چهار هزار امضاء پای نامه‌ به روحانی: درخواست «رفع حصر سریع»

11/05/1398 12:48 ق.ظ

به دنبال انتشار نامه هفت تن از مشاوران میرحسین موسوی خطاب به حسن_روحانی که در آن نسبت به سلامت موسوی، رهنورد و کروبی هشدار داده و خواستار «رفع حصر سریع» شدند،۴هزار تن دیگر با امضای این نامه از روحانی خواستند برای رفع_حصر اقدام موثری انجام دهد.

به دنبال انتشار نامه هفت تن از مشاوران میرحسین موسوی خطاب به حسن روحانی که در آن نسبت به سلامت موسوی، رهنورد و کروبی هشدار داده و خواستار «رفع حصر امضاء کنندگان این نامه خطاب به روحانی نوشتند: «همان‌گونه که تصاویر منتشر شده عزیزان مظلوم و محصور ملت به روشنی نشان می‌دهد، فرسودگی جسمانی آن‌ها» و خصوصا فرسودگی جسمانی «میرحسین موسوی، روندی پرشتاب به‌خود گرفته است»، به‌صورتی که...

امضاء کنندگان این نامه خطاب به روحانی نوشتند: «همان‌گونه که تصاویر منتشر شده عزیزان مظلوم و محصور ملت به روشنی نشان می‌دهد، فرسودگی جسمانی آن‌ها» و خصوصا فرسودگی جسمانی «میرحسین موسوی، روندی پرشتاب به‌خود گرفته است»، به‌صورتی که او بخش اعظم هفته گذشته را درگیر بیمارستان و مشکلات مرتبط با سلامتی خود بوده‌است.

این نامه که اکنون به امضای چهار هزار تن رسیده است، پیشتر در ۳۰ تیر ماه سالجاری با امضای «اردشیر امیرارجمند، قربان بهزادیان‌نژاد، علیرضا بهشتی‌شیرازی، علیرضا حسینی‌بهشتی، محمدرضا حسینی‌بهشتی، ابوالفضل فاتح، فرشاد مومنی» هفت تن از مشاوران میرحسین موسوی در جریان انتخابات ریاست جمهوری بحث برانگیز ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ منتشر شده بود.

اکنون نامه درخواست «رفع حصر سریع» موسوی، کروبی و رهنورد که از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تاکنون در حصر به سر می‌برند با امضای ۴ هزار تن دیگر منتشر شده است.

ادامه مطلب:
IranIntl »

اینام ازخودشونن تو خیابونا درخت میوه بکاریم خاصیتش بیشتره عجب مردم ایران را سرکار گذاشته اند. کسانی که نامه برای روحانی می فرستند، بهتر از هر کسی می دانند که او تدارکات چی حکومت ج ا است و اختیاری در این خصوص ندارد، سر رشته امور این چنینی دست علی خامنه ای است. نوبت هنر نمایی اینهاس😂😂😂😂 اقا بزا باشن حصر شاخ میشن خداوکیلی

مردم مواظب باشین سرتون رو گرم نکنن. اینا ترفند انتخاباتیه. ترسم از اینه دم انتخابات اینارو از طویله ازاد کنن مردم دوباره خر بشن بخدا اين روباه بنفش حتي به متن نامه نگاه هم نميكنه چه رسد به اينكه بخواهد كاري بكنه اين گربه دست اموز اقا است اين حرفهايي كه در دوره دوم زده با همفكري و مشورت اربابش بود

برای رسیدن به پیشرفت منتظر رفع تحریم‌ها نباشیم/کاهش واردات کالاهای بی‌کیفیت چینی را خواستاریممحسن رضایی: *برای رسیدن به پیشرفت منتظر رفع تحریم‌ها نباشیم *مگر وضع روزهای قبل از تحریم چیز خوبی بود؟ *ثبات در نرخ ارز برقرار شده است *دولت آنقدر دارایی دارد که اگر آن‌ها را بفروشد بدون کوچکترین قطره نفتی می‌تواند ۱۰ سال دیگر کشور را اداره کند برای پیشرفت واقعی ایران آخوند و ج.ا. باید بره. زباله دان تاریخ منتظره. 🤣 ماله_کش_اعظم من نمیدانم دکتر رضایی که حسب شنیده ها دروس اقتصادی هم تدریس میکنند، نظریه تجارت بین الملل و منافع حاصل از آنرا مطالعه کرده اند؟ در جهان که فقط یک کشور نداریم. برای توجیه تحریم ظالمانه، نگوییم تحریم فرصت است. هزینه تحریم را دارند مردم فقیر از طریق گرانیهای سنگین پرداخت میکنند. تو دیگه حرف نزن چند مدت جزو خواص بی بصیرت بودی وحرفی نزدی شاید منتظر بودی تو فتنه( یه چیزی برا ت بماسه )

