چه بر سر نجات یافتگان چینی کشتی تایتانیک آمد؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 51%

تایتانیک در آوریل ۱۹۱۲، در اقیانوس اطلس غرق شد، و بیش از ۱۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. ۶ مسافر چینی این کشتی جان سالم به در بردند ولی زنده ماندن معجزه آسای آنان پایان رنج و مشقت آنها نبود. برای دهه‌ها آنها از صفحه تاریخ محو شده بودند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ظرف ۲۴ ساعت پس ازآن که به ایستگاه بازرسی مهاجرت در جزیره الیس در نیویورک رسیدند، به دلیل قانون عدم اجازه ورود به چینی ها از آمریکا اخراج شدند. به موجب این قانون بحث انگیز مهاجرت شهروندان چینی به آمریکا ممنوع شده بود.

آرتور جونز، فیلمساز بریتانیایی و کارگردان فیلم "شش نفر" به بی بی سی گفت این گروه شش نفره به طور استثنایی ناشناخته هستند. به طور مثال در گزارشی که چند روز بعد از غرق تایتانیک تهیه شده بود، روزنامه "بروکلین دیلی ایگل" شش مرد چینی را "موجوداتی" خوانده بود که "در اولین نشانه خطر" به داخل قایق های نجات پریده و خودشان را زیر صندلی ها مخفی کرده بودند.آنها یک مدل قایق نجات تایتانیک را درست کردند و متوجه شدند که غیر ممکن است مردان چینی توانسته باشند بدون دیده شدن مخفی شوند. آقای جونز می گوید: "به نظر من این همان اتفاقی است که امروز هم می افتد.

چنگ چیپ، پس از آن شب پرحادثه بیمار شد و نهایتا در سال ۱۹۱۴ در اثر ذات الریه درگذشت. او در یک قبر گمنام در گورستانی در لندن به خاک سپرده شد.با رسیدن اخبار غرق شدن تایتانیک به نیویورک، مردم دور تابلوی اعلانات روزنامه جمع شدند آقای جونز می گوید: "و این تقصیر آنها نبود. تمام این خانواده ها در حقیقت به دلایل سیاسی از هم جدا شدند، چیزی که واقعا تحت کنترل آنان نبود."لی بینگ، به کانادا مهاجرت کرد و فنگ لنگ، پس از این که سالها بین بریتانیا و هنگ کنگ با کشتی رفت و آمد کرده بود سرانجام شهروند آمریکا یعنی همان کشور شد که زمانی او را اخراج کرده بود.تام فنگ، پسر فنگ لنگ نزدیک به نیم قرن پس از غرق تایتانیک، در شهر میلواکی در ایالت ویسکانسین آمریکا متولد شد.فنگ لنگ، در سال ۱۹۸۵ در ۹۰ سالگی درگذشت.

وقتی که تیمی که در باره آنان تحقیق می کرد توانست بازماندگانشان را پیدا کند، بسیاری از آنان به دلیل خفت و بدنامی که خانواده هایشان یک قرن قبل تحمل کرده بودند، مایل نبودند داستان های مربوط به آنان را بازگو کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Gharadade chin o Iran joharesh hanooz khoshk nashode, bbc dare baraye chini bazre sympathy pakhsh mikone🤦🏻‍♀️

کلاهتان را بالا تر بگذارید👎👎👎👎.

خبری از انفجار کارخانه موشک سازی اسراییل نمیزنی، ای روباه مکار. برا ایران بود، به دقیقه نرسیده، رپورتاژتون شروع میشد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاخ سفید: مسکو مسئول مستقیم هر آن ‌چه بر سر آلکسی ناوالنی بیاید است🔺کاخ سفید: مسکو مسئول مستقیم هر آن ‌چه بر سر آلکسی ناوالنی بیاید است ▪️ جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، با اشاره به وضعیت نگهداری آلکسی ناوالنی در زندان و نگرانی‌ها از وضعیت جسمانی او گفت که روسیه باید به جامعه جهانی پاسخگو باشد در کدام کشوری نیست که امریکا دخالت ندارد بس کنید دخالت خود را! مگه شما آدم میکشین روز روشن توخیابون جواب گو هستین جامعه جهانی. ناوالنی راهم میکشند و آمریکا فقط شوآف حقوق بشر خواهدکرد. همانطور که پشت تمام ملت ایران را خالی کرد که و ۱۲۰۰ شهید آبان ۹۸ را با یک غلط گیر از صفحه تاریخ دموکراسی حذف کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آذری جهرمی: انحصار چه بر سر کشور خواهد آورد؟تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات با بیان این‌که برخی از افراد نسل قدیم، حاضر نیستند صندلی‌ها را به دیگر نسل‌ها بدهند و سهمی برای ارزش‌ها و نگرش‌های آنان قائل نیستند، گفت: این انحصار چه بر سر کشور خواهد آورد؟ شما که جوانی سر کرسی هم نشستی چه گلی به سر ما زدی استاد؟ میشود از تخم های دو زرده ای که برای ما گذاشته ای رو نمایی کنی؟ البته بجز اون پهپاده که پستچی بود پستچیه؟ حالا به جوونام بدن ، به بچه ها خودشون میدن ، نمیزارن سیت مدیریتی جای دوری بره اساسا هر وزیر ویاصاحب منصب در طول پشتچمیز نشینی یک یا نهایتا دو خطا واشتباه مرتکب شد اتوماتیک باید تعویض واخراج شود ویا محترمانه استعفا دهد به سن وسال ربطی نداره جنابعالی تعداد, خطاها و اشتباهات وبد قولی ها را از تعداد انگشتان دو دست بیشتر شده محترمانه است که,,,,
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیردتوافق بروکسل و دهلی‌نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عددنما| کرونا چه تاثیری بر فعالیت مجازی گذاشته است؟آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درباره اوقات فراغت ایرانیان در دوران کرونا نشان می‌دهد 40 درصد پاسخگویان نسبت به قبل از کرونا، بیشتر در شبکه‌­های اجتماعی فعالیت می‌کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فرزندان آلبرت اینشتین که بودند و چه بر سرشان آمد؟ - BBC News فارسیآلبرت اینشتین و همسر اولش میلوا ماریچ که او هم فیزیکدان بود، ۳ فرزند داشتند. بزرگ‌ترین‌شان دختری به نام لیزرل بود که سرنوشتش در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد. هانس آلبرت، فرزند دوم در زمان خود دانشمندی پرآوازه شد،‌ گرچه شهرت او هرگز به پای پدرش نرسید جالب بود دمتون گرم.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »