پرسپولیس, لیگ برتر فوتبال, تراکتور, سپاهان, استقلال تهران

پرسپولیس, لیگ برتر فوتبال

چندان هم دورغ نبود

توضیح در مورد یک خبر جنجالی و پر سرو صدا؛ چندان هم دورغ نبود

01/04/2020 08:36:00 ب.ظ

توضیح در مورد یک خبر جنجالی و پر سرو صدا؛ چندان هم دورغ نبود

خبر صبح امروز ایلنا بازتاب گسترده‌ای در محافل خبری، هواداری و میان اهالی فوتبال داشت.

از ساعات ابتدایی انتشار این خبر تماس‌های زیادی از سوی این عزیزان داشتیم و با نگرانی جویای میزان صحت و سقم خبر یاد شده بودند و با توجه به همزمانی انتشار آن با روز 13 فروردین و اول آوریل که در جهان به روز دروغ شناخته می‌شود تصور می‌کردند انتشار این خبر هم مربوط به آداب و رسوم مربوط به این تاریخ است.

رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود «حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر»

دروغ 13 فروردین یا اول آوریل در سرتاسر جهان و در کشور ما سال‌هاست مرسوم بوده و از محافل خصوصی تا مراجع رسمی و معتبر خبری در آن  شرکت داشته و دارند و از روز گذشته تا الان هم در رسانه‌های داخلی و هم رسانه‌های بین‌المللی شاهد انتشار چندین خبر بودیم که در این بازه قرار می‌گرفتند و البته از سوی مخاطبان به سرعت شناسایی و تشخیص داده شدند ولی با توجه به اعتبار خبری ایلنا میان مخاطبان و اعتمادی که به واسطه صداقت در خبررسانی به ما داشتند، خبر ایلنا بیش از سایر اخبار این چنینی بازتاب داشته و نگرانی‌هایی در پی داشت.

ماجرای پرونده‌های متعدد مالی و غیر مالی باشگاه‌های ایرانی در نهادهای رسیدگی بین المللی مثل فیفا و AFC قصه تازه‌ای نیست و به دیروز و امروز برنمی‌گردد و اگر ذهن فوتبالدوستان یاری کند محرومیت‌های سنگینی مثل بستن پنجره‌های نقل و انتقالاتی پیاپی و کسر امتیاز از تیم‌های حاضر در کورس قهرمانی بارها اتفاق افتاده و تیم‌های مطرح کشورمان را هم شامل شده است. headtopics.com

نبود ساز و کار مناسب برای مشخص شدن درآمد و هزینه باشگاه‌ها و الزاماتی از جمله بستن بودجه سالانه بر اساس داشته‌ها و موجودی، باعث بی تعهدی نسبت به قراردادها، امضاها و تعهدها شده که در خصوص نیروهای داخلی معمولاً به عدم پایبندی به تعهدات ختم شده و بازیکنان و مربیانی هستند که عمر طلبشان از یک باشگاه به 10 یا 15 سال هم می‌رسد ولی نیروهای خارجی دستشان در پیگیری مطالباتشان از نهادهای بین‌المللی باز بوده و در نهایت پس از پیگیری‌های فراوان تماماً به پولشان رسیده‌اند و در این میان بدنامی فوتبال ایران در فیفا و AFC و جریمه‌ها و محرومیت‌های سنگین پیامد این عدم پایبندی به تعهدات بوده است. مدیرانی که روی کار می‌آیند با علم به اینکه در زمان رسیدن احکام قطعی پرداخت قرادادهایشان دیگر روی کار نیستند، برای خوشآمد هوادار دست به ریخت و پاش زده و میراث بدهی‌های سنگین را برای مدیر بعدی به جا گذاشته و خودشان هم میراث بدهی‌ نفرات پیشین را بر دوش می‌کشند.

در حال حاضر با توجه به نوسانات ارزی، مشکلات شدید مالی باشگاه‌ها و همچنین دشواری ساز و کار پرداخت‌های بین‌المللی به واسطه تحریم‌ها، بحران‌هایی شدیدتر از همیشه برای باشگاه‌های ایرانی به همراه داشته و وضعیت به قدری بحرانی و وخیم است که در طول چند ماه شاهد استعفا و جابجایی چند باره مدیران در رأس آنها بودیم و افرادی که عادت به زود کنار رفتن و رها کردن پست و سمت‌هایشان را نداشتند، به محض آمدن روی کار و اطلاع از اوضاع بغرنج باشگاه، فرار را بر قرار ترجیح داده و با کناره گیری سعی داشتند سیبل محرومیت‌های احتمالی پیش رو نباشند.

