چلیک: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت که موارد نقض آتش بس رژیم اسد در ادلب به حدود 20 هزار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

17.02.2020عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در بین خبرنگاران در آنکارا در رابطه با تحولات ادلب سوریه گفت: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است. بیش از 1500 غیرنظامی جان خود را از دست دادند و از سال 2019 تاکنون حدود 1 میلیون و 640 هزار نفر آواره شده اند.

وی گفت: هیئت ترکیه مذاکرات خود را در روسیه ادامه می دهد. حفظ وضعیت موجود در منطقه کاهش تنش در ادلب به منظور اجتناب از بروز یک فاجعه انسانی در منطقه است و ترکیه به تلاشهای خود ادامه می دهد. چلیک افزود: در روزهای اخیر اظهارات نادرستی از سوی روسیه علیه ترکیه مطرح شده است. به صراحت می گوییم که تمام اطلاعاتی که نقض ترکیه را بیان می کند اشتباه است. توافق توسط رژیم نقض شده است. ترکیه به تعهد خود در توافق نامه سوچی ادامه می دهد و برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی تلاش می کند.

وی تصریح کرد:از ماه مه سال 2019 رژیم بارها به غیرنظامیان و زیرساخت ها در ادلب حمله کرده است. نقض توافق نامه سوچی، همچنین به معنای نقض وعده های روسیه و رژیم اسد است. در چارچوب حملات رژیم بیش از 300 زیرساخت هدف قرار گرفته است. 53 مرکز بهداشت و درمان دیگر قابل استفاده نیستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشتیک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشت سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید یک ایرانی بازداشت شده در آلمان که به نقض تحریم های آمریکا متهم شده بود، پس از تلاش های دیپلماتیک تهران آزاد شده و به ایران بازگشته است. حالا با کی معامله شد ؟ تحریمهای آمریکا نبود. تحریمهای بین المللی بود MZHemingway RichardGrenell JZarif effect or SenateDems effect ?
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چاووش اوغلو: حفتر باید به حملات و نقض آتش‌بس در لیبی پایان دهدوزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که برای دست‌یابی به راه حل سیاسی در لیبی باید نیروهای حفتر به حملات خود و نقض آتش بس پایان دهند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت ایران ارسال نامه درباره موارد ابتلا و مرگ در اثر کرونا را تکذیب کردوزارت بهداشت ایران با تاکید بر اینکه 'هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا' در ایران مشاهده نشده، نامه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از طرف معاونت درمان این وزارتخانه به رئیس جمهور ایران درباره موارد ابتلا به ویروس کرونا را 'جعلی' خواند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رژیم اسد در حملات به ادلب متحمل تلفات سنگین شده استطی عملیات‌های مخالفان رژیم بشار اسد طی دو هفته گذشته صدها نفر از نیروهای رژیم در منطقه کاهش تنش ادلب کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی همه شما را خواهیم کشت از سربازان متجاوز ارتش ترکیه تا نوچه هایتان مثل تروریست های القاعده و داعش. تکه تکه تان خواهیم کرد. یادتان باشد در طی 9 سال به زنان سوری تجاوز کردید سر بریدید حالا دیگر پایان جنایت های شما نزدیک است. لعنت بر اردوغان تروریست پرور.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران...کودکان 13 ساله برای مخارج تحصیل کولبری می‌کنندروزنامه ایران اعلام کرد که سن کولبری در ایران به شدت کاهش یافته و به 13 سال رسیده است.روزنامه دولتی این در حالی است که اقای لاریجانی امروز گفتن برای کمک به اقتصاد لبنان اماده هستن 👇👇👇 کودکان ۱۳ ساله برای مخارج تحصیل کولبری میکنند... شما برید از فرودگاه جدیدتان رونمایی کنید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتیجۀ حملات بشار اسد به ادلب؛ آوارگی ۹۰۰ هزار نفر در سه ماهمعاون دبیرکل سازمان ملل: «آنچه در شمال‌غرب سوریه می‌گذرد یک 'خشونت کور' است. آوارگان بشدت آسیب دیده‌اند و مجبور به خوابیدن در فضاهای باز و بدون سرپناه آن هم در دمای انجماد هستند. مادران برای گرم کردن کودکانشان پلاستیک می‌سوزانند و کودکان از سرما می‌میرند.» ✌🇮🇷🇸🇾🇱🇧🇮🇶🇦🇫✌پاکسازی کشور از لوث تروریستهای وحشی موردحمایت آمریکا فاجعه انسانی نیست ، فاجعه انسانی قتل عام مردم مظلوم عراق سوریه میانمار یمن و ... بدست تروریستهای موردحمایت آمریکاست . آوارگی نیست، بلکه شروع، پایان آوارگیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »