چهلمين سالروز درگذشت پادشاه فقيد ايران؛ پیام شاهزاده رضا پهلوی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

🔺چهلمين سالروز درگذشت پادشاه فقيد ايران؛ پیام شاهزاده رضا_پهلوی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی كتبى و صوتى كه نسخه اى از آن در اختيار صداى امريكا قرار گرفت، در چهلمین سالروز درگذشت محمدرضا شاه پهلوی نوشت: «

چهل سال پیش در چنین روزهایی، پدرم پادشاه ایران در کرانه‌ی تاریخ در سواحل نیل، چشم از جهان فرو بست. اشک پادشاه، هنگام ترک میهن، پرده‌ای بود خاموش ولی گویا از گریه‌ی مادرانی که در راه بود. در آن اشک و در آن واپسین نگاه، ناگفته‌های بسیار بود.»یکی از شرایط حداقل زندگی، خانه‌ی سالم، بهداشتی، تمیز، روشن و روح‌پرور برای کارگر ایرانی است» آمده است: «از زمانی که پدرم این سخنان را به زبان آورد، نیم‌قرنی می‌گذرد؛ نیم‌قرنی پُر از فراز و نشیب. راهی که با تمام دشواری‌ها، راه ترقّی بود.

از زمانی که پدرم این سخنان را به زبان آورد، نیم‌قرنی می‌گذرد؛ نیم‌قرنی پُر از فراز و نشیب. راهی که با تمام دشواری‌ها، راه ترقّی بود. راهی که در سقوطی سهمگین، مسدود شد. انسدادی که بسیاری از آحاد ملّت را در فقر فرو برده؛ فقری که باید هر ایرانی را به فکر وا داردچهل سال پیش در چنین روزهایی، پدرم پادشاه ایران در کرانه‌ی تاریخ در سواحل نیل، چشم از جهان فرو بست. اشک پادشاه، هنگام ترک میهن، پرده‌ای بود خاموش ولی گویا از گریه‌ی مادرانی که در راه بود.

شهبانو فرح پهلوی در پیامی كتبى و صوتى كه نسخه اى از آن در اختيار صداى امريكا قرار گرفت، در چهلمین سالروز درگذشت محمدرضا شاه پهلوی با اشاره به وضعيت كنونى ايران می‌گوید «نیستید تا ببینید که تنها رژیم به ظاهر مذهبی، به ادعای خودشان، برای ایران و ایرانی چه به ارمغان آورده است؛ فسادی بی مانند، سیاست هایی که نتیجه آن تحریم، بیکاری، فقر و گرسنگی است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چهلمين سالروز درگذشت پادشاه فقيد ايران؛ پیام شهبانو فرح پهلوىصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مجموع تعهداتی که حاصل از صادرات رفع تعهد ارزی نشده، حدود ۲۵ میلیارد استدادستان تهران گفت: راجع به ارزهای حاصل از صادرات، بانک مرکزی در طی دو مرحله دو لیست جداگانه به قوه قضاییه ارسال کرده که مجموعا 250 نفر از کسانیکه از صادرکنندگان کالا بودند، ارز آن‌ها را به چرخه اقتصادی برنگردانند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مایک پومپئو‌:‌ سیاست 'تعامل کورکورانه' با چین شکست خورده استمایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، طی نطقی سیاست «تعامل کورکورانه» با حکومت چین را رد و اعلام کرده است که ایالات متحده دیگر نمی تواند اختلافات ایدئولوژیک خود با حزب کمونیست چین را نادیده بگیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران: هر حادثه‌ای برای هواپیمای ماهان اتفاق افتد آمریکا مسئول استوزارت امور خارجه ایران در رابطه با تهدید هواپیمای مسافربری ماهان اعلام کرد که هر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای این هواپیما اتفاق افتد آمریکا مسئول آن است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران: آمریکا مسئول هرگونه حادثه برای هواپیمای ماهان استآمریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی شرکت هواپیمایی ماهان را تحریم کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشورمان در تولید دستگاه ونتیلاتور به خودکفایی رسیده استمعاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: در تولید دستگاه‌های کمک تنفسی یکی از افتخارات کشور ما این است که به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دیگر نیازی به واردات نداریم و برخی شرکت‌ها اعلام کرده‌اند در صورت عدم نیاز داخلی، اجازه صادرات به آن ها داده شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »