چهل سال جلوگیری از تحصیل؛ ساختار پیچیده محروم‌ کردن دگراندیشان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با مصوبه سال ۱۳۶۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و آموزش عالی موظف شد، پیروان ادیان «غیرآسمانی» از جمله شهروندان بهایی را در کنار کسانی که «اشتهار به فساد اخلاقی» دارند، از حق تحصیل محروم کند. اقلیت‌های_مذهبی گزارش miladpoureisa 👇

محرومیت از تحصیلات دانشگاهی برای دگراندیشان مذهبی و سیاسی، از سال ۱۳۶۳ به صورت قانونی وارد دستور کار جمهوری اسلامی شد. پیش از آن دانشگاه‌ها با

آن طور که «ضیاء نبوی»، عضو سابق «شورای دفاع از حق تحصیل» می‌گوید، روند حذف دانشجویان منتقد از دانشگاه‌ها، بعد از دهه ۱۳۶۰، در دوران ریاست‌جمهوری «محمد خاتمی» از دوم خرداد ۱۳۷۶ با افت شدیدی روبه‌رو شد. مفهوم دانشجوی ستاره‌دار در سال اول روی کار آمدن «محمود احمدی‌نژاد» در سیستم آموزش عالی کشور جا افتاد. تا پیش از آن دگراندیشان مذهبی و سیاسی یا از دانشگاه اخراج می‌شدند، یا اصلاً امکان حضور در آزمون کنکور سراسری را پیدا نمی‌کردند.

تقسیم کار میان دانشگاه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشگاه انتخابی برای تحصیل مقاطع بالاتر و «مرکز جذب و گزینش استاد و دانشجو» در ساختمان سازمان سنجش آموزش کشور برای مدیریت این فرایند سرکوب هم از همین سال‌های ابتدایی ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد شکل گرفت. از همان سال ۱۳۸۵، نخستین واکنش اعتراضی دانشجویان ستاره‌دار به این محرومیت با امضای نامه اعتراضی با امضای همه ستاره‌دارها بود: «امضای خیلی زیادی در سراسر کشور جمع شد. با این حال تنها یک استاد امضای خود را پای طومار ما گذاشت و باقی آن‌ها حاضر به این کار نشدند. تا این که از سال‌های بعد اساتید هم به سیل محرومان از فعالیت در دانشگاه هم اضافه شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

miladpoureisa Muhammad Qasim’s dreams talk about a time of prosperity, justice, and peace for Pakistan, and the Muslim ummah. This time will come, but before this many events will occur that will dictate the end of humanity. I think Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«یابنده گنج کشتی طلا»؛ تامپسون پس از ۶ سال حبس همچنان زندانی استاین مرد ۶۹ ساله در سال ۱۹۸۸ لاشه کشتی «اس اس سنترال آمریکا» معروف به «کشتی طلا» را که در قرن نوزدهم غرق شده بود پیدا کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اصلاحات نرخ خودرو، کمتر از تورم بود/ عرضه 260 هزار دستگاه تا پایان سالوزیر صمت اظهار داشت: تورم کشور ما بالای 40 درصد است ولی از ابتدای سال تا امروز تنها 18 درصد افزایش قیمت خودرو را شاهد بودیم. به عبارتی اصلاح قیمت خودرو به میزان نصف مقدار تورمی بوده که در بازار و کالاها وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود که میزانی گردش مالی در خودروسازی افزایش یافته و تا حدی از زیان آنها کاسته شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از لایحه بودجه سال آینده دولت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سیاست وزارت علوم برای از سرگیری آموزش حضوری از ترم آتی/احیای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتریمعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سیاست کلی وزارت علوم برای نوع آموزش از ترم اینده ادامه آموزش ترکیبی(حضوری و مجازی) است، گفت: ما تقریبا براساس سیاستی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در ستاد ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها بحث کردیم و قرار شد ترکیب حضوری و مجازی در دانشگاه ها همچنان وجود داشته باشد و تلاش ما و سیاست کلان مان این است که ترم آینده شرایط حضور حداکثری را فراهم کنیم و به سمت بازگشایی کامل دانشگاه ها حرکت کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه بخشی از آرشیو محرمانه جنگ الجزایر را ۱۵ سال پیش از موعد در اختیار عموم قرار می‌دهددولت فرانسه اعلام کرد در راستای پیشبرد سیاست گام‌های کوچک برای آشتی با الجزایر، بخشی از آرشیو محرمانه جنگ استعماری با این کشور را ۱۵ سال پیش از موعد در دسترس همگان قرار می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »