چطور موسیقی کلاسیک در پِرو به یاری کودکان بی‌بضاعت می‌آید؟

14/06/1398 07:57 ب.ظ

«هدفِ سمفونی برای پرو، ایجاد تحول در جامعه و بهتر کردن آن با قدرت موسیقی است.»

«هدفِ سمفونی برای پرو، ایجاد تحول در جامعه و بهتر کردن آن با قدرت موسیقی است.» کودکان و نوجوانانی که در این برنامه شرکت می‌کنند می‌گویند زندگی‌شان بسیار سخت است. حتی بعضی‌ از آنها می‌خواهند در محل ارکستر بمانند و شب همانجا بخوابند.

بیش از ۸ هزار کودک و نوجوان دیگر، مثل متیاس و نیکول، هر روز در سراسر کشور ساعت‌ها در مدارسی تمرین می‌کنند که نوکلئوس نام دارد و برای این برنامه ایجاد شده است. خوان فلورز خود می‌گوید: «نوکلئوس‌‌ها نوعی سرپناه‌اند، مثل واحه‌‌ای از آرامش، شادی و امید.»

نواجوانان اینجا ارزشهایی نظیر همبستگی وقت‌شناسی، احترام و کار گروهی را می‌آموزند.ارکستر سمفونی اصلی این برنامه به رهبری هوگو کاریو، تلاش دارد به حد اعلای اجرا برسد. هوگو کاریو می‌گوید: «وقتی در چشم همدیگر نگاه می‌کنیم، و موسیقی و انرژی بین ما می‌گردد، گاهی اشک می‌ریزیم و گاهی می‌خندیم، اینها لحظه‌های جادویی هستند و این بچه‌ها مهمترین چیز در زندگی من‌اند.»

خوان می‌گوید که امروز می‌داند که موسیقی می‌تواند زندگیِ فقیرترین و بی‌بضاعت‌ترین بچه‌ها را عوض کند. رويای این نوازندگان جوان وقتی به تحقق پیوست که تابستان امسال در میدان اصلی لیما مقابل بیش از ۲۰ هزار نفر تماشاگر موسیقی اجرا کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

«ریانا» و ستاره‌های بزرگ موسیقی به قربانیان توفان در باهاما کمک می‌کنند«ریانا» و ستاره‌های بزرگ موسیقی به قربانیان توفان در باهاما کمک می‌کنند «ریانا» خواننده متولد باربادوس به جمع هنرمندان مشهوری که آمادگی خود را برای کمک به آسیب دیدگان توفان دریایی «دوریان» در باهاما و مناطق اطراف اعلام کرده‌اند، پیوست.

برادر نخست وزیر بریتانیا از حضور در کابینه و عضویت در پارلمان کناره‌گیری کردبرادر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از سمت خود در هیئت دولت این کشور کناره‌گیری کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، جو جانسون، برادر کوچکتر بوریس جانسون که در آستانه آغاز کارزار

افغانستان: در حمله تروریستی در کابل 10 غیرنظامی کشته و 42 تن دیگر زخمی شدندافغانستان: در حمله تروریستی در کابل 10 غیرنظامی کشته و 42 تن دیگر زخمی شدند

روسیه دو معترض دیگر را در آستانه رای‌گیری یکشنبه در مسکو به زندان محکوم کردرویترز - دادگاهی در روسیه دو مرد را برای اعمال خشونت علیه پلیس در تظاهرات سیاسی به سه و سال نیم زندان محکوم کرد. هدف از آن تظاهرات دعوت به برگزاری یک انتخابات آزاد در روز یکشنبه بود. به گزارش رویترز

توکیو در صدر فهرست امن‌ترین شهرهای جهان قرار گرفت؛ واشنگتن در رتبه هفتمتوکیو در صدر فهرست امن‌ترین شهرهای جهان قرار گرفت؛ واشنگتن در رتبه هفتم واشنگتن، پایتخت آمریکا که در سال ۲۰۱۷ رتبه بیست و سوم را میان شهرهای امن جهان داشت، امسال به رتبه هفتم رسیده است که پیشرفت چشمگیری محسوب می شود.

عملیات گذربان در خلیج فارس؛ ناوشکن‌های آمریکایی در دو سوی تنگه هرمز مستقر شدندعملیات گذربان در خلیج_فارس ؛ ناوشکن‌های آمریکایی در دو سوی تنگه_هرمز مستقر شدند خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به حضور نظامی آمریکا در منطقه پرداخته و می‌گوید هرچند این حضور با هدف بازدارندگی است، ولی احتمال مناقشه را هم بالا برده است.

بسیاری از بچه‌های این برامه معتقدند که «سمفونی برای پرو» خانه و خانواده آنهاست و فرصتی است که آنها را به آینده‌ای بهتر می‌رساند.

کودکان و نوجوانانی که در این برنامه شرکت می‌کنند می‌گویند زندگی‌شان بسیار سخت است. حتی بعضی‌ از آنها می‌خواهند در محل ارکستر بمانند و شب همانجا بخوابند.بیش از ۸ هزار کودک و نوجوان دیگر، مثل متیاس و نیکول، هر روز در سراسر کشور ساعت‌ها در مدارسی تمرین می‌کنند که نوکلئوس نام دارد و برای این برنامه ایجاد شده است. خوان فلورز خود می‌گوید: «نوکلئوس‌‌ها نوعی سرپناه‌اند، مثل واحه‌‌ای از آرامش، شادی و امید.»

نواجوانان اینجا ارزشهایی نظیر همبستگی وقت‌شناسی، احترام و کار گروهی را می‌آموزند.ارکستر سمفونی اصلی این برنامه به رهبری هوگو کاریو، تلاش دارد به حد اعلای اجرا برسد.

هوگو کاریو می‌گوید: «وقتی در چشم همدیگر نگاه می‌کنیم، و موسیقی و انرژی بین ما می‌گردد، گاهی اشک می‌ریزیم و گاهی می‌خندیم، اینها لحظه‌های جادویی هستند و این بچه‌ها مهمترین چیز در زندگی من‌اند.»

خوان می‌گوید که امروز می‌داند که موسیقی می‌تواند زندگیِ فقیرترین و بی‌بضاعت‌ترین بچه‌ها را عوض کند.

رويای این نوازندگان جوان وقتی به تحقق پیوست که تابستان امسال در میدان اصلی لیما مقابل بیش از ۲۰ هزار نفر تماشاگر موسیقی اجرا کردند.

اما رویای خوان دیه‌گو فلورز آن است که بچه‌های این پروژه تحت پوشش این پروژه به یک میلیون نفر برسند. رویایی که گرچه بلندپروازانه است اما خوان مصمم است آن را محقق کند.