از همین رو با توجه به اطلاعات جدیدی هم که به دستمان رسیده، این محرومیت‌ها اگرچه هنوز ابلاغ و قطعی نشده ولی در دست اقدام است و دیر یا زود فوتبال ایران با یک بحران جدی روبرو خواهد شد مگر آنکه معجزه‌ای رخ داده و اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ دهد.درست است که خبر صبح امروز ایلنا دروغ 13 بود ولی هدف از انتشار آن هشدار و تلنگری بود برای اتفاقی که اگر به آن رسیدگی نشود دیر یا زود رخ خواهد داد و آنگاه دیگر هرچه منتظر تکذیبیه خبر مشابهی که مخابره می‌شود باشیم فایده‌ای نخواهد داشت.

خبرگزاری ایلنا با پوزش از مخاطبان عزیز بابت نگرانی ایجاد شده تاکید می‌کند فعلاً محرومیتی برای باشگاهی ابلاغ و اعمال نشده ولی این به معنای مصونیت و راحتی خیال باشگاه‌های محبوب و قدرتمندِ بدهکار بالای جدول نیست. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

نقش پررنگ پهپادها در کنترل آتش‌سوزی‌های‌ جنگلی در ترکیه

پهپادهای ساخت ترکیه در کنترل آتش سوزی های جنگلی کشور طی سالهای اخیر نقش مهمی را ایفا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

پا به پای مرکل... پوتین هم با پزشک کرونا زده ملاقات کرددر زمانی که آنجلا مرکل صدراعظم آلمان، پس از تعامل نزدیک با یک پزشک برای زدن واکسن که روشن شد مبتلا

پا به پای مرکل... پوتین هم با پزشک کرونا زده ملاقات کرددر زمانی که آنجلا مرکل صدراعظم آلمان، پس از تعامل نزدیک با یک پزشک برای زدن واکسن که روشن شد مبتلا

قهرمان المپیک به کرونا مبتلا شدپنج ورزشکار کوبایی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در این میان آنها نام اسماعیل بوررو کشتی‌گیر قهرمان جهان و دارنده مدال طلای المپیک ریو هم دیده می‌شود

روحانی: روند شیوع ویروس کرونا در تمام استانها نزولی استرئیس جمهور ایران با بیان اینکه پیک بیماری کرونا در این کشور در روزهای اوایل فروردین بوده و هم اکنون سیر نزولی پیدا کرده است اظهار داشت در این امر از تجربیات دیگر کشورها استفاده کردیم. - خبرگزاری آناتولی

پیش از کرونا چه چیزهایی فوتبال انگلیس را تعطیل کرد؟تماشاگران فوتبال انگلیس و بیشتر نقاط جهان حالا علاوه بر مشکلات ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا باید دوری از ورزش مورد علاقه‌شان را هم تحمل کنند. جنگ، شرایط آب و هوایی و مسائل کارگری پیش از این موجب متوقف شدن فوتبال در انگلیس شده‌اند. این مطلب نگاهی دارد به دفعات قبلی که کرکره فوتبال انگلیس پایین کشیده شد.

'سیزده بدر' ایرانی در سایه ممنوعیت‌های کرونا و زائران خارجی در قم | DW | 31.03.2020در آستانه ۱۳ فروردین، وزارت بهداشت از 'کاهش روند ابتلا به کووید-۱۹ و افزایش مبتلایان قطعی' خبر داد. همزمان با تمدید محدودیت‌ها هم یک نماینده مجلس از ناهماهنگی مسئولان انتقاد کرد و گفت زائران خارجی هنوز در شهر قم هستند. هرچی پاپتی را راه می‌دهند داخل ایران اونم با این وضعیت که ویروس مرونا تو دنیا شیوع پیداکرده شما به فکر اماکن و رفت و آمد های خودتان باشید و ایران رو بحال خودش بگذارید لطفا. ممنون .