چهار نفر در سیل ایران کشته شدند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مناطقی از ۱۳ استان شمالی و غربی ایران دچار سیل و آبگرفتگی شده است و به گفته یک مقام هلال احمر دست کم چهار نفر در حوادث ناشی از آن جانشان را از دست داده‌اند.

برخی از جاده‌های روستایی به دلیل سیل بسته شده است.اظهارنظر مقام‌های محلی در شهرهای مختلف سیل‌زده حاکی از آن است که آنها خسارت مالی سیل به مزارع، خانه‌ها و کسب‌وکارها را میلیاردها تومان برآورد می‌کنند.

مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفته ۱۱۳ تیم امدادی به ۵۸ شهر و روستای سیل‌زده رفته و در مجموع به نزدیک دو هزار نفر کمک رسانده‌اند.تغییرات اقلیمی و خشکسالی، تبدیل زمین‌های جنگلی به اراضی کشاورزی و دیگر تغییرات در پوشش گیاهی، سدسازی گسترده، تغییر کاربری بستر و حریم منابع مهم آبی مانند ساختن جاده و دیگر سازه‌ها و بی‌توجهی به تالاب‌ها و پایین آمدن ظرفیت آنها از جمله عواملی است که به عنوان دلایل افزایش سیل‌های مخرب در ایران عنوان می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیل در چهار استان ایران؛ کشته شدن چهار نفر و تخریب ده‌ها خانه روستاییبر اثر سیلاب و رعد و برق در مناطقی از استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی در دو روز گذشته، چهار نفر جان باختند و ده‌ها خانه روستایی تخریب شدند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۵۸۱ هزار نفر قربانی کرونا در جهانبیش از ۵۸۱ هزار نفر قربانی کرونا در جهان تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۵۸۱ هزار و ۳۱۶ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۳ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۶۵۵ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بورل در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای: امروز حفظ برجام از همیشه مهم‌تر استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید نباید تصور کنیم در آینده فرصت دوباره‌ای برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران پیدا خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در حوزه نفت گشایش‌های خوبی خواهیم داشت/ عده‌ای قضاوت غیرمنصفانه‌‌ای از برجام دارندسخنگوی دولت تاکید کرد: به دلیل خروج آمریکا از برجام این توافق کارکرد خودش را برای مردم از دست داد و سبب شد عده‌ای قضاوت غیرمنصفانه‌ای از برجام کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تغییر کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک-اسلام در یونان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد دادگستری استان آذربایجان غربی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که 'حکم اعدام دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد'، امروز اجرا شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »