانیا درباره این که آدریان دریا ۱ نفت خود را به سوریه تحویل نمی دهد، اکنوناو در ادامه افزود: «اگر این نفت به سوریه تحویل داده شود، آیا جهان ایران را مسئول خواهد...

پیشتر نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، هشدار داده بود که آمریکا اطلاعات موثقی دارد که این اَبرنفتکش جمهوری اسلامی دوباره به سمت سوریه در حرکت است. مایک پمپئو، اعتماد به ظریف را «یک اشتباه بزرگ» نامید. headtopics.com

خبر پهلو گرفتن یک نفتکش با پرچم ایران در کنار نفتکش آدریان دریا ۱ در بندر سوریه از سوی شرکت ردیابی نفتکش‌ها به نام «تانکر ترکرز» روز سه شنبه ۹ مهرماه ، اعلام شد. حساب توئیتری تانکر ترکرز در این باره نوشت یک نفتکش به نام «جاسمین» که با پرچم ایران در حرکت است با ظرفیت ۳۵۰ هزار بشکه، در کنار نفتکش آدریان دریا ۱ پهلو گرفته است و نحوه ایستادن آن‌ها حالت تخلیه نفت از یک کشتی به کشتی دیگر را دارد.نفتکش آدریان دریا ۱ - که پیشتر نام آن گریس ۱ بود - حدود یک ماه و نیم از سوی جبل‌الطاق به خاطر تلاش برای انتقال نفت به سوریه توقیف شده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نگرانی‌ها از بروز خشونت دوباره در ایرلند در صورت برکسیت بدون توافقاین نگرانی وجود دارد که در صورت استقرار مجدد حصار مرزی، جمهوری‌خواهان ایرلند ممکن است از هر فرصتی برای تحرک عملی و توجیه خشونت استفاده کنند؛ امری که می تواند شامل حمله به ایست‌های بازرسی شود.

لیگ قهرمانان اروپا؛ از طوفان باواریایی در لندن تا توقف رئال در برنابئوبایرن مونیخ که شبی رویایی را در لندن سپری می کرد در ده دقیقه پایانی سه بار دیگر باز هم توسط سرژ گنابری و لواندوفسکی توپ را به دروازه تاتنهام دوخت تا آتش بازی باواریایی ها در لندن تکمیل شود.

انتقاد آل‌هاشم از برگزاری جشن در باکو در ماه محرمچ ربطی به ما داره ما که از دست اینا راحت نمیشیم بهتر که باکویی ها جدا شدن 🤣

رونمایی از گل‌نبشته‌های هخامنشی پس از ۸۴ سال دوری | DW | 01.10.2019بیش از ۱۷۰۰ گل‌نبشته هخامنشی که برای مطالعه و رمزگشایی به مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا سپرده شده بودند، به ایران بازگردانده شدند. پژوهشگران کتیبه‌ها را دربردارنده اطلاعات مهمی از تاریخ مکتوب هخامنشیان می‌دانند.

آخرین خبرها از «آدریان دریا»؛ از واکنش پمپئو تا شرکت ردیابی نفتکش‌ها«تانکر ترکرز» با کوت کردن توئیت مایک پمپئو نوشت: «این چیزی نیست که ما گفتیم. ما گفته‌ایم که انتقال نفت هنوز تایید نشده است.» تانکر ترکرز در ادامه از تصمیم خود مبنی بر پایان دادن به پوشش عمومی مسیر آدریان دریا خبر داده است.

نشت نفت از تأسیسات خارک، آلودگی در خلیج فارسدر ایران، شرکت نفت فلات قاره می‌گوید یک خط لوله بستر خلیج فارس که نشت می‌کرد تعمیر شده و آلودگی نفتی ناشی از آن در مناطق ساحلی را پاکسازی کرده‌اند.