چند درصد از سالخوردگان اروپایی از اینترنت استفاده می کنند؟

30/02/1400 08:30 ب.ظ

یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، در گزارشی جدید میزان استفاده افراد سالخورده از اینترنت را منتشر کرد. سالخوردگان دانمارکی بیشترین سهم در استفاده از اینترنت و همتایان بلغارستانی آنها کمترین سهم را دارند.

اینترنت در سال های اخیر اهمیت ویژه ای نزد تمام شهروندان کره خاکی پیدا کرده است. بتازگی اداره آمار اتحادیه اروپا گزارشی از میزان استفاده شهروندان سالخورده کشورهای عضو از اینترنت منتشر کرده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۸٪ از افراد ۱۶ تا ۷۴ ساله در اتحادیه اروپا اظهار داشتند که در سه ماه پیش از نظرسنجی از اینترنت استفاده کرده اند. میزان استفاده از اینترنت در همین بازه زمانی از ۷۰٪ در بلغارستان تا ۹۹٪ در دانمارک ثبت شده است.

هرچند استفاده نسل جوان از اینترنت عادی شده است اما استفاده افراد سالخورده از اینترنت به اندازه نسل های جدید معمول به نظر نمی رسد. آمارهای اتحادیه اروپا نشان می دهند ۹۸٪ از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده اند. در حالیکه تنها ۶۱٪ از افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله از این پدیده نوظهور سه دهه اخیر استفاده کرده اند.

با این حال به نظر می رسد همه گیری کرونا بسیاری از افراد مسن و سالخورده را هم به این شبکه کشانده است.یورواستات سالخوردگان «خوره اینترنت اروپا» از چه کشورهایی هستند؟ در سال ۲۰۲۰ میلادی (سه ماه آخر در زمان نظرسنجی)، ۹۴ درصد از سالخوردگان، ۶۵ تا ۷۴ ساله دانمارکی بالاترین سهم استفاده از اینترنت در اتحادیه اروپا را داشته اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمازون ممنوعیت استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره خود را برای پلیس آمریکا بار دیگر تمدید کردسازمان‌های مدافع حقوق بشر که خواستار انجام اصلاحات گسترده در ساختار و عملکرد پلیس آمریکا بودند، بطور ویژه تاکید داشتند که نیروهای پلیس با این فناوری، سیاهپوستان را هدف قرار می‌دهند.

سرمربی منچستر یونایتد از حمایت بازیکنانش از فلسطینی‌ها دفاع کرد«اگر بازیکنان من به غیر از فوتبال به چیز دیگری فکر کنند، این چیز مثبتی است. از میان بازیکنان من قبلا هم بوده‌اند کسانی که نسبت به همه مسائل دغدغه داشته‌اند.» حمايت از تروريست ها فقط دو دليل ميتونه داشته باشه: ١) اكثر افرادى كه حمايت ميكنند متأسفانه توسط بنگاه هاى لجن پراكنى و پروپاگانداشون فريب خوردند. ٢) يه عده كمى هم مزدور و جيره و مواجب بگير هستند. به عنوان يك ايرانى حمايت كامل خودم رو از اسرائيل اعلام ميكنم🇮🇱 Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

اسپانیا نیمی از ۸ هزار مهاجر مراکشی را یک روز پس از ورودشان به خانه بازگردانداسپانیا نیمی از هزاران پناهجوی مراکشی را یک روز پس از مهاجرت به خانه بازگرداند چرا چهره را شطرنجی نمی‌کنید؟! خوب کرد. فردا اینا با الله اکبر گفتن انتحار میکنند.

اسرائیل از اول ماه رمضان 850 فلسطینی را بازداشت کرده استجمعیت اسیران فلسطینی از بازداشت 850 فلسطینی از آغاز ماه رمضان تاکنون از سوی نیروهای اسرائیلی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • مهرو مستوفی | DW | 20.05.2021آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • مهرو مستوفی مهرو مستوفی مهمان پادکست این هفته است. در این برنامه قطعه‌ای کردی با صدای او به نام 'باران' را برایتان انتخاب کرده‌ایم که برای نخستین بار از سوی خواننده مشهور کرد، محمد ماملی خوانده شده بود. نسخه کامل:‌ «کم‌شنیده» رو از کجا درآوردید؟! «کمترشنیده‌شده» درسته، لطفاً فارسی را پاس بداریم.

هشدار یک استاد دانشگاه تهران: رشد جمعیت ایران از سال ۱۴۲۵ منفی می شودهشدار یک استاد دانشگاه تهران: رشد جمعیت ایران از سال ۱۴۲۵ منفی می‌شود عضو هیات علمی دانشگاه تهران: با کاهش نرخ باروری فرزندآوری در ایران کاهش یافته و در صورت استمرار وضعیت موجود رشد جمعیت کشور از سال ۱۴۲۵ منفی می‌شود. این هشدارای کسشرو جمع کنین ، هشدار خرمدین و امثال او هستند اول این اصلاح طلبهای خائن رو راهی زباله دان تاریخ کنیم بعدا فکری برا جمیعت میکنیم با این بحران های زیست محیطی که در ایران داریم، فرزندآوری جنایت است

اینترنت در سال های اخیر اهمیت ویژه ای نزد تمام شهروندان کره خاکی پیدا کرده است. بتازگی اداره آمار اتحادیه اروپا گزارشی از میزان استفاده شهروندان سالخورده کشورهای عضو از اینترنت منتشر کرده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۸٪ از افراد ۱۶ تا ۷۴ ساله در اتحادیه اروپا اظهار داشتند که در سه ماه پیش از نظرسنجی از اینترنت استفاده کرده اند. میزان استفاده از اینترنت در همین بازه زمانی از ۷۰٪ در بلغارستان تا ۹۹٪ در دانمارک ثبت شده است.

هرچند استفاده نسل جوان از اینترنت عادی شده است اما استفاده افراد سالخورده از اینترنت به اندازه نسل های جدید معمول به نظر نمی رسد.

آمارهای اتحادیه اروپا نشان می دهند ۹۸٪ از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده اند. در حالیکه تنها ۶۱٪ از افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله از این پدیده نوظهور سه دهه اخیر استفاده کرده اند.

با این حال به نظر می رسد همه گیری کرونا بسیاری از افراد مسن و سالخورده را هم به این شبکه کشانده است.یورواستات

سالخوردگان «خوره اینترنت اروپا» از چه کشورهایی هستند؟

در سال ۲۰۲۰ میلادی (سه ماه آخر در زمان نظرسنجی)، ۹۴ درصد از سالخوردگان، ۶۵ تا ۷۴ ساله دانمارکی بالاترین سهم استفاده از اینترنت در اتحادیه اروپا را داشته اند. پس از این کشور، لوکزامبورگ و سوئد به ترتیب با ۹۱ درصد و هلند با ۹۰ درصد و نیز فنلاند با ۸۸ درصد قرار دارند.

کمترین حضور اینترنتی سالخوردگان در کدام کشورهای اروپایی است؟

افراد بین ۶۵ تا ۷۴ ساله بلغارستانی بخشی از شهروندان اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند که کمترین علاقه به حضور در اینترنت دارند. تنها ۲۵ درصد از سالخوردگان بلغارستان در اینترنت در سال گذشته میلادی حضور داشته اند. پس از بلغارستان سالخوردگان دو کشورکرواسی با ۲۸ درصد و یونان با ۳۳ درصد استفاده از اینترنت در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.