چه‌طور از کارفرما که برگه تسویه حساب سفیدامضا از من دارد مطالباتم را بگیرم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

هشت سال در یک کارگاه نجاری کار کرده‌ام و کارفرما عیدی و سنوات نداده.او پیش تر برگه سفید امضا گرفته بود که همه حق و حقوق خود را دریافت کرده ام. حالا با توجه به این برگه، می‌توانم حق و حقوقم را بگیرم یا نتیجه ندارد؟ سوال_جواب_حقوقی حقوق_کارگران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

من هشت سال در یک کارگاه نجاری کار کرده‌ام ولی به دلیل اختلافاتی که با کارفرما داشتم، خودم استعفا دادم. او در این مدت خیلی به من بده‌کار است زیرا حق سنوات نپرداخته و یا برخی سال‌ها عیدی کم داده و بعضا اضافه کاری‌ها را پرداخت نکرده است. من از کارفرما مطالباتم را خواستم اما یک برگه تسویه با امضای من نشان داد. یعنی چند سال پیش از من و کارگران برگه سفید امضا گرفته بود و الان در آن نوشته که کارگر همه حق و حقوق خود را دریافت کرده است.

حالا با توجه به این برگه، می‌توانم حق و حقوقم را بگیرم یا نتیجه ندارد؟خدمت‌تان عرض شود که اولا ایشان نمی‌توانسته است از این برگه استفاده این‌چنینی کند و مرتکب سوءاستفاده از سفید امضا شده است. گذشته از این، بر اساس آرای متعدد دیوان عدالت اداری و یک رای وحدت رویه، صرف وجود برگه تسویه به معنای پرداخت شدن حق و حقوق کارگر نیست. کارفرما علاوه بر برگه تسویه، باید اثبات کند که تمام حق و حقوق شما را پرداخت کرده است؛ مانند ارایه فیش واریز.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چه‌طور می‌توانم از فردی که ویدیوی خصوصی‌ام را منتشر کرده شکایت کنم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روابط خامنه‌ای و خاتمی پس از ۸۸؛ نامه‌هایی که خوانده نشد، ملاقات‌هایی که داده نشداین وضعیت باعث نشده خاتمی دست از خایه مالی بردارد. رای بی رای سگ زرد برادر شغاله... هردوتاشون یکجور اشغالن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بسیاری از پیشنهادات کمتر از ۵۰ رای می‌آورند/ بیش از ۱۶۰۰ پشنهاد در نوبت طرح در صحن هستند/ خوب است که از مطرح شدن پیشنهاداتی که شانس رأی‌آوری کمتری دارد، خودداری شودعضو کمیسیون داخلی امور شوراهای مجلس، گفت: تعداد زیادی از پیشنهادها کمتر از ۵۰ رای از صحن مجلس کسب می‌کنند، بهتر است پیشنهادات تجمیع شده و رایزنی صورت گیرد تا پیشنهادهایی که امکان رای آوری بسیار پایین دارد، به صحن ارائه نشود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مستند جدید از اسطوره برزیلی؛ پنج نکته از زندگی پله که احتمالا نمی‌دانیم - BBC News فارسیمستند جدید سرویس پخش اینترنتی نت‌فلیکس درباره پله، ما را با عمق زندگی مردی آشنا می‌کند که به گمان برخی، بهترین فوتبالست تمام دوران است. این مستند حاوی تصاویر و مصاحبه‌های آرشیوی با این اسطوره سابق فوتبال برزیل، هم تیمی‌های سابقش و برخی روزنامه‌نگاران است.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

افغانستان؛ پولیس بغلان از قاچاق چهار کودک که از بلخ ربوده شده بودند جلوگیری کردمنابع امنیتی در ولایت بغلان افغانستان یکشنبه 14 مارس از جلوگیری قاچاق چهار کودک به بیرون از این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »