چطور در قرنطینه دیوانه نشویم

08/04/2020 12:22:00 ب.ظ

چطور در قرنطینه دیوانه نشویم؛ توصیه‌های افرادی که از حصر‌ خانگی جان سالم به در برده‌اند

چطور در قرنطینه دیوانه نشویم؛ توصیه‌های افرادی که از حصر‌ خانگی جان سالم به در برده‌اند

تلاش می‌کنید با قرنطینهٔ اختیاری کنار بیایید؟ در چند سال گذشته در روسیه، ده‌ها هزار نفر (به طور رسمی بیش از ۶۰،۰۰۰ نفر بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸) به دلایل سیاسی یا مسائل دیگر محکوم به حصر خانگی شدند. شش نفر از افراد محکوم به حصر خانگی با بی‌بی‌سی روسیه دربارهٔ شیوهٔ زندگی خود در حصر گفتگو کردند.

او می‌گوید:"تصمیم گرفتم ورزش کنم، شنای سوئدی رفتن و برنامهٔ منظم برای مطالعه".حق نشر عکساو می‌گوید:"اجرای هر نوع برنامهٔ منظم خیلی سخت است چون ما معمولاً تابع اموری هستیم که به زندگی ما نظم می‌دهند، برای مثال ساعت تعطیل شدن فروشگاه‌ها و ساعتی که باید سر کار باشیم. ناگهان همهٔ اینها برای آدم بی‌معنا می‌شود".

"فکر می‌کنی می‌توانی کتاب بخوانی یا موسیقی گوش کنی، اما نمی‌شود. این بی‌عدالتی، اینکه می‌دانی بی‌گناه هستی، مرا به خشم می‌آورد و تمام فکرم را به خودش مشغول می‌کرد: کتابی را باز می‌کردم اما نمی‌توانستم فکرم را جمع کنم، تلویزیون را روشن می‌کردم و هیچ چیز بر من اثر نداشت، بی‌حس شده بودم".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از 60 هزار نفر رسیدوزارت بهداشت ایران ایران اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 60 هزار و 500 نفر رسیده و 3 هزار و 739 تن بر اثر این بیماری جان باختند. - خبرگزاری آناتولی Bu rakamı on'a çarpsanız doğru rakam örtaya çıkar.

کرونا در ایران و جهان | آمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از ۶۰هزار نفر رسید؛ مرگ ۳۷۳۹ نفر تاکنونایرانی ها میلیونی مبتلا شدند هزار چیه این آمار جعلی جمهوری اسلامی ایران قبول داری

جان باختگان کرونا در کشور به ۳۸۷۲ نفر رسیدتهران - ایرنا - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار ۸۷۲ نفر رسید.

شمار جان باختگان بيمارى کرونا در ایران به 3872 نفر رسیدرئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ايران، روز سه شنبه 7 آوریل times X5 = 19000 5 is the minimum Mullahs natural lying coefficient!

شمار قربانیان کرونا در ایران با ۱۳۳ مرگ جدید به ۳۸۷۲ نفر رسید🎥وزارت امور خارجه ایران: از آمریکا کمک پزشکی نخواستیم آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس_کرونا در کشورهای مختلف جهان و ایران را در وب سایت یورونیوز بخوانید: راست میگن خب،غسال میخوان چقدر زود منتشر می‌کنید اخبار رو :) روحانی_غلط_کرد

افزایش قربانیان کرونا در اسپانیا به حدود 14 هزار نفرتعداد جان باختگان ویروس کرونا در اسپانیا به 13 هزار و 798 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

نامه ۱۵۴ مقام عالی‌رتبه پیشین به رهبر ایران: حصر را به قرنطینه اختیاری تبدیل کنید انتظار ناامیدی و دلسردی سرگئی فومین، که به دلیل شرکت در اعتراضات تابستان گذشته در مسکو، یک ماه در بازداشت موقت بود و سه ماه را در حبس خانگی گذراند، برنامه‌ها و تصمیم‌هایش را در دوران بازداشت موقت، به خاطر می‌آورد.وزارت بهداشت ایران ایران اعلام کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 60 هزار و 500 نفر رسیده و 3 هزار و 739 تن بر اثر این بیماری جان باختند.اشتراک خلاصه مهمترین خبرها درباره شیوع کرونا جمهوری اسلامی ایران اولین مرگ بر اثر کرونا را یک اسفند اعلام کرد در حالیکه بعد معلوم شد مقامات از قبل از شیوع بیماری خبر داشتند مقامات جمهوری اسلامی تا روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، مرگ سه هزار و ۷۳۹ نفر را به طور رسمی اعلام کردند و تعداد کل مبتلایان هم به ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر رسید.کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

او می‌گوید:"تصمیم گرفتم ورزش کنم، شنای سوئدی رفتن و برنامهٔ منظم برای مطالعه". اما پس از گذشت یک ماه سرگئی از پا افتاد.04."برنامهٔ روزانه‌ام به هم خورد. او روز جمعه ۹ اسفند هم دوباره گفت که از. صبح‌ها ساعت ۱۰ از خواب بیدار می‌شدم و تا ساعت ۳ بعد‌از‌ظهر در رختخواب می‌ماندم؛ سه ساعت در حمام و دستشویی وقت تلف می‌کردم و بعد خودم را دوباره به تخت می‌کشاندم". وی همچنین درباره موارد فوتی های جدید گفت: 136 بیمار طی 24 ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند و تعداد کل قربانیان به 3 هزار و 739 نفر رسیده است. یولیا هم می‌گوید که خیلی تلاش کرده است؛ او تعریف می‌کند:" می‌خواستم مثل شفیره در پیله باشم، خودم را در لحافم می‌پیچیدم و از جهان و واقعیت‌ها فاصله می‌گرفتم و این مرا به وحشت می‌انداخت". سه هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

