چه‌طور می‌توانیم ثابت کنیم طلای مسروقه از خانه‌مان چقدر بوده است؟

21/08/1398 10:59:00 ق.ظ

⚖️سوال: چه‌طور می‌توانیم ثابت کنیم طلای مسروقه از خانه‌مان چقدر بوده است؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

در ایام اربعین که به کربلا رفته بودیم، دزد به خانه ما وارد شده و سرقت کرده است. یک تیم بوده‌اند که حدود ۳۰ خانه را زده‌اند. از خانه ما مبلغ ۲۰ میلیون پول نقد و مقداری طلا که قیمتش تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان بوده است، برده‌اند.

خوش‌بختانه دزدها را گرفته‌اند اما مشکل این جا است که آن‌ها گفته‌اند از خانه ما فقط یک انگشتر برداشته‌اند. اداره آگاهی می‌گوید همه اموال مسروقه پیدا نشده است، بنابراین نمی‌توانیم فعلا کاری بکنیم تا این که دزدها اعتراف کنند. این وسط ظاهرا بعضی مال‌باختگان اموالی که از خانه آن‌ها سرقت شده است را خیلی بیشتر از واقعیت گفته‌اند. حالا سوال من این است که تکلیف چه می‌شود؟ چه طور باید مشخص شود که چه میزان از خانه ما سرقت رفته است؟

با سلام؛ به هر حال، از لحاظ حقوقی به نحوی باید میزان اموال مسروقه از خانه شما مشخص شود. اگر به خصوص طلاها پیدا شوند، در این صورت نیازی نیست که شما اثبات کنید این مقدار از خانه شما به سرقت رفته است. در صورتی که اموال مسروقه یافت نشوند، فقط اعتراف خود سارقان می‌تواند مساله را روشن کند. اما در موارد مشابه مشاهده شده است که اظهارات شکات مدنظر قرارگرفته شده و سارقان به رد مال به میزان مقدار ادعایی شاکی محکوم شده‌اند. به هر حال تا ارجاع پرونده به دادگاه و صدور حکم قطعی باید صبر کنید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

پدرهمسرم بی‌اجازه به بهانه بردن لباس مدارک مهمی را برده است، چه‌طور آن‌ها را پس بگیرم؟Hichi dahanet servise

توقیف نفت‌کش ایرانی توسط بریتانیا راهزنی دریایی بود/ ادعای واشنگتن درباره مبارزه با تروریسم، کذب محض استرئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با خبرگزاری «راشا تودی» تأکید کرد که دولت سوریه هرگز از سلاح شیمیائی استفاده نکرده و توقیف نفتکش ایرانی توسط بریتانیا راهزنی دریائی بوده است.

روحانی: اگر در برجام نمانیم قطعنامه‌های شورای امنیت برمی گردندحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که اگر ایران در برجام بماند، سال آینده، تحریم سلاح ایران برداشته می‌شود و این کشور می‌تواند سلاح بخرد و هر سلاحی بخواهد، صادر کند. تحریک برای برجام ۲ و ۳ و ... است فقط مونده بود این گوساله بلوف بزنه ریدم تو برجام و دهن روحانی و آمریکا مثل الان که در برجام ماندیم و همه تحریم‌ها برداشته شده؟

پدرهمسرم بی‌اجازه به بهانه بردن لباس مدارک مهمی را برده است، چه‌طور آن‌ها را پس بگیرم؟Hichi dahanet servise

ترور، آدم‌ربایی و تهدید به قتل فعالان سیاسی عراق توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایرانبیش از یک ماه است كه تظاهرات مردم عراق آغاز شده است طی اين مدت ترور و ربودن فعالان سیاسی و مدنی که صحیح اینه که بگی توسط مزدوران رژیم بچه کش سعودی...

جدید ترین موضع دولت درباره اشتغالزایی /روحانی: اگر کسی بیکار باشد مقصر خود او است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimایجاد اشتغال یکی از وظایف دولت در قانون اساسی است اما رئیس جمهور گفت: اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.