چپ فرانسه و معضل «شراب، گوشت و پنیر خوب»

12/11/1400 09:00:00 ق.ظ

شاید وقتی فابین روسل، کاندیدای حزب کمونیست فرانسه در یک مصاحبه دسترسی تمام هموطنانش به «شراب، گوشت و پنیر خوب» را بهترین راه دفاع از هنر آشپزی توصیف کرد، به‌هیچ وجه احتمال نمی‌داد که همین پیشنهاد به جنجالی در چپ متفرق فرانسه تبدیل شود.

شاید وقتی فابین روسل، کاندیدای حزب کمونیست فرانسه در یک مصاحبه دسترسی تمام هموطنانش به «شراب، گوشت و پنیر خوب» را بهترین راه دفاع از هنر آشپزی توصیف کرد، به‌هیچ وجه احتمال نمی‌داد که همین پیشنهاد به جنجالی در چپ متفرق فرانسه تبدیل شود. کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در این دوره با حضور پررنگ راست و راست افراطی آغاز شده و گفتمان...

کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در این دوره با حضور پررنگ راست و راست افراطی آغاز شده و گفتمان «هویت‌گرای» تعریف «فرانسوی» و «فرهنگ و سبک زندگی فرانسوی» نقش پررنگی در مباحث سیاسی رسانه‌ها پیدا کرده است. مثلا پیش از روسل، والری پکرس، کاندیدای دست راستی حزب جمهوری خواهان گفته بود: «فرانسوی بودن یعنی داشتن کاج کریسمس، خوردن جگر غاز، رای دادن به دختر شایسته فرانسه و دوست داشتن [رقابت‌های دوچرخه‌سواری] تور دو فرانس.»

این گفتمان احتمالا برای مقابله با خرده فرهنگ‌های مهاجران و به‌ویژه مسلمانان جای خود را در بحث‌های رسانه‌ای و سیاسی فرانسه باز می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چپ نامتحد فرانسه؛ توبیرا رای آورد، ایدالگو و ملانشون نپذیرفتندکریستیان توبیرا، وزیر دادگستری سابق فرانسه، پس از پیروزی در «انتخابات مقدماتی مردمی» از سایر نامزدهای چپ‌گرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خواست تا پیش از رای‌گیری سراسری آوریل آینده حول یک نامزد واحد به اجماع برسند؛ درخواستی که بلافاصله از سوی دو نامزد مطرح جناح چپ رد شد.

چپ نامتحد فرانسه؛ توبیرا رای آورد، ایدالگو و ملانشون نپذیرفتندکریستیان توبیرا، وزیر دادگستری سابق فرانسه، پس از پیروزی در «انتخابات مقدماتی مردمی» از سایر نامزدهای چپ‌گرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خواست تا پیش از رای‌گیری سراسری آوریل آینده حول یک نامزد واحد به اجماع برسند؛ درخواستی که بلافاصله از سوی دو نامزد مطرح جناح چپ رد شد.

ماموریت جدید رئیس جمهور به مخبر در حوزه صنعترئیس جمهور در پی بیانات مهم و راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار فعالان حوزه تولید و صنعت به معاون اول مأموریت داد تا با حرکت جهادی و با تشکیل کارگروهی متشکل از متخصصان و صاحبنظران و متولیان این حوزه در دولت و مجامع علمی و دانش‌بنیان و کارآفرینان، نسبت به اجرایی نمودن رهنمودهای معظم له، اقدام کند. اونکه خودش به یارو دروغ گفت ودرش مالید خدا به صنعت رحم کنه در حوزه دارو که خوب جواب داد.

خروس؛ داستان خروش انسان‌ | DW | 30.01.2022انقلاب ایران و تأثیر آن بر ادبیات داستانی ابراهیم گلستان در «خروس» جامعه‌ای را تصویر می‌کند که راه به پیش ندارد و در ترس و هراس حاکم، غرق در تضادهای خویش، سرانجام به انفجار خواهد رسید. نویسنده: اسد سیف من از خواندن این گزارش واقعا لذت بردم. radiodaastaan اگر داستان خروس را نخوانده‌اید، بهنام درخشان عزیز توی پادکست رادیوداستان با خوانش زیبایی ارائه‌اش کرده. بشنوید و لذت ببرید.

رئیس‌جمهوری اسرائیل در امارات: خاورمیانه دو انتخاب دارد؛ صلح منطقه‌ای یا آشوب ایراناسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، که برای انجام سفری دو روزه به امارات رفته بود، می‌گوید خاورمیانه در میانه یک انتخاب جسورانه از آینده‌های ممکن است؛ صلح و امید از یک طرف و... این بچه شناگر هم همون حرف دابلیو بوش پسر را با بازی با کلمات تکرار کرد ایران کشور دلیران و نوابغ است رژیم کودک کش صهیونیستی لنگه کفش مردان ایران هم نیست چند کشور ذره بینی عربی نماینده کل مسلمانان نیستند و مشروعیت حرف زدن درباره ایران را ندارد ترجمه: آشوب اسلام‌گرایان، مجریان سنتی سیاست دوم آنگلوساکسون‌ها!

حمله مسلحانه به ستاد خبری اداره اطلاعات و سپاه سراوانرسانه‌های ایران گزارش دادند، فردی مسلح به «ستاد خبری اداره اطلاعات و سپاه» شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان حمله کرده است.به گفته قرارگاه قدس