حق نشر عکس Getty Images دمیتری بوگاتوف، ریاضیدان در سال ۲۰۱۸ بیش از شش ماه را در حبس خانگی گذراند.. او می‌گوید:"اجرای هر نوع برنامهٔ منظم خیلی سخت است چون ما معمولاً تابع اموری هستیم که به زندگی ما نظم می‌دهند، برای مثال ساعت تعطیل شدن فروشگاه‌ها و ساعتی که باید سر کار باشیم. ناگهان همهٔ اینها برای آدم بی‌معنا می‌شود". ناتالیا شارینا، مدیر سابق کتابخانهٔ ادبیات اوکراینی، در سال ۲۰۱۵ محکوم شد و مدت ۱۸ ماه را در حبس خانگی به سر برد. پس از دستگیری، بازجویی، زندان انفرادی و محاکمه، حبس خانگی مثل بهشت می‌شود اما نه برای مدتی طولانی.

"فکر می‌کنی می‌توانی کتاب بخوانی یا موسیقی گوش کنی، اما نمی‌شود. این بی‌عدالتی، اینکه می‌دانی بی‌گناه هستی، مرا به خشم می‌آورد و تمام فکرم را به خودش مشغول می‌کرد: کتابی را باز می‌کردم اما نمی‌توانستم فکرم را جمع کنم، تلویزیون را روشن می‌کردم و هیچ چیز بر من اثر نداشت، بی‌حس شده بودم". لحظهٔ غیر‌منتظرهٔ آزادی ناتالیا پس از چند ماه حبس خانگی اجازه پیدا کرد برای درمان آسیب ستون فقراتش که باقی‌ مانده از زمان دستگیری او در ماشین پلیس بود، نزد پزشک برود. این ملاقات‌ها به او کمک کرد تا حالش بهتر شود. او می‌گوید:"من فقط به درمانگاه و نزد پزشک می‌رفتم اما می‌دیدم که آدم‌های دیگر زندگی‌شان می‌کنند و همین حال مرا بهتر می‌کرد".

یولیا تسوتکوا به یاد می‌آورد:"وقتی به من اجازه دادند برای ۵۰۰ متر پیاده‌روی بیرون بروم، خیلی هیجان‌زده شدم. درست مثل آزادی کوچکی بود اما به من بیشتر نشان می‌داد که در مواقع دیگر تا چه حد اسیر هستم". حق نشر عکس Getty Images به سرگئی اجازهٔ پیاده‌روی ندادند اما او دو بار این دستور را زیر پا گذاشت. " گاهی در طول شب، کلاهم را روی سرم می‌کشیدم و به مغازهٔ طبقهٔ پایین می‌رفتم تا آبجویی بخرم. وقتی پایم را از خانه بیرون می‌گذاشتم احساس وصف‌ناپذیری داشتم، درست مثل آن که از زندان فرار کرده باشم".

با کسی که دوستش دارید حرف بزنید در حبس خانگی، دادگاه معمولاً به افراد اجازه می‌دهد که با بستگان نزدیک خود ارتباط داشته باشند. در دوران حبس خانگی، همسر ناتالیا و دخترش همراه و باعث دلگرمی او بودند. چندی بعد او اجازه پیدا کرد که با دیگران تماس تلفنی داشته باشد و کمی بعد دوستان توانستند به دیدارش بیایند. او می‌گوید:"حیوانات خانگی هم نقش خیلی آرامش‌بخشی دارند". حق نشر عکس Getty Images الکساندر لیتریوف، کارشناس فناوری و از فعالان معترض، پروژهٔ اینترنتی راه انداخته بود که از مردم می‌خواست نیروهای پلیسی که معترضان اعتراضات آرام و غیرخشونت‌آمیزرا می‌زدند، شناسایی و افشا کنند.

حبس خانگی او تازه شروع شده است. دوست او داریا هر روز به دیدارش می‌آید. او می‌گوید:"دوست من برایم خوراکی‌های مورد‌علاقه‌ام را‌ می‌آورد و مرا خوشحال می‌کند". کتاب‌های طولانی بخوانید و فکرتان را مشغول کنید تقریباً همه توصیه به کتاب خواندن می‌کنند. کیریل سربرنیکوف، کتاب‌های جنگ و صلح نوشتهٔ تولستوی، دن‌کیشوت نوشتهٔ سروانتس و خیرخواهان نوشتهٔ جاناتان لیتل را برای خواندن پیشنهاد می‌کند.

حق نشر عکس او همچنین پیشنهاد نوشتن خاطرات روزانه و یادگیری زبان می‌دهد. الکساندر لیتریوف شعر می‌سرود و نقشهٔ کسب‌و‌کار آینده‌اش را می‌ریخت. سرگئی می‌گوید:"چیزی که مرا نجات داد چِکِرز (نوعی بازی با مهره و تخته) بود. پدرم کتاب یادگیری و برد در این بازی را برایم آورد. روزی ۵ ساعت برای مهارت در این بازی تمرین می‌کردم".

حق نشر عکس Getty Images یادتان باشد کسانی هستند که در وضعیتی بدتر از شما هستند یولیا می‌گوید که مدام به زندانیان سیاسی فکر می‌کند."من خوب می‌دانم زندانی بودن چه وضعیتی است. قرنطینه اصلاً به اندازهٔ آن هولناک نیست". الکسی بوشماکوف، وکیل الکساندر می‌گوید که مهمترین نکته در دوران حبس‌خانگی این است که بدانی تنها نیستی و دیر یا زود همهٔ این ماجرا تمام می‌شود و آزاد خواهی شد. .