چه کسی دستور خیابان‌گردانی متهمان را صادر می‌کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یکهفته پس از گرداندن همراه با ضرب وشتم وتوهین یک متهم در خیابانها، رئیس پلیس تهران بزرگ در واکنش به انتقادها گفت این اقدامات با حکم مرجع قضایی انجام میشود و پلیس در اجرای این طرح اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد. گزارش میلاد پورعیسیmiladpoureisa 👇 آن_سوی_خبر

انتشار ویدیوها و تصاویری از خیابان‌گردانی افرادی که پلیس آن‌ها را «اراذل و اوباش» می‌نامد، در تهران در روز ۱۵مهر۱۳۹۹، با واکنش و اعتراض کاربران فضای مجازی همراه بود؛ اعتراض‌هایی که در دو روز گذشته با واکنش متفاوت رئیس پلیس تهران و رئیس قوه قضاییه روبه‌رو شده است. «حسین رحیمی»، رئیس پلیس تهران، از خیابان‌گردانی متهمان دفاع کرده و اعلام کرده است پلیس اسیر جوسازی‌ها نمی‌شود و «ابراهیم رئیسی» خواستار برخورد با مسببان خیابان‌گردانی مجرمان شده است.

او البته دلیل کتک زدن متهم را «درگیری لفظی فرد شرور با یکی از قربانیان قدیمی» عنوان کرد و گفت: «حین دورگردانی، یکی از قربانیان او بلند فریاد زد عاقبت کارت را دیدی؟ که متهم شروع به داد و بیداد کرد و ماموران پلیس او را مورد ضرب‌وشتم قرار دادند.» او «تشهیر» یا معرفی یک متهم به مردم را تنها در صلاحیت دادگاه دانسته و اعلام کرده است که این کار باید تنها در چارچوب قانون انجام شود.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این کار پلیس را تحقیرآمیز توصیف کردند و وکلا و کارشناسان درباره غیرقانونی بودن آن هشدار دادند. حالا و بعد از این که رئیس پلیس تهران به صراحت از همکاری دستگاه قضایی و صدور حکم برای خیابان‌گردانی متهم صحبت کرده است، در مورد مسئولیت قانونی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی چه می‌توان گفت؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

متهم: نمی‌دانم چه دفاعی کنم/ کارنامه‌ام مستندترین متن دفاعیه من استدر چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی مطرح شد؛ متهم: نمی‌دانم چه دفاعی کنم/ کارنامه‌ام مستندترین متن دفاعیه من است از پدری کشاورز-لوله کشی بی سواد تا مجتمع تجاری اوپال تنها با تفکر و فرشتگان مجتبی مقیم امانی و پسر تازه به دوران رسیده اش علیرضا مقیم امانی رو سرچ کنید. فقط بالای ۳۰ فقره سند بنام خودش در سعادت آباد تهران دارد بغیر از اسنادی که بنام پسر و همسرش و وابستگان افراد ذی نفوذ در دستگاههای مختلف بعنوان رشوه انتقال داده ، حسابهای بانکی خود را در داخل کشور خالی و به ارز و سکه تبدیل کرده و در خارج از کشور و در کانادا با پول مردم سرمایه گذاری کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

در انتخابات آمریکا چه می‌گذرد؟دونالد_ترامپ از بیمارستان مرخص شده و حالا انتخابات ۲۰۲۰ وارد مسیر تازه‌ای شده است | از آنچه که هفته گذشته در انتخابات آمریکا گذشت را، در دو دقیقه ببینید وقتی بشرتفکرنکند،حاصل ان میشودکه درجهان،رایج است وانکه ازطرف مردم ،افراد برای اداره کشورها انتخاب میشوندکه معمولاهدفهارانمیشناسندکه براساس ان اقدام کنند،که ان تنظیم برنامه ها براساس رفع جامع نیازاحادمردم براساس قران کریم به زمان،است که خداوندمتعال انرابه زمان،تنظیم فرموده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

در سفر همتی به عراق چه گذشت؟امروز رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به عراق سفر کرد که طی آن توافقات و مذاکراتی با مسئولان بانکی و اقتصادی این کشور صورت گرفت که مهم‌ترین دستاورد این سفر آزادسازی منابع ارزی و رفع محدودیت هاست. بفرض که آزاد شده .چه فرقی واسه حال ملت می‌کنه...اینم چند وقت دیگه میشه پرونده ی اختلاس دیگه آنقدر ریال بدون پشتوانه چاپ کردید که با این اخبار جعلی دردی ازتون دوا نمیشه کاراین حکومت به کجا کشیده شده که برای زنده نگه داشتن مردم دست به دامن دشمن دیروزخودشده لعنت برشما که یک جو غیرت ودرایت دروجودکثیفتان پیدا نمی شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تهران: عراق منابع مالی ایران را آزاد می‌کنددر خواب
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شبکه توییتر بار دیگر توییت ترامپ را درباره کرونا «گمراه‌کننده» نامیدرئيس جمهوری آمریکا در توییتر مدعی شده بود که به گواه پزشکان، دیگر نه به بیماری کووید۱۹ مبتلا می‌شود و نه کسی را آلوده خواهد کرد شبکه توییتر درباره ایمیلهای_هیلاری نظری ندارد!؟ ايميلات_هيلاري توئیتر گُه خورد با یورونیوز فارسی تویئتر. تو این چند سال تویئت مسئولین ج.ا رو گمراه کننده تشخیص نداده بود ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۱۰ نکته که «نباید انجام دهید» تا در زندگی امروز کامیاب شوید۱۰ نکته که «نباید انجام دهید» تا در زندگی امروز کامیاب شوید این مطلب را بخوانید 🔽 جالب اینجاست که همتون با هم سکوت کردین همتون با همین؟؟؟؟ ایمیلهای_هیلاری
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »