چه‌گونه می‌شود برای متهمان مالی وکیل رایگان درخواست کرد؟

23/07/1399 08:50:00 ق.ظ

⚖️سوال: چه‌گونه می‌شود برای متهمان مالی وکیل رایگان درخواست کرد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

یک برادر و خواهر هستیم با یک مادر پیر و بیمار.

برادرم نان‌آور خانه‌مان بود اما متاسفانه سال پیش در محل کارش یک مشکلی پیش آمد و متهم به کلاه‌برداری شد و الان در زندان است. کسانی که از او طلب دارند، مرتب مزاحم ما می‌شوند. به دلیل مشکلات مالی، نتوانستیم برای برادرم وکیل بگیریم. من هم‌ به دلیل این که از مادرم مراقبت می‌کنم چون «آلزایمر» دارد، نمی‌توانم به دنبال پرونده‌اش بروم. می‌خواستم بپرسم آیا راهی هست به ما وکیل رایگان بدهند؟

با سلام؛ اصولا کلاه‌برداری از جرایمی نیست که حضور وکیل در آن الزامی باشد. با این وجود، برادرتان می‌تواند تقاضای وکیل معاضدتی از دادگاه بکند. اما بعید است که دادگاه برای او وکیل بگیرد. تنها راه این است که به «کانون وکلا» مراجعه و تقاضای وکیل معاضدتی بکنید. بهتر است مدارک و استشهادیه‌ای مبنی بر این که توانایی مالی ندارید، تهیه ک و با مدارک پزشکی مادرتان به کانون وکلا مراجعه کنید و خواستار تعیین وکیل معاضدتی شوید. اداره معاضدت قضایی کانون این درخواست را بررسی خواهد کرد اما اجباری در دادن وکیل معاضدتی ندارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قانونا مبلغ اضافه‌کاری کارگران جایگاه سوخت چه‌گونه محاسبه می‌شود؟

ابزار آموزش مجازی در بازار نیست/ فقط ۸۰ هزار تبلت در سال تولید می‌شودمشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد گفت: ابزار آموزش مجازی در بازار وجود ندارد، چرا که فقط حدود ۸۰ هزار تبلت در سال تولید می‌شود.

بدون امنیت همه‌ ارزش‌های مهم کشور دچار اختلال می‌شودمراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، صبح امروز (دوشنبه) از طریق ارتباط تصویری فرمانده کل قوا با فرماندهان و یگان‌های حاضر در مراسم برگزار شد.

دومین سفر همتی به عراق در ۴ ماه گذشته؛ کمیته مشترک «حل مشکلات پولی» تشکیل می‌شودعراق به دلیل تحریم‌های پولی و بانکی آمریکا علیه ایران، حتی قادر به پرداخت پول گاز و برق وارداتی از این کشور بر پایه دینار نیست؛ رقمی که سالانه حدود ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود و مطابق اعلام قبلی مقام‌های ایرانی اکنون به ۵ تا ۶ میلیارد دلار بالغ شده است. پشگل هم گیرش نمیاد شما توییتر ببنیدید برید اینستاگرام بهتره چون انقدر دروغ گفتید کسی توجه نمی کنه این کامنت منم پنهان کنید HillarysEmails از ایمیلهای هیلاری کلینتون چه خبر؟ نمیخواهید از افشا شدن ایمیلهای این خانم که مملو از شواهد همکاری نظام آخوندی و دمکراتهای آمریکاست خبری نشر بدهید؟

نماینده مجلس: شلوار تنگ باعث عقیم شدن می‌شود | DW | 12.10.2020تبلیغات و تشویق گسترده در ایران برای فرزندآوری بی‌نتیجه مانده‌است. دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با هشدار نسبت به کاهش جمعیت، دخترها و پسرها را از پوشیدن لباس‌های چسبان منع کرده و شلوار تنگ را باعث و بانی ناباروری دانسته است. 🤦🏼‍♀️ الان تمام دختر پسرهای کشور میخوان بچه دار بشن ولی چون شلوار تمگ دارن نمیشه 😂😂 با این وضعیت معیشت و گرونی و مخارج الان مگه کسی جرات بچه دار شدن رو داره که به توصیه ایشون تنگ بپوشن یا گشاد والا در ایران نبود امکان ازدواج بیشتر از عقیم شدن اثر دارد.

دیدار استقلال - پرسپولیس در هفته هشتم برگزار می‌شود- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim🎥 قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال دربی تهران بین استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم برگزار می‌شود