چند ساعت کنار شهرام، مردی که دست ندارد اما دست‌خط‌‌اش...

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«شهرام احمدی» هفت هشت سالی می‌شود که روبهروی رستوران «مسلم» در منطقهٔ بازار تهران، کنار یک درخت می‌نشیند و با دو دست خطاطی می‌کند؛ دو دستی که از چند سانت بالای مچ قطع شدهاند. گزارش شهروندخبرنگار ایران وایر را اینجا بخوانید اخبار_ایران

مردم دورش جمع می‌شوند، دوربین موبایل‌ها را روشن می‎کنند و از خطاطی مردی فیلم می‌گیرند که دست‌هایش از بالای مچ قطع شده‎اند. هر کلمه که می‌نویسد، صدای تحسین تماشاچیان بلند می‌شود. ره‎گذران «مرحبا» و «آفرین» گویان رد می‌شوند و گاه یک اسکناس پنج هزارتومانی در سبد او می‌اندازند. اغلب شعر می‌نویسد. گاهی هم قلم و دوات را که در می‌آورد، رو به آن‌ها که دوربین به دست دورش جمع شده‌اند، می‌گوید: «هر چه می‌خواهید، بگویید بنویسم. اگر شعری دوست دارید، بگویید.

شهرام ۱۳ ساله بود وقتی دو دستش را روی مین جا گذاشت: «خانه ما نزدیک پادگان "مالک اشتر"، تیپ ۲ زرهی ارتش در زنجان بود. با بچه‌های محله توی کوچه فوتبال بازی می‌کردیم. محوطهٔ اطراف پادگان را مین کاشته و با سیم خاردار دور تا دورش را حصار کشیده بودند. زمان جنگ اطراف مناطق نظامی را مین می‌کاشتند. جنگ تازه تمام شده بود و بعد از تمام شدن جنگ هم هیچ اقدامی برای جمع کردن سیم خاردارها و خنثی سازی مین‌ها انجام نشده بود.

این طور که خودش تعریف می‌کند، حوالی میدان «شوش» تهران، در یک خانه اجاره‌ای زندگی می‌کند و هر روز با پیک موتوری به بازار می‌آید و بر می‌گردد: «همسرم خانه‎دار است و تنها منبع درآمد ما همین کار من است. بیش‎تر وقت‌ها چرخ زندگی یا نمی‌چرخد یا خیلی سخت می‎چرخد. اما اگر خدا بخواهد، همه چیز درست می‌شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سپاه پاسداران چند زن را به اتهام «تلاش برای ورود به ورزشگاه» بازداشت کرده استسازمان اطلاعات سپاه پاسداران برخی از زنانی را که برای ورود زنان به ورزشگاه‌های فوتبال در ایران تلاش می‌کردند، بازداشت کرده است. براساس گزارش‌های منتشر شده، این افراد روز دوشنبه هفته جاری و از سوی س
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نروژ از کشف مواد رادیواکتیو چند روز پس از انفجار موشکی در روسیه خبر دادنهاد امنیت هسته‌ای نروژ در حال بررسی مقادیر اندکی یُد رادیواکتو کشف شده در هوای شمال این کشور است. نروژ این مواد رادیواکتیو را چند روز پس از آنکه موتور یک موشک در حین یک آزمایش در روسیه منفجر شد، کشف
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا توانایی زنان در انجام چند کار همزمان بیش از مردان است؟ | DW | 15.08.2019تاکنون گفته می‌شد که زنان بهتر از مردان چند کار همزمان را انجام می‌دهند. یک محقق آلمانی برای سنجش این کلیشه آزمایش‌هایی را روی زنان و مردان انجام داده است. یک عصب‌روانشناس هم نتیجه یافته‌های این محقق را تأیید کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دندان مصنوعی گم‌شده یک مرد بریتانیایی چند روز بعد در گلوی او پیدا شددندان مصنوعی گم‌شده یک مرد بریتانیایی چند روز بعد در گلوی او پیدا شد هافینگتون پست، به نقل از آسوشیتدپرس، گزارش کرده است این مرد که نمی‌توانست چیزی را ببلعد و مدام سرفه می‌کرد و خون بالا می‌آورد، به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چند درصد مردان از پیدا کردن کار ناامیدند؟چند درصد مردان از پیدا کردن کار ناامیدند؟ بررسی آمار مربوط به علت عدم جستجوی کار توسط کارجویان و جوانان نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۹ درصد مردان و حدود ۳۵ درصد زنان بیکار از پیدا شدن شغل ناامید شده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در صورت ترک شبکه‌های اجتماعی چند کتاب می‌توانید بخوانید؟ محاسبه کنیدامروزه شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در زندگی ما بازی می‌کنند. گرچه این شبکه‌ها نقش بزرگی در انتقال اخبار و گردش آزاد اطلاعات دارند اما بی‌ضرر هم نیستند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »