چندین کشته و ۱۵۰ مجروح دیگر در ادامه اعتراضات عراق | DW | 10.11.2019

19/08/1398 09:35 ق.ظ

تلاش نخست‌وزیر عراق برای پایان دادن به اعتراضات گسترده مردم نتیجه‌ای در پی نداشته است. در ادامه ناآرامی‌ها در بغداد خبر از کشته و مجروح شدن عده‌ دیگری منتشر شده است. ناآرامی‌‌ها در دیگر نقاط عراق نیز ادامه دارد.

تلاش نخست‌وزیر عراق برای پایان دادن به اعتراضات گسترده مردم نتیجه‌ای در پی نداشته است. در ادامه ناآرامی‌ها در بغداد خبر از کشته و مجروح شدن عده‌ دیگری منتشر شده است. ناآرامی‌‌ها در دیگر نقاط عراق نیز ادامه دارد. روز شنبه ۱۸ آبان (نهم نوامبر) بغداد و برخی دیگر از نقاط عراق بار دیگر شاهد تظاهرات گسترده مردم بود. خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از بغداد خبر از کشته شدن دست‌کم پنج نفر دیگر در جریان اعتراضات روز نهم نوامبر در این شهر داده است.

برخی از منابع شمار کشته‌شدگان را بیشتر و تا ۹ نفر ذکر کردهاند: شش نفر در بغداد و سه نفر در بصره جان باختهاند.گفته می‌شود که این افراد در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست‌ داده‌اند. افزون بر آن، بر اساس اطلاعاتی که رویترز در گزارش خود از بغداد منتشر کرده، بیش از ۱۵۰ نفر دیگر نیز در جریان تظاهرات روز نهم نوامبر مجروح شده‌اند.نیروهای انتظامی روز شنبه با بهره گرفتن از قهر و خشونت موفق شده‌اند بخشی از معترضان را از نقاط مرکزی بغداد عقب برانند.

در این عملیات، همچون اقدامات روزهای پیش از آن، نیروهای انتظامی از گلوله و گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. پلیس بغداد اعلام کرده است که نیروهای انتظامی همه‌ پل‌های موجود بر رود دجله را به استثنای یک پل به تصرف خود درآورده‌اند. headtopics.com

نکته عکس چیه؟

مرگ بر ايران

ادامه مطلب:
dw_persian »

ادامه اعتراض‌ها و چند کشته در عراق به رغم وعده ‌نخست‌وزیر | DW | 09.11.2019عبدالمهدی وعده 'تغییرات عمیق' در کابینه را داده اما اعتراض‌های گسترده در بغداد و شمار دیگری از شهرهای عراق ادامه دارد. دفتر سیستانی نیز خبر توافق پسرش با قاسم سلیمانی و مقتدی صدر برای حمایت از عبدالمهدی را تکذیب کرد. اگر در عراق مردم و جامعه ی عراقی هوشمندانه سیستانی را محدود بلحاظ عملکردی نمایند و بنوعی پشت به او کنند مشکلاتشان در تلاطم بین نیروهای خودی و غیرخودی بشدت کاهش پیدا خواهد کرد . دوره ایست که مرجعیت باید کمرنگ و کمرنگ تر گردد و جای خود را به نیروهای ملی میهنی بدهند . سیستانی تمام. خوب شما هم آتیش بیار معرکه شده اید. اصلاً به شما چه مربوط؟؟؟!!! عبدالمهدي سوسگ کثیف عراق

کشته شدن 3 «تروریست» در پی حمله با 17 موشک به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراقوزارت دفاع عراق شامگاه جمعه 8 نوامبر، اعلام کرد که 17 موشک به نزدیکی یک پایگاه نظامی در شمال عراق که

ناآرامی‌های عراق؛ ۴ کشته و ۱۰۰ زخمی در درگیری‌های روز شنبه بغدادخبرگزاری فرانسه گزارش داد روز شنبه و پس از توافق میان پلیس و معترضان برای پایان دادن به خشونت، تیراندازی‌های شدیدی در بغداد روی داده است. میگن زور مردم زور خداست! میگن این جنگ بین شیعه ایران وشیعه عراق !