یا این ۴ هزارنفر علافند یا روحانی سوپرمنه و ما خبر نداریم به نظر من اون هفت نفر هم ۲۰سال بندازند تو حصر. چون مزدور. مزدوره. هر کسی با هر لباسی با هر رنگ چادری با خمینی مریض و آ دمکش یا با علی خامنه ای حقیر در صف انقلاب بوده مزدوره حالا اینها که در حصر هستند یا رفسنجانی که خفش کردند همشون مزدور و بی ناموس و بی شرف هستند زنده باد شاهزاده

به رییس جنهور چه ربط به Khamenei_fa نامه بزنن اینا یا خودشون رو نادون فرض کردند یا مملکت رو زر اومدی تلويزيون ايران اينتر عاشغال همه فراموش شدن فقط مونده این فسیلها گور پدرشون اینا به خودی ها رحم نمیکنند به مردم ایران رحم میکنند ديگه كار روحاني به اتمام رسيد برين سراغ پروژه بعدي به جهنم همش از آخور میخورن

بولسونارو ملاقات خود با لودریان را به‌خاطر رفتن به آرایشگاه لغو کردژائیر بولسونارو، رئیس جمهور راستگرای برزیل تنها ساعتی پس از لغو دیدارش با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه، ویدئوی زنده‌ایی که او را در حال کوتاه کردن موهایش نشان می داد، در حساب فیس بوکش منتشر کرد. دست راستیا لودر و بولدوزر حالیشون نیست چپیها حتی بابیل و بیلچه هم دیدار میکنن

بايد توي حصر بپوسن چرا رفع حصر؟!كي گفته خائنين بخشوده ميشن

هنوز چهار هزار علاف و بیکاره هستند که هنوز به مهره های سوخته ج.ا اویزون هستند؟؟!!! موسوی و کروبی از بنیانگذاران این بدبختی ایرانیان هستند، لطفا تاریخ چهل سال ایران رو بخونیم و ببینیم این افراد با ایران چه کرده اند باید از حصر در بیاند و دوباره کروبی مدیر سازمان حج و زیارت بشه و راهپیمایی برائت از مشرکین راه بندازه و مردم را به کشتن و ناموس ایرانی را هم به باد بدهد میر را هم ریئس جمهورش کنند تا ی عده دیگه را تو زندانها اعدام کنه و بعد هم با فریب دوباره عده ای آنها را اصلاحات چی بنامند.

به امید خدا با سرنگونی حکومت اینها هم از حصر درمیاند و در یک دادگاه عادل محاکمه خواهند شد بجنب جناب روحانی که سوپاپ های نظام به تر تر افتاده سریع به نامه کاسه لیسان رسیدگی شود که تا شااااااید بتوان سوپاپ های اطمینان را راه اندازی کرد زرشک بازی جدید برای انحراف افکار عمومی چه انتظار بیهوده ای از آقای روحانی دارند. آن زمانی که وضع مملکت متعادل بود و روحانی توانشته بود تورم را تا حدودی کنترل نماید هیچ اقدامی در این راستا نکرد حال که هیچ

یعنی ۴۰۰۰ خجسته هنوز وجود داره روحانی دو دستی به شلوارش چسبیده نه اونور تحویل گرفتن نه اینور دیگه کسی باهاش حال میکنه چی فکرمیکنن با روحانی تا ۱۴۰۰ مگر زنش بمونه خدا نکنه زود بمیرن.امیدوارم به اندازه خیانتهاشون زنده بمونن و بیشتر زجر بکشم. چرا فقط نسل ما زجر بکشه؟ اینا که باز یه قسمتی از عمرشون یه زمان شاه رو‌دیدن باز! لعنت بهشون. به امید وضع مشابه برای باقی خیانتکاران

امیدوار باشیم 'گاندو' آمریکایی‌ها را به اشتباه نیانداخته باشدسفیر ایران در لندن با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف از سوی آمریکا، گفت: امیدوار باشیم اهانت‌های سریال 'گاندو' آمریکایی‌ها را درباره وزیر امور خارجه به اشتباه نینداخته باشد. این حجم از نفهمی چطور در یک نفر جمع شده؟ دولت فرار به جلو تقصیر احمدی نژاد، تقصیر تحریم آمریکا، تقصیر گاندو...ما چقدر خوبیم!

سپاه در جنگ هشت ساله (بخش پنجم): برنامه موشکی سپاه پاسدارانفرق آن موقع وحالا در این بود تمامی مراکز فرماندهی و ستاد ارتش تحت مدیریت فرماندهی ستاد کل ارتش_ایالات_متحده_امریکا بود این موارد مشخصا در تمامی تاریخ_شفاهی تهیه شده درمورد ایران_قبل_از_۵۷در دانشگاه_هاروارد ذکرشده است.حالاچی؟

فضاپیمای روس نزدیک به ۳ تن بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کردفضاپیمای روس نزدیک به ۳ تن بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کرد در حال حاضر ۶ فضانورد در ایستگاه فضایی به سر می برند که سه تن از آنان - آقایان نیک هیگ و اندرو مورگن و خانم کریستینا کاچ - آمریکایی هستند و هر سه امسال برای این مأموریت انتخاب شده اند.

