چلیک: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است

17/02/2020 11:06:00 ب.ظ

چلیک: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است

*ترکیه, ادلب

چلیک: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت که موارد نقض آتش بس رژیم اسد در ادلب به حدود 20 هزار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

17.02.2020آنکارا/خبرگزاری آناتولیعمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در بین خبرنگاران در آنکارا در رابطه با تحولات ادلب سوریه گفت: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است. بیش از 1500 غیرنظامی جان خود را از دست دادند و از سال 2019 تاکنون حدود 1 میلیون و 640 هزار نفر آواره شده اند.

وی گفت: هیئت ترکیه مذاکرات خود را در روسیه ادامه می دهد. حفظ وضعیت موجود در منطقه کاهش تنش در ادلب به منظور اجتناب از بروز یک فاجعه انسانی در منطقه است و ترکیه به تلاشهای خود ادامه می دهد.چلیک افزود: در روزهای اخیر اظهارات نادرستی از سوی روسیه علیه ترکیه مطرح شده است. به صراحت می گوییم که تمام اطلاعاتی که نقض ترکیه را بیان می کند اشتباه است. توافق توسط رژیم نقض شده است. ترکیه به تعهد خود در توافق نامه سوچی ادامه می دهد و برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی تلاش می کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشتیک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشت سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید یک ایرانی بازداشت شده در آلمان که به نقض تحریم های آمریکا متهم شده بود، پس از تلاش های دیپلماتیک تهران آزاد شده و به ایران بازگشته است. حالا با کی معامله شد ؟ تحریمهای آمریکا نبود. تحریمهای بین المللی بود MZHemingway RichardGrenell JZarif effect or SenateDems effect ?

چاووش اوغلو: حفتر باید به حملات و نقض آتش‌بس در لیبی پایان دهدوزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که برای دست‌یابی به راه حل سیاسی در لیبی باید نیروهای حفتر به حملات خود و نقض آتش بس پایان دهند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت بهداشت ایران ارسال نامه درباره موارد ابتلا و مرگ در اثر کرونا را تکذیب کردوزارت بهداشت ایران با تاکید بر اینکه 'هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا' در ایران مشاهده نشده، نامه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از طرف معاونت درمان این وزارتخانه به رئیس جمهور ایران درباره موارد ابتلا به ویروس کرونا را 'جعلی' خواند.

رژیم اسد در حملات به ادلب متحمل تلفات سنگین شده استطی عملیات‌های مخالفان رژیم بشار اسد طی دو هفته گذشته صدها نفر از نیروهای رژیم در منطقه کاهش تنش ادلب کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی همه شما را خواهیم کشت از سربازان متجاوز ارتش ترکیه تا نوچه هایتان مثل تروریست های القاعده و داعش. تکه تکه تان خواهیم کرد. یادتان باشد در طی 9 سال به زنان سوری تجاوز کردید سر بریدید حالا دیگر پایان جنایت های شما نزدیک است. لعنت بر اردوغان تروریست پرور.

ایران...کودکان 13 ساله برای مخارج تحصیل کولبری می‌کنندروزنامه ایران اعلام کرد که سن کولبری در ایران به شدت کاهش یافته و به 13 سال رسیده است.روزنامه دولتی این در حالی است که اقای لاریجانی امروز گفتن برای کمک به اقتصاد لبنان اماده هستن 👇👇👇 کودکان ۱۳ ساله برای مخارج تحصیل کولبری میکنند... شما برید از فرودگاه جدیدتان رونمایی کنید

نتیجۀ حملات بشار اسد به ادلب؛ آوارگی ۹۰۰ هزار نفر در سه ماهمعاون دبیرکل سازمان ملل: «آنچه در شمال‌غرب سوریه می‌گذرد یک 'خشونت کور' است. آوارگان بشدت آسیب دیده‌اند و مجبور به خوابیدن در فضاهای باز و بدون سرپناه آن هم در دمای انجماد هستند. مادران برای گرم کردن کودکانشان پلاستیک می‌سوزانند و کودکان از سرما می‌میرند.» ✌🇮🇷🇸🇾🇱🇧🇮🇶🇦🇫✌پاکسازی کشور از لوث تروریستهای وحشی موردحمایت آمریکا فاجعه انسانی نیست ، فاجعه انسانی قتل عام مردم مظلوم عراق سوریه میانمار یمن و ... بدست تروریستهای موردحمایت آمریکاست . آوارگی نیست، بلکه شروع، پایان آوارگیست.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت که موارد نقض آتش بس رژیم اسد در ادلب به حدود 20 هزار رسیده است.بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ دانشجویان در تجمع اعتراضی دانشگاه امیر کبیر شعار دادند: «نه صندوق نه آرا، تحریم انتخابات» بیش از یک ماه از سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی از سوی سپاه می گذرد و گزارش‌ها حاکی از اعتراضات دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر تهران در روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در اعتراض به سرنگونی این هواپیما و حوادث آبان ماه است.وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که برای دست‌یابی به راه حل سیاسی در لیبی باید نیروهای حفتر به حملات خود و نقض آتش بس پایان دهند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید IRNA Image caption مقامات بهداشتی ایران تاکید دارند که هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در داخل ایران دیده نشده است وزارت بهداشت ایران با تاکید بر اینکه"هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا" در ایران مشاهده نشده، نامه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از طرف معاونت درمان این وزارتخانه درباره ورود کرونا به ایران را"جعلی" خواند.