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندچهار عنصر پ.ک.ک در عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

5 کشته و 120 مجروح در پی وقوع زلزله 5.9 ریشتری در شمال غرب ایرانبنا به گزارش خبرگزاری‌های ایران بامداد جمعه 8 نوامبر 2019 در پی وقوع زلزله‌ای به بزرگی 5.9 در مقیاس ببین منو؛ ما گوشت همو بخوریم استخون همو دور نمیریزیم شوما چرا خوجالی؟! اصن خوب کاری میکنه که هی غافلگیر میشه! تو فقد خبرتو بده نظرتو کسی نخواست!🤨

گلچین ویدئوهای هفته؛ از تظاهرات در لبنان تا اعتراضات در عراق و بولیویاین روزها بسیاری از کشورهای جهان شاهد تظاهرات خیابانی معترضان به دولت ها است. در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از اعتراضات در هنگ کنگ، لبنان، عراق و بولیوی می بینیم.

برخورد خشن نیروهای انتظامی عراق به موازات تلاش‌های عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق برای متفرق کردن معترضان و پایان دادن به ناآرامی‌ها و اعتراضات نیز تا کنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

روز شنبه ۱۸ آبان (نهم نوامبر) بغداد و برخی دیگر از نقاط عراق بار دیگر شاهد تظاهرات گسترده مردم بود. خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از بغداد خبر از کشته شدن دست‌کم پنج نفر دیگر در جریان اعتراضات روز نهم نوامبر در این شهر داده است.

برخی از منابع شمار کشته‌شدگان را بیشتر و تا ۹ نفر ذکر کردهاند: شش نفر در بغداد و سه نفر در بصره جان باختهاند.گفته می‌شود که این افراد در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست‌ داده‌اند. افزون بر آن، بر اساس اطلاعاتی که رویترز در گزارش خود از بغداد منتشر کرده، بیش از ۱۵۰ نفر دیگر نیز در جریان تظاهرات روز نهم نوامبر مجروح شده‌اند.نیروهای انتظامی روز شنبه با بهره گرفتن از قهر و خشونت موفق شده‌اند بخشی از معترضان را از نقاط مرکزی بغداد عقب برانند.

در این عملیات، همچون اقدامات روزهای پیش از آن، نیروهای انتظامی از گلوله و گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند.

پلیس بغداد اعلام کرده است که نیروهای انتظامی همه‌ پل‌های موجود بر رود دجله را به استثنای یک پل به تصرف خود درآورده‌اند.

به‌رغم عقب راندن معترضان از پل‌ها و بخش‌های مرکزی بغداد، اعتراضات در دیگر نقاط پایتخت عراق ادامه یافته است.نخست‌وزیر عراق روز شنبه به برخی از اشتباهات و کاستی‌ها اعتراف کرده بود. عادل عبدالمهدی از اصلاح قانون انتخابات سخن گفته و متذکر شده بود که این اعتراضات پذیرش لزوم اصلاحات و تغییرات در دولت و احزاب سیاسی را سبب شده است.

آیت‌الله سیستانی: هیچکس حق تحمیل دیدگاه خود بر مردم عراق را ندارد

نخست‌وزیر عراق در عین حال تاکید کرده بود که اعتراضات باید هر چه سریع‌تر پایان یافته و روال عادی زندگی آغاز گردد.

افزون بر آن گفته شده است که دخالت گروه‌های مسلح غیردولتی در رویارویی با معترضان ممنوع خواهد شد. عبدالمهدی حتی وعده داده بود که درباره نحوه مقابله با معترضان و کشتن آن‌ها در جریان اعتراضات اخیر اقدام به تحقیق خواهد کرد.

لازم به یادآوری است که اعتراضات از نخستین‌روزهای ماه اکتبر در عراق آغاز شد. معترضان خواستار اصلاحات سیاسی و همچنین مقابله با فساد مالی در این کشور شده‌اند. اعتراضاتی که در بغداد آغاز شد و خیلی سریع به برخی دیگر از شهرهای این کشور نیز گسترش یافت.

در همین رابطه، آیت‌الله سیستانی خواستار یافتن یک راه حل مسالمت‌آمیز برای مشکلات عراق شده است. در جریان ناآرامی‌های اخیر در عراق بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه‌ها، دست‌کم ۲۸۰ نفر کشته شده‌اند.