چه کسانی برای دریافت واکسن ایرانی کرونا انتخاب می‌شوند؟

26/08/1399 09:43 ق.ظ

چه کسانی کاندیدای دریافت واکسن ایرانی کرونا می‌شوند؟ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران: یکی از واکسن‌ها موفق به دریافت کد اخلاق شده امیدواریم تا اواخر آذر بتوانیم نمونه را دریافت کنیم با اعلام فراخوان اقدام به جذب داوطلب می‌کنیم اساس کار ما داوطلبانه است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران با اشاره اینکه یکی از واکسن‌های ایرانی کرونا موفق به دریافت کد اخلاق شده است، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه آزمایشات انسانی واکسن‌های ایرانی کرونا توضیح داد. وی افزود: در مورد واکسن دیگری هم با شرکت دیگری مذاکره کردیم و اعلام آمادگی کردیم در مجموعه‌ دانشگاه به صورت پایلوت و نمونه فاز مداخلات انسانی را انجام دهیم.

در واقع اعلام آمادگی کردیم که فاز انسانی دو واکسن از مجموعه واکسن‌هایی که در ایران بر آنها فعالیت می‌شود توسط دانشگاه ما انجام شود.

کوهپایه‌زاده درباره زمان اجرای فاز مطالعات انسانی واکسن، تصریح کرد: مطمئن نیستیم اما امیدواریم تا اواخر آذرماه بتوانیم نمونه را دریافت کنیم. پس از آن یک تا دو ماه هم زمان خواهد برد تا ترایال انسانی آن انجام شود و تصور می‌کنیم در مورد این دو واکسن که دانشگاه ما مسئول آن است تا اواسط زمستان می‌توانیم به انجام فاز انسانی واکسن امیدوار باشیم.

وی درخصوص نحوه جذب داوطلب برای آغاز فاز مطالعه انسانی واکسن ایرانی کرونا، اظهار کرد: با اعلام فراخوان اقدام به جذب داوطلب می‌کنیم و طبیعتا برخی ویژگی‌ها و مشخصات در ترایال انسانی برای داوطلبان تعریف می‌شود تا به عنوان مثال کسانی که بیمار نباشند و شرایط سنی مشخص و ... داشته باشند، جذب شوند اما، اساس کار ما داوطلبانه است. headtopics.com

مردم مثل همیشه فداکاری می کنند وواکسن ایرانی را تقدیم رهبر فر زانه ودولت تدبیر می کنند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آخوندها موش آزمایشگاهی هستند نه ما