چند روایت تلخ از زندگی معلولان در دوران قطعی برق

19/04/1400 02:41:00 ب.ظ

چند روایت تلخ از زندگی معلولان در دوران قطعی برق دخترش مثل یک تکه گوشت در خانه افتاده است. نه توانایی حرکت دارد و نه می‌تواند حرف بزند. مجبور است از کپسول اکسیژن استفاده کند. تخت و ساکشن با برق کار می‌کنند و زمانی که برق می‌رود زندگی‌اش فلج می‌شود

دخترش مثل یک تکه گوشت در خانه افتاده است. نه توانایی حرکت دارد و نه می‌تواند حرف بزند. مجبور است از کپسول اکسیژن استفاده کند. تخت، ساکشن و بسیاری از وسایلی که لازم دارد، با برق کار می‌کنند و زمانی که برق می‌رود زندگی‌اش فلج می‌شود. قطعی برق جدا از مشکلاتی که برای همه مردم به وجود آورده، معلولان و خانواده‌هایشان را بیشتر درگیر...

قطعی برق جدا از مشکلاتی که برای همه مردم به وجود آورده، معلولان و خانواده‌هایشان را بیشتر درگیر کرده است. قشری که سعی می‌کنند مشکلاتشان را خودشان حل کنند حالا قطعی برق نفسشان را هم بریده است. یا مجبورند ساعت‌ها در خانه حبس شوند یا در کوچه‌ها و پارک‌ها بمانند تا برق بیاید و بتوانند جسم و روح خسته‌شان را به خانه بکشند.

«سمیرا شریفی» حدود ۱۵ سال است که درگیر بیماری دیستروفی عضلانی شده است؛ بیماری‌ای که به مرور زمان باعث ضعیف‌ترشدن ماهیچه‌ها و انعطاف‌پذیری کمتر آنها می‌شود و به مرور توانایی راه‌رفتن، صحبت‌کردن یا مراقبت را از فرد مبتلا می‌گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رستوران‌ها از نقاط شناخته شده سرایت کرونا / رد شایعه خفگی بیماران در بیمارستان‌ها با قطع برقسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تشدید نظارت‌ها بر مراکز تجمعی و همچنین تعطیل بودن این مراکز در شهرهای قرمز نظیر رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، سالن‌های سینما و تئاتر، باشگاه‌های بدنسازی و استخرها و ... تاکید کرد. آره بیشرفا ،شایعه اس...هزار بار دیگه هم چنین اتفاقی بیافته نمی آیین بگین ،مردم متأسفیم و چنین چیزی واقعیت داره

آغاز واکسیناسیون ۶۸ ساله‌ها از روز دوشنبه/ از کار افتادن دستگاه‌ها در بیمارستان‌ها در پی قطعی برق شایعه است

خروج قطار باری از ریل در حوالی گرمسار تلفاتی نداشته استخروج قطار باری از ریل در حوالی گرمسار تلفاتی نداشته است راه آهن شمالشرق یک اعلام کرد که خروج قطار باری از ریل در حوالی ایستگاه یاتری در حد فاصل سمنان_ گرمسار خسارتی نداشته است.

وزیر صنعت ایران: خودمان برق تولید می‌کنیم؛ جهانگیری: افزایش تولید برق ممکن نیستوزیر صنعت ایران: خودمان برق تولید می‌کنیم؛ جهانگیری: افزایش تولید برق ممکن نیست به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزیر صنعت ایران گفته است که اکنون بخش صنعت کشور «بیش از ۲ هزار مگاوات برق تولید و مصرف می‌کند.» ⬇️بیشتر بخوانید:

توبیخ مجری تلویزیون به دلیل انتقاد از قطعی مداوم برق

رد احتمال خرابکاری در تاسیسات برقرد احتمال خرابکاری در تاسیسات برق سخنگوی صنعت برق با اشاره به حادثه‌ای که هفته پیش در پست تهران پارس رخ داد، احتمال خرابکاری را در این پست رد کرد و گفت: تاکنون هیچ گزارشی در این خصوص وجود نداشته است.