تعداد دانش‌آموختگان بیکار به یک‌ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیدسمنان- ایرنا- رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد دانش‌آموختگان بیکار در کشور در سال ۹۸ به دلایل مختلف از جمله توجه به مدرک‌گرایی به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید.

سریع» شدند، چهار هزار تن دیگر با پیوستن به امضاء کنندگان این نامه ضمن هشدار درباره وضعیت نامناسب جسمانی موسوی، از ، رئیس جمهوری اسلامی خواستند «به حکم وظیفه انسانی و قانونی و وفای به وعده‌های انتخاباتی خود برای رفع حصر» اقدام موئری انجام دهد.

امضاء کنندگان این نامه خطاب به روحانی نوشتند: «همان‌گونه که تصاویر منتشر شده عزیزان مظلوم و محصور ملت به روشنی نشان می‌دهد، فرسودگی جسمانی آن‌ها» و خصوصا فرسودگی جسمانی «میرحسین موسوی، روندی پرشتاب به‌خود گرفته است»، به‌صورتی که او بخش اعظم هفته گذشته را درگیر بیمارستان و مشکلات مرتبط با سلامتی خود بوده‌است.

این نامه که اکنون به امضای چهار هزار تن رسیده است، پیشتر در ۳۰ تیر ماه سالجاری با امضای «اردشیر امیرارجمند، قربان بهزادیان‌نژاد، علیرضا بهشتی‌شیرازی، علیرضا حسینی‌بهشتی، محمدرضا حسینی‌بهشتی، ابوالفضل فاتح، فرشاد مومنی» هفت تن از مشاوران میرحسین موسوی در جریان انتخابات ریاست جمهوری بحث برانگیز ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ منتشر شده بود.

اکنون نامه درخواست «رفع حصر سریع» موسوی، کروبی و رهنورد که از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تاکنون در حصر به سر می‌برند با امضای ۴ هزار تن دیگر منتشر شده است. چهار هزار امضاء کننده جدید این نامه به عنوان «جانبازان، ایثارگران، خانواده‌های جانبازان و ایثارگران، روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و فعالان فضای مجازی» معرفی شده‌اند و در میان آن‌ها اسامی چند تن از نمایندگان ششمین دوره مجلس شورای اسلامی، چند تن از روزنامه‌نگاران، شماری از پزشکان و فعالان سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ثبت شده‌است.

در این نامه با اشاره به دفاعیات محمدرضا خاتمی در جریان برگزاری اخیرش در خصوص تقلب هست میلیونی در انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، تاکید شده است که در دادگاه «نائب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی گوشه‌ای از حقایق مستند حوادث سال ۱۳۸۸ و ستمی که بر انقلاب و جمهوری اسلامی رفته آشکار شده و به‌رغم تکاپوی متخلفان، در برابر قضاوت منصفانه عامه مردم قرار گرفته است.»

امضاء کنندگان این نامه خطاب به روحانی نوشتند که «انتظار می‌رو به حکم وظیفه انسانی و قانونی و وفای به وعده‌های انتخاباتی خود برای رفع حصر از این وجدان‌های بیدار ملت، اقدامی موثر» انجام دهد و «نگذارد تداوم این ستم تاریخی بیش از این بر چهره قانون و ارزش‌های جمهوری اسلامی خدشه وارد کند.»

این نامه که به امضای رسیده در پایان تاکید کرد: «در شرایطی که کشور با سخت‌ترین فشارها و رویارویی‌های خارجی خویش مواجه است، چنین تلاشی یقینا در جهت تقویت همدلی و انسجام داخلی، بیش از هر زمان دیگر به سود منافع ملی و اقتدار میهن عزیزمان ایران است.»

حسن روحانی، در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ خود وعده داده بود که در صورت رسیدت به ریاست جمهوری «در یک سال آینده شرایطی را فراهم می‌کند که «نه تنها آن‌ها که در حصر هستند آزاد شوند، بلکه آنهایی که به خاطر حوادث سال ۱۳۸۸ در زندان هستند نیز آزاد شوند.»

با گذشت شش سال اما این وعده‌های روحانی عملی نشد اما دولت و نزدیکان او تاکید دارند که توانسته‌اند در یک سال گذشته شرایط «حصر» را برای موسوی، کروبی و رهنورد» تسهیل کنند.از جمله حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی چندی پیش گفت که «از حصر تنها یک پوسته» باقی مانده‌است.

میرمحمود موسوی برادر میرحسین موسوی اما بلافاصله سخنان مشاور روحانی درباره حصر را «نمک بر زخم پاشیدن» توصیف کرد و با رد آن گفت: «حصر در جای خود قرار دارد و در آن خانه در کوچه اختر روی میرحسین و رهنورد هنوز قفل است و کلیدش هم در دست دیگران قرار دارد. اجازه خروج ندارند. اجازه تماس جز فرزندان و اقوام درجه یک ندارند.»

برادر میرحسین موسوی تاکید کرد که «برخلاف گفته آقای آشنا واقعیت آن است تنها یک پوسته تغییر کرده است. اصل و مغز حصر محکم به جای خودش باقی است.»