چهار درویش زندانی: حق مسلم آزادی از همه ما دریغ شده و سپهر حقوقی کشور در هم شکسته است

23/09/1400 05:27:00 ب.ظ

▪️چهار درویش محبوس در زندان‌های تهران بزرگ و عادل آباد شیراز در پیامی شنیداری نسبت به صدور حکم زندان برای لیلا_حسین‌زاده، فعال دانشجویی، واکنش نشان دادند.

چهار درویش محبوس در زندان‌های تهران بزرگ و عادل آباد شیراز در پیامی شنیداری نسبت به صدور حکم زندان برای لیلا حسین‌زاده، فعال دانشجویی، واکنش نشان دادند. این دروایش گنابادی در ادامه با اشاره به این که «حق مسلم آزادی از همه ما دریغ شده است»، با یاد کردن از نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی که دی ماه سال ۹۸ در بیمارستان مهر تهران درگذشت، گفته‌اند: «ما مجرمیم به جرمی مشترک، و آزادی، بهای قلیلی برای جرم...

این دروایش گنابادی در ادامه با اشاره به این که «حق مسلم آزادی از همه ما دریغ شده است»، با یاد کردن از نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی که دی ماه سال ۹۸ در بیمارستان مهر تهران درگذشت، گفته‌اند: «ما مجرمیم به جرمی مشترک، و آزادی، بهای قلیلی برای جرم ما است.»

این پیام در حالی از سوی این دروایش زندانی منتشر می‌شود که به گفته یک منبع مطلع، چندی پیش کارزاری از سوی پیروان نورعلی تابنده مبنی بر درخواست آزادی بدون قید و شرط این چهار درویش گنابادی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده بود.

این چهار درویش گنابادی در پیام خود با تشکر از تمامی افرادی که آنها را مورد حمایت قرار دادند می‌گویند: «پیام شما را برای آزادیخواهی بی قید و شرط زندانیانتان از پشت دیوار‌های زندان شنیدیم، از شما متشکریم، حمایت پرمهرتان، تکیه‌گاهی گرم در این روزهای بی مهری‌ است.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

تصویب لایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور در پارلمان بلژیکلایحه محکومیت اقدامات چین در منطقه خودمختار اویغور ترکستان شرقی در کمیته امور عمومی پارلمان فدراسیون والونیا-بروکسل در بلژیک به تصویب رسید. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ناشی از بی در و پیکری شرکت‌های دولتی استعضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما در پرداخت های سال های گذشته شاهد این بودیم که شرکت های دولتی مسیر جدیدی از دولت طی کرده اند و پرداخت و پاداش های آن ها در کشور بحران ساز شده است، امروز بسیاری از این اعتراضات که در جامعه وجود دارد ناشی از بی در و پیکری شرکت های دولتی است.

دستگیری یازده نفر در ارتباط با حمله به مسجدی در آلماننیروهای امنیتی آلمان یازده نفر را در ارتباط با حمله به مسجد «ایوب سلطان» در شهر لایپزیگ دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی

کاخ سفید: هیچ نیروی رزمی آمریکایی در حال حاضر در عراق وجود نداردهماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا مدعی شد که در حال حاضر هیچ نیروی آمریکایی با مأموریت رزمی در عراق وجود ندارد.