چشم‌انداز مذاکرات تهران-ریاض؛ آیا بازار نفت برای خوشامدگویی دوباره به ایران آماده می‌شود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چشم‌انداز مذاکرات تهران-ریاض؛ آیا بازار نفت برای خوشامدگویی دوباره به ایران آماده می‌شود؟ جزئیات بیشتر🔽

مذاکرات غیر رسمی ایران و عربستان در بغداد همزمان با پیشرفت مذاکرات ایران و کشورهای گروه ۱+۴ در وین که با هدف لغو تحریم‌های آمریکا و و بازگشت مجدد دو کشور به تعهدات برجامی در حال برگزاری است، گمانه‌زنی‌های تازه‌ای را در مورد آغاز تلاش