17.02. دانشجویان معترض شعارهای «نه صندوق نه آرا، تحریم انتخابات»، «۱۵۰۰ نفر کشته آبان ماست»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» سر دادند اما این اعتراضات با برخورد شدید لباس شخصی‌ها و حراست دانشگاه امیر کبیر به دانشجویان ادامه یافت.2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در بین خبرنگاران در آنکارا در رابطه با تحولات ادلب سوریه گفت: موارد نقض آتش بس رژیم اسد به حدود 20 هزار رسیده است.2020 مونیخ/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه رعایت آتش بس برای دستیابی به روند سیاسی در لیبی بسیار مهم است٬ اظهار داشت:‌ ترکیه نیز تنها راه حل بحران لیبی را سیاسی می داند و برای دستیابی به آن بارها بر پایان یافتن حملات و نقض آتش بس توسط نیروهای حفتر تاکیده کرده است. بیش از 1500 غیرنظامی جان خود را از دست دادند و از سال 2019 تاکنون حدود 1 میلیون و 640 هزار نفر آواره شده اند. پیش از این نیز دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در ۲۳ دی ماه به شلیک موشک از سوی ایران به هواپیمای مسافربری اوکراین که منجر به کشته شدن ۱۷۶ نفر شده بود تجمع اعتراضی برپاکرده بودند که دست کم چهار دانشجو نیز بازداشت شدند. وی گفت: هیئت ترکیه مذاکرات خود را در روسیه ادامه می دهد. در نامه‌ای که تصویرش درشبکه‌های اجتماعی منتشر شده به رئیس جمهوری ایران گزارش شده که در ایران" ۳۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و چهار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

حفظ وضعیت موجود در منطقه کاهش تنش در ادلب به منظور اجتناب از بروز یک فاجعه انسانی در منطقه است و ترکیه به تلاشهای خود ادامه می دهد. این اتفاق تنها ساعاتی بعد از حمله موشکی ایران به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق بود که به گفته مقامات سپاه،‌ انتقام از قتل قاسم سلیمانی توسط آمریکا بود. چاووش همچنین با اشاره به اینکه نشست بعدی لیبی در ایتالیا برگزار می شود، تصریح کرد که تاریخ دقیق آن از سوی مقامات ایتالیایی اعلام خواهد شد. چلیک افزود: در روزهای اخیر اظهارات نادرستی از سوی روسیه علیه ترکیه مطرح شده است. به صراحت می گوییم که تمام اطلاعاتی که نقض ترکیه را بیان می کند اشتباه است. اعتراض به نقش سپاه پاسداران در سرنگونی هواپیمای مسافربری و پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در دومین روز در دانشگاه ها و به بیش از بیست شهر گسترش یافت. توافق توسط رژیم نقض شده است. ترکیه به تعهد خود در توافق نامه سوچی ادامه می دهد و برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی تلاش می کند. روز جمعه ۲۴ آبان ماه پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران صورت گرفت و تنها یک روز بعد از آغاز اعتراضات، جمهوری اسلامی شنبه شب ۲۵ آبان اینترنت را تقریبا به طور کامل قطع کرد. پیشتر، مقامات وزارت بهداشت ایران هر نوع پنهانکاری در اطلاع‌رسانی در مورد ابتلای به کرونا را تکذیب کرده‌اند.

وی تصریح کرد:از ماه مه سال 2019 رژیم بارها به غیرنظامیان و زیرساخت ها در ادلب حمله کرده است. نقض توافق نامه سوچی، همچنین به معنای نقض وعده های روسیه و رژیم اسد است. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. در چارچوب حملات رژیم بیش از 300 زیرساخت هدف قرار گرفته است. 53 مرکز بهداشت و درمان دیگر قابل استفاده نیستند. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند. .