چه ساعتی آخرین فنجان قهوه را بنوشیم تا شب‌ها بدخواب نشویم؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چه ساعتی آخرین فنجان قهوه را بنوشیم تا شب‌ها بدخواب نشویم؟ جزئیات بیشتر🔽

بسیاری از ما روز خودمان را با صرف یک فنجان قهوه یا چای شروع می‌کنیم. مصرف کافئین شاید چندان به چشم نیاید، ولی به اندازه مسواک زدن یا لباس پوشیدن برای رفتن به سر کار بخشی از برنامه روزمره ماست.

راب ون دام‌، محقق اپیدمیولوژی و تغذیه از دانشگاه ملی سنگاپور، می‌گوید: «واکنش بدن افراد نسبت به کافئین بسیار متفاوت است. اگر با صرف کافئین لرزه می‌گیرید، احساس عصبی‌شدن ناگهانی می‌کنید یا ضربان قلب شما بالا می‌رود این بدین معنی است که قهوه زیادی مصرف می‌کنید و در نتیجه خواب شما نیز می‌تواند در اثر آن مختل شود. با این حال این برای همه یکسان نیست.»

با این حال سازمان غذا و داروی آمریکا توصیه می‌کند افراد مصرف کافئین خود را ۴۰۰ میلی‌گرم در روز یا کمتر نگه دارند. اگر هر فنجان قهوه را در نظر بگیریم حدود ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین دارد بنابراین روزانه حداکثر ۴ فنجان کافی خواهد بود.توصیه دیگر این است که بیش از ۲۰۰ میلی‌گرم را در هر وعده ننوشید چرا که این میزان برای سوخت‌و‌ساز یا همان متابولیسم بدن بسیار زیاد است. در نتیجه سعی کنید در هر وعده یک فنجان ۱۰۰ میلی‌گرمی صرف کنید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همینجا مطلب را بنویسید ، فقط بلدید لینک بدید به سایت

boredaphrodite

اصلا به ساعت نوشیدن قهوه نپرداخته بود این مقاله... فقط از میزان نوشیدن آن گفته.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عددنما| همه‌گیری کرونا چه زمانی پایان می‌یابد؟📊 عددنما| همه‌گیری کرونا چه زمانی پایان می‌یابد؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

۲ سال و ۱۰ ماه و ۶ روز بحران؛ همتی در بانک مرکزی چه کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابرهای «جهنمی» زهره در انتظار ماموریت ناسا؛ بازگشت به سیاره‌ای که سُرب را ذوب می‌کندسازمان فضایی آمریکا، ناسا، اعلام کرد پس از سه دهه قصد دارد بار دیگر به فضاپیماهایی به آسمان سیاره زهره اعزام کند تا ابرهای جهنمی این سیاره را بررسی کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخل طلای افتخاری جشنواره کن به جودی فاستر اهدا می‌شود🔺نخل طلای افتخاری جشنواره کن به جودی فاستر اهدا می‌شود ▪️به گزارش هالیوود ریپورتر، این جایزه افتخاری به پاس سال‌ها حضور درخشان در عرصه سینما و دستاوردهای ارزنده هنری به این‌ بازیگر، کارگردان، و تهیه‌کننده آمریکایی اهدا می‌شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران – افزایش شمار شهرهای قرمز و واکنش مقامات بهداشتی به شایعه مغناطیسی شدن بدن پس از دریافت واکسنکرونا در ایران – افزایش شمار شهرهای قرمز و واکنش مقامات بهداشتی به شایعه مغناطیسی شدن بدن پس از دریافت واکسن بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، از ۱۲ خرداد تا ۱۳ خرداد، ۱۷۰ نفر دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »