چه‌طور جلوی ازدواج موقت کودکان را بگیریم؟

18/10/1399 11:55 ق.ظ

انتشار محتوای چت یک کاربر با مدیر کانال تلگرامی صیغه‌یابی در چند روز گذشته واکنش‌های منفی زیادی همراه داشت این‌بار اما واکنش‌ها بیش از صیغه به سن و سال زنانی بازمی‌گشت که در این فعالیت تجاری مورد تبادل قرار گرفته‌اند. آن_سوی_خبر گزارش miladpoureisa:

شده است که زنان زیر ۱۸ سال نیز که در عرف بین‌المللی، «کودک» به حساب می‌آیند، برای عقد موقت عرضه می‌شوند.

با این حال، به گفته برخی حقوق‌دانان، اعتراض به صیغه زنان زیر ۱۸ سال در جمهوری اسلامی به خاطر سن قانونی در نظر گرفته شده برای ازدواج دختران وارد نیست.

شاید به همین دلیل است که معاون پلیس فضای مجازی هم نه تنها تجارت صیغه که حتی کودک بودن سوژه‌های مورد معامله را زیر سوال نمی‌برد. تنها اتهامی که «رامین پاشایی»، معاون اجتماعی پلیس فتا به این کانال تلگرامی وارد کرده، «کلاه‌برداری» تحت عنوان فعالیت تجاری صیغه‌یابی است.

پاشایی البته مدعی شده است که هیچ وب‌سایت و کانال تلگرامی به صورت قانونی در مورد صیغه‌یابی فعالیت نمی‌کند و با همه این صفحات برخورد می‌شود؛ وعده‌ای که به نظر می‌رسد تنها برای ساکت کردن معترضان در این مورد باشد. زیرا سال‌ها است که هم در فضای واقعی و هم در فضای headtopics.com

، گروه‌های مختلفی در سطح کشور در همین مورد به فعالیت تجاری می‌پردازند و هیچ برخوردی با آن‌ها انجام نمی‌شود.از نظر حقوق‌دانان، مشکل اصلی برخورد قانونی با فعالیت تجاری در زمینه صیغه کودکان، به رسمیت شناختن سن زیر ۱۸ سال برای ازدواج موقت و دایم برای دختران است.

ادامه مطلب:
iranwire »

آیا به لحاظ قانونی می‌توان جلوی ازدواج دختر بالای ۱۳ سال را گرفت؟

چه‌طور هنگام طلاق پولی که برای خرید خانه و ماشین همسرم داده‌ام پس بگیرم؟

مشکل بی‌تحرکی دوران کرونا را چه‌طور حل کنیم؟ایرانیان مردمانی هستند که به مثابه فیل ها زیاد مینشینند و آنانکه نام شان باقی ست بر جریده ایام را یاد میکنند. باری ایرانیان فیل ها یی هستند که در زندگی های گذشته خویش چندان ژرف میگردند که چمباتمه نشستن را با آفتابه امام و حل المسائل و آجیل مشگای یبوست ساز و کار کن حل میکنند. شما به روح اعتقاد دارید؟ سوال خوبیه ٫ من آنقدر پیاده روی میکنم تا روز تمام بشه

چه‌طور از کارفرما که برگه تسویه حساب سفیدامضا از من دارد مطالباتم را بگیرم؟

چه‌طور می‌توانم از فردی که ویدیوی خصوصی‌ام را منتشر کرده شکایت کنم؟