چطور آنچه که می‌خوریم، بر خواب ما تاثیر می‌گذارد؟

23/12/1399 08:28:00 ب.ظ

تحقیقات محققان آمریکایی نشان می‌دهد نوع غذاهایی که می‌خوریم، روی کمیت و کیفیت خواب ما تاثیر مستقیم دارد و برعکس. یعنی غذاهایی که می‌خوریم، بر خواب ما و خواب ما روی رژیم غذایی و غذاهایی که هوس می‌کنیم، تاثیر دارد. بهداشت_عمومی گزارش مینو علوی👇

مانند گوشت چرب، کره، مارگارین، شیر و خامه، ماست پرچرب، شیرینی‌جات و بیسکوییت‌ها هم در ایجاد اختلال در خواب مقصرند.

برعکس این غذاها، سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات و غلات سبوس‌دار که فیبر بالایی دارند و همچنین چربی‌های اشباع‌شده مانند آجیل، تخمه کدو و تخمه آفتاب‌گردان، کنجد و روغن کنجد، زیتون و روغن زیتون و نیز ماهی هستند که در بهبود خواب ما تاثیر‌گذارند.

این نتایج از طریق بررسی داده‌های بالینی در طی سال‌های متمادی به دست آمده و نشان می‌دهد که هر چه کالری دریافتی از طریق ساده‌تری باشد، یا به اصطلاح از «غذاهای شکم سیرکُن» به‌دست آمده باشد، خواب فرد سبک‌تر، گسسته‌تر و کمتر است. مشخصه اصلی غذاهای «شکم‌ سیرکن»، پروتئین پایین، میوه و سبزیجات کم و شکر افزوده زیاد است.

البته باید در نظر گرفت خصلت تحقیقاتی که بر پایه داده‌های بالینی انجام می‌شود، این است که ارتباط بین دو موضوع را بررسی می‌کند، نه رابطه علت و معلولی را. یعنی این تحقیقات نمی‌گوید که تغذیه ناسالم، انسان را بدخواب می‌کند؛ بلکه می‌گوید که تغذیه ناسالم و بدخوابی با هم در ارتباط هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سند همکاری ایران و چین؛ آنچه می‌دانیم و آنچه نمی‌دانیم | DW | 28.03.2021بعد از امضای سند همکاری ایران و چین نگرانی‌ها پیرامون مفاد این سند، چشم‌انداز آن و آنچه که بعنوان نظریه «تله بدهی» عنوان می‌شود افزایش یافته است. برخی از منتقدان این سند را به قرارداد ترکمانچای تشبیه کرده‌اند. ترکمنچای دوم اگه با چشم رنگی ها سند همکاری بسته میشد بازم میگفتن قرارداد ترکمنچای.تو همین تاریخ صدساله این آمریکا یاران اروپاییش بودن که سرمایه های این مملکت رو ب غارت بردن رسانه ' ازاد' صهیونیستی لطف بفرمائید و دقیقا بگید 'برخی از منتقدان' چه کسانی هستند ؟ شرمتان باد ایران ستیزان

چطور به ابزارهای ترجمه آنلاین آموزش دهیم که تبعیض جنسیتی را کنار بگذارند؟تبعیض جنسیتی در مترجم‌های آنلاین مثل گوگل ترنسلیت به وضوح قابل مشاهده است. این وضعیت در زبان‌هایی که دارای اسامی مونث و مذکر هستند تحقیق و بررسی شده است. با روش‌های مشخص می‌توان به هوش مصنوعی یاد داد که جنسیت‌گرایی را کنار بگذارد.

بازداشت یک شهروند به دلیل آنچه نوشته‌های تفرقه‌افکن خوانده شده استبقول دوستی : مملکتی که قاضی صلواتی داشته باشه دیگه درس حقوق نمیخواد برادران قاچاقچی یه جدول دادن به'قضات' و کارشونو روتین کردن یارو تا مفاد اتهامی که همه شبیه هم هستن رو میبینه از روی جدول نوع اتهام و کیفرش رو اعلام میکنه دیگه حقووق کیلویی چنده ؟

در میان ما؛ مستندی درباره آنچه بر افغانستانی‌ها در ایران می‌گذرد

نور خورشید ویروس کرونا را ۸ برابر سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد خنثی می‌کندنور خورشید ویروس کرونا را ۸ برابر سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد خنثی می‌کند یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که نور خورشید قادر است ویروس کووید-۱۹ را هشت برابر سریع‌تر از آنچه تاکنون تصور می‌شد، خنثی کند.