چه‌طور از کارفرما که برگه تسویه حساب سفیدامضا از من دارد مطالباتم را بگیرم؟

16/02/2021 09:02:00 ق.ظ

سوال_جواب_حقوقی, حقوق_کارگران

هشت سال در یک کارگاه نجاری کار کرده‌ام و کارفرما عیدی و سنوات نداده.او پیش تر برگه سفید امضا گرفته بود که همه حق و حقوق خود را دریافت کرده ام. حالا با توجه به این برگه، می‌توانم حق و حقوقم را بگیرم یا نتیجه ندارد؟ سوال_جواب_حقوقی حقوق_کارگران

من هشت سال در یک کارگاه نجاری کار کرده‌ام ولی به دلیل اختلافاتی که با کارفرما داشتم، خودم استعفا دادم. او در این مدت خیلی به من بده‌کار است زیرا حق سنوات نپرداخته و یا برخی سال‌ها عیدی کم داده و بعضا اضافه کاری‌ها را پرداخت نکرده است. من از کارفرما مطالباتم را خواستم اما یک برگه تسویه با امضای من نشان داد. یعنی چند سال پیش از من و کارگران برگه سفید امضا گرفته بود و الان در آن نوشته که کارگر همه حق و حقوق خود را دریافت کرده است. حالا با توجه به این برگه، می‌توانم حق و حقوقم را بگیرم یا نتیجه ندارد؟

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

چه‌طور می‌توانم از فردی که ویدیوی خصوصی‌ام را منتشر کرده شکایت کنم؟

روابط خامنه‌ای و خاتمی پس از ۸۸؛ نامه‌هایی که خوانده نشد، ملاقات‌هایی که داده نشداین وضعیت باعث نشده خاتمی دست از خایه مالی بردارد. رای بی رای سگ زرد برادر شغاله... هردوتاشون یکجور اشغالن

بسیاری از پیشنهادات کمتر از ۵۰ رای می‌آورند/ بیش از ۱۶۰۰ پشنهاد در نوبت طرح در صحن هستند/ خوب است که از مطرح شدن پیشنهاداتی که شانس رأی‌آوری کمتری دارد، خودداری شودعضو کمیسیون داخلی امور شوراهای مجلس، گفت: تعداد زیادی از پیشنهادها کمتر از ۵۰ رای از صحن مجلس کسب می‌کنند، بهتر است پیشنهادات تجمیع شده و رایزنی صورت گیرد تا پیشنهادهایی که امکان رای آوری بسیار پایین دارد، به صحن ارائه نشود.

مستند جدید از اسطوره برزیلی؛ پنج نکته از زندگی پله که احتمالا نمی‌دانیم - BBC News فارسیمستند جدید سرویس پخش اینترنتی نت‌فلیکس درباره پله، ما را با عمق زندگی مردی آشنا می‌کند که به گمان برخی، بهترین فوتبالست تمام دوران است. این مستند حاوی تصاویر و مصاحبه‌های آرشیوی با این اسطوره سابق فوتبال برزیل، هم تیمی‌های سابقش و برخی روزنامه‌نگاران است.

افغانستان؛ پولیس بغلان از قاچاق چهار کودک که از بلخ ربوده شده بودند جلوگیری کردمنابع امنیتی در ولایت بغلان افغانستان یکشنبه 14 مارس از جلوگیری قاچاق چهار کودک به بیرون از این کشور

با سلام؛  من هشت سال در یک کارگاه نجاری کار کرده‌ام ولی به دلیل اختلافاتی که با کارفرما داشتم، خودم استعفا دادم.باسلام؛ مدتی پیش متوجه شدم ویدیویی از من در حالی که با چند نفر ازدوستانمان شوخی‌های خودمانی می‌کنیم در اینترنت منتشر شده است.نامه است.رسول فرخی میکال در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با تعدد پیشنهادات نمایندگان و طولانی شدن بررسی لایحه بودجه که تذکر چندباره رئیس مجلس و هیات رئیسه را در پی داشته است، گفت: زمانی که بودجه به صحن مجلس می‌آید سند مالی یک سال کشور است؛ بنابراین هر یک از نمایندگان با توجه به دغدغه‌های ملی و منطقه‌ای که دارند، پیشنهادهایی را نسبت به جزئیات آن در بخش های درآمدی و هزینه‌ای مطرح می‌کنند.

او در این مدت خیلی به من بده‌کار است زیرا حق سنوات نپرداخته و یا برخی سال‌ها عیدی کم داده و بعضا اضافه کاری‌ها را پرداخت نکرده است. من از کارفرما مطالباتم را خواستم اما یک برگه تسویه با امضای من نشان داد. این ویدئو حدودا ۵ سال قبل گرفته شده و من بعد آن ازدواج کردم. یعنی چند سال پیش از من و کارگران برگه سفید امضا گرفته بود و الان در آن نوشته که کارگر همه حق و حقوق خود را دریافت کرده است. انتشار خبرها درباره نامه خاتمی هنوز واکنش جدی نزدیکان خامنه‌ای را به دنبال نداشته؛ اما در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده است. حالا با توجه به این برگه، می‌توانم حق و حقوقم را بگیرم یا نتیجه ندارد؟ با سلام؛  خدمت‌تان عرض شود که اولا ایشان نمی‌توانسته است از این برگه استفاده این‌چنینی کند و مرتکب سوءاستفاده از سفید امضا شده است. چطور می‌توانم کسی را که ویدئو را پخش کرده شناسایی کرده و از او شکایت کنم؟ این نکته را بگویم که خاطرم هست چه کسی فیلم را گرفته است. گذشته از این، بر اساس آرای متعدد دیوان عدالت اداری و یک رای وحدت رویه، صرف وجود برگه تسویه به معنای پرداخت شدن حق و حقوق کارگر نیست. وی در پایان گفت: در مجموع بیش از ۴ هزار پیشنهاد درباره لایحه بودجه توسط نمایندگان ثبت شد که از این تعداد هنوز بالغ بر ۱۷۰۰ پیشنهاد باقی مانده است و ما فرصت بسیار محدودی داریم و حتی ممکن است علیرغم برگزاری جلسات به صورت سه شیفت هم وقت لازم برای رسیدگی به این پیشنهادات فراهم نباشد.

کارفرما علاوه بر برگه تسویه، باید اثبات کند که تمام حق و حقوق شما را پرداخت کرده است؛ مانند ارایه فیش واریز. شما باید از طریق دادسرا شکایت کنید. در سخنان فعلی خامنه‌ای نیز هنوز چراغ سبزی برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری دیده نشده است. بنابراین، وجود چنین برگه‌ای به هیچ‌وجه از بین برنده حق و حقوق شما نیست. حتما در اداره کار دادخواست مطالبه تمام معوقات خود و پاداش پایان کار را ارایه کنید. در مورد شخصی که ویدئو را گرفته عرض شود ایشان می‌تواند سرنخی باشد گرچه به صرف گرفتن ویدئو نمی‌توان گفت ایشان آن را پخش کرده است زیرا ممکن است تلفن ایشان به شخص دیگری منتقل شده باشد یا شخص دیگری با دسترسی به تلفن او آن ویدئو را منتشر کرده باشد.  موفق باشید. او در این سال‌ها به رفتار اکبر هاشمی رفسنجانی نزدیک شده که هرگونه اصلاحی را از طریق حضور در قدرت ممکن می‌دید و سعی می‌کرد همه جایگاه‌ها را حفظ کند. . موفق باشید.