چطور یک تب‌سنج هوشمند رسیدن کووید به آمریکا را پیش‌بینی کرد؟

30/03/2021 04:14:00 ب.ظ

چطور یک تب‌سنج هوشمند رسیدن کووید به آمریکا را پیش‌بینی کرد؟ جزئیات بیشتر🔽

ویروس کرونا, آمریکا

چطور یک تب‌سنج هوشمند رسیدن کووید به آمریکا را پیش‌بینی کرد؟ جزئیات بیشتر🔽

«وقتی فرد به پزشک مراجعه کند دیگر خیلی دیر است اما اگر سیستم هشدار زودهنگامی در کار باشد می‌شود از همه‌گیری پیش افتاد.»

یک شرکت آمریکایی سه هفته پیش از آن که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اعلام شود، متوجه شده بود که این بیماری به آمریکا رسیده است.شرکت «کینزا هِلت» ۹ سال است که از اطلاعات میلیون‌ها دماسنج متصل به تلفن‌های هوشمند بهره می‌برد. این فناوری و سامانه هشداردهندهٔ آن می‌تواند پیش از آنکه بیماری‌های عفونی به همه‌گیری تبدیل شوند به تشخیص آنها کمک قابل توجهی کند.

مسئولان کینزا هنگام آغاز شیوع کووید۱۹ در مارس ۲۰۲۰ مجموعه اطلاعات دربارهٔ تب کاربران تب‌سنج‌های خود را با سالهای گذشته مقایسه کردند و پس از کنار گذاشتن اطلاعات مربوط به تب ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی، با نتیجه شوکه‌کننده‌ای روبه‌رو شدند.ایندرا سینگ، بنیانگذار این شرکت می‌گوید:‌ «آنچه در ماه مارس دیدیم سرایت نامعمول بیماری به همه‌جا بود و واقعا نگران بودیم که کووید۱۹ به همه‌جای کشور رسیده است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

یک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدندیک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدند جزئیات بیشتر🔽

اگر یک غیرمسلمان به‌دست یک مسلمان به قتل برسد قصاص خواهد شد؟

بازداشت یک شهروند به دلیل انتشار ویدیویی از یک مرغداری در نیکشهر

نازنین زاغری در یک پرونده جدید به یک سال حبس محکوم شد | DW | 26.04.2021زاغری پس از پنج سال حبس در یک پرونده جدید به یک سال زندان و یک سال منع خروج از کشور محکوم شد. این شهروند ایرانی بریتانیایی در این پرونده به اتهام 'تبلیغ علیه نظام' از طریق شرکت در تجمع اعتراضی در سال ۸۸ محاکمه شد. تنها آیتمی که بر خلاف ادعا نادیده انگاشته میشود حقوق بشر و ارزش زن است با این توحش رژیم چه توجیهی برای مذاکرات برجام و عضویت در سازمانهای حقوق بشری وجود دارد این ژست های شعاری را رها کنید اگه آزادشد وبه خانواده پیوست اونموقع حقوق بشر را معنی خواهید کرد از شانس تخمی ما همین خانم اگه از ایران بره بیرون شروع میکنه ماله کشی واسه جمهوری اسلامی

گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن یک فرمانده سپاه به دست یک سرباز وظیفه

Aa یک شرکت آمریکایی سه هفته پیش از آن که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اعلام شود، متوجه شده بود که این بیماری به آمریکا رسیده است.Aa نیروهای امنیتی ایتالیا نیمه‌شب سه‌شنبه بک افسر نیروی دریایی این کشور را به همراه یک وابسته نظامی سفارت روسیه در رم به اتهام جاسوسی برای مسکو بازداشت کردند.سلام؛ من یک شهروند ایرانی غیرمسلمان هستم.براساس اعلام پلیس فتای سیستان و بلوچستان، یک شهروند به دلیل انتشار ویدیویی در خصوص هجوم تعدادی از شهروندان به یک مرغداری در فضای مجازی، بازداشت شده است.

شرکت «کینزا هِلت» ۹ سال است که از اطلاعات میلیون‌ها دماسنج متصل به تلفن‌های هوشمند بهره می‌برد. این فناوری و سامانه هشداردهندهٔ آن می‌تواند پیش از آنکه بیماری‌های عفونی به همه‌گیری تبدیل شوند به تشخیص آنها کمک قابل توجهی کند. این دو نفر در زمان اجرای یک قرار مخفیانه و در زمانی که افسر ایتالیایی مدارک محرمانه را در قبال دریافت پول نقد تحویل وابسته نظامی سفارت روسیه داد، بازداشت شدند. مسئولان کینزا هنگام آغاز شیوع کووید۱۹ در مارس ۲۰۲۰ مجموعه اطلاعات دربارهٔ تب کاربران تب‌سنج‌های خود را با سالهای گذشته مقایسه کردند و پس از کنار گذاشتن اطلاعات مربوط به تب ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی، با نتیجه شوکه‌کننده‌ای روبه‌رو شدند. همچنین غیرمسلمانان غیر ایرانی هم اگر به صورت قانونی وارد کشور شده باشند در امر قصاص برابر با مسلمانان هستند. ایندرا سینگ، بنیانگذار این شرکت می‌گوید:‌ «آنچه در ماه مارس دیدیم سرایت نامعمول بیماری به همه‌جا بود و واقعا نگران بودیم که کووید۱۹ به همه‌جای کشور رسیده است. عملیات با مدیریت اداره ضد جاسوسی و زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح ایتالیا انجام شده است.» مسئولان شرکت کینزا شیوع بیماری را در ایالت‌های تگزاس و فلوریدا حدس زده بودند، اما به آنها گفته شد که در اشتباه‌ اند چون ابتلای افراد به این ویروس، در آن زمان، فقط در ایالت‌هایی نظیر سیاتل و کالیفرنیا تأیید شده بود. در پی انتشار این ویدیو طی روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی، «حبیب رئیسی»، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر روز شنبه ۱۴فروردین۱۴۰۰، با تایید «بی‌نظمی» در صف فروش مرغ، هرگونه سرقت مرغ از این واحد صنفی را رد کرد.

اما ۱۸ روز بعد موارد ابتلا به کرونا در تگزاس و فلوریدا نیز تأیید شد. پیش‌تر سفارت روسیه در رم با صدور بیانیه‌ای بازداشت یکی از کارکنان بخش نظامی این نهاد دیپلماتیک را تایید کرده بود. آيا دماسنج‌های هوشمند می‌توانند جلوی همه‌گیری‌ها را بگیرند؟ گرچه نظام‌های بهداشت اقداماتی نظیر انجام تست، درمان، و قرنطینهٔ بیماران و واکسیناسیون را برای مهار ویروس کرونا انجام داده‌اند، اما هشدار اولیه باید نخستین گام باشد. ایندرا سینگ می‌گوید: «وقتی فرد به پزشک مراجعه کند دیگر خیلی دیر است. امیدواریم این اتفاق بر روابط دوجانبه ایتالیا و روسیه تاثیر منفی نگذارد.» وی می‌افزاید: «اگر سیستم هشدار زودهنگامی در کار باشد می‌شود از همه‌گیری پیش افتاد.» مقامات شماری از ایالت‌های آمریکا اکنون از اطلاعات کینزا برای کمک به مهار ویروس کرونا استفاده می‌کنند. در یک سال و نیم گذشته،‌ نیروی دریایی این کشور نقش مرکز عملیات نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی را بازی می‌کرد.

این شرکت دماسنج‌های هوشمندی با قیمت ۲۵ دلار دارد که تا کنون ۲/۴ میلیون عدد از آنها در سراسر آمریکا به فروش رفته است. تب‌سنج‌های هوشمند کینزا Kinsa حتی ورزشکاران حرفه‌ای نیز از این دماسنج‌های هوشمند استفاده می‌کنند. افشای جاسوسی روسیه از نیروهای مسلح ایتالیا در حالی روی می‌دهد که روابط میان بروکسل و مسکو بسیار پرتنش است. مسئولان ان‌.بی‌. در آخرین مورد بلغارستان حدود ده روز پیش دو کارمند سفارت روسیه در صوفیه را به اتهام اداره یک شبکه جاسوسی از این کشور اخراج کرد.ای، لیگ ملی بسکتبال آمریکا از این دماسنج‌ها برای مراقبت از ورزشکاران و مربیان در برابر ویروس کرونا بهره می‌برند.

شرکت کینزا که از حمایت‌ مالی دولت آمریکا هم بهره می‌برد یک چهارم تولیداتش را به رایگان در اختیار افراد محروم و نیز مدارس قرار می‌دهد تا از بیماری‌های همه‌گیری نظیر آنفولانزا پیشگیری شود. روابط مسکو و بروکسل در ماه‌های اخیر و به‌ویژه در جریان مسمومیت، بازداشت و حبس الکسی ناوالنی ، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین بیش از پیش بحرانی شد. اپلیکیشن کینزا چیزی بیش از یک دماسنج است. کاربر روی این اپلیکیشن به تعدادی پرسش دربارهٔ علائمی که خود دارد پاسخ می‌دهد و آنگاه اپلیکیشن به او می‌گوید که آیا لازم است به پزشک مراجعه کند، به اورژانس برود یا در خانه بماند. چنین امکانی به‌ویژه کمک بزرگی نیز به والدین می‌کند چراکه کودکان بیشتر دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌شوند و وقتی والدین می‌خواهند هرچه زودتر مشکل کودک را بفهمند،‌ این امکان را دارند که با کمک این اپلیکیشن تکلیف خود را دربارهٔ بیماری فرزندشان زودتر بدانند. این مطلب در مجموعه‌ای از مطالب مرتبط با هفتهٔ بهداشت در وبسایت یورونیوز منتشر می‌شود.

هم‌رسانی این مطلب: .