چهل سالگی روز جهانی رقص؛ تجدید نظر درباره 'رقص' و 'رقصنده' | DW | 29.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۲۹ آوریل از سوی یونسکو روز جهانی رقص نام‌گذاری شده است. پیام روز جهانی رقص امسال از سوی رقصنده و مدیر هنری باله ملی کره جنوبی منتشر شده است. امسال چهلمین سال گرامیداشت روز جهانی رقص است.

هر سال برای روز جهانی رقص پیامی از سوی یکی از رقصندگان مشهور جهان برای گرامیداشت این هنر منتشر می‌شود. امسال کانگ سو جین رقصنده و مدیر هنری باله ملی کره جنوبی مسئول انتشار پیامی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی رقص بود.

علاوه بر انتشار پیام مدیر هنری باله ملی کره جنوبی به مناسبت روز جهانی رقص، به همین مناسبت جشن آنلاینی با رقص‌هایی از آفریقا، آسیا، آمریکا، اروپا و کشورهای عربی نیز برگزار می‌شود. هدف از این جشن نشان دادن زیبایی و تنوع هنر رقص در جهان است.امسال اما چهلمین سالی است که از نامگذاری ۲۹ آوریل به عنوان"روز جهانی رقص" می‌گذرد.

روز تولد ژان ژرژ نوور دلیلی برای نام‌گذاری این روز شده است. ژان ژرژ نوور کسی بود که تحولی عظیم در باله به وجود آورد. ژان ژرژ نوور رقصنده و طراح رقص اهل فرانسه در قرن هجدهم بود. لقب او شکسپیر باله است. موسسه بین‌المللی تئاتر که همکار اصلی هنرهای نمایشی یونسکو است، هدف از جشن امسال را گرد هم آوردن مردم و نشان دادن زیبایی و تنوع هنر رقص به جهان اعلام کرده است. تمامی ویدیوهای تولیدات رقص در سایت رسمی روز جهانی رقص در روز ۲۹ آوریل در دسترس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئوی رقص و پایکوبی خانواده سلطنتی هلند در جشن روز پادشاهرقص و پایکوبی خانواده سلطنتی هلند در جشن روز پادشاه بیشتر بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خدمت‌رسانی رایگان مترو تهران در روز جهانی قدس / کاهش فاصله حرکت قطارهامدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از خدمات رسانی رایگان این ناوگان همزمان با برگزاری مراسم روز جهانی قدس به دستور شهردار تهران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش ایلنا از برگزاری راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس + فیلم و عکسراهپیمایی سراسری روز جهانی قدس از صبح امروز در تهران و بیش از ۹۰۰ شهر کشور برگزار شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور آغاز شدمراسم روز قدس پس از این که دو سال به صورت خودرویی و در شرایط کرونایی برگزار شده بود، امروز با حضور اقشار مردم روزه دار در سراسر کشور برگزار شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' استدر قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس تاکید شد روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' است خیلی شکر خوردن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید رهبر طالبان بر «حفظ روابط نیک» با همسایگان و جامعه جهانیرهبر گروه طالبان با انتشار پیامی به مناسبت فرارسیدن عید فطر٬ بر «حفظ روابط نیک با کشورهای همسایه و جامعه جهانی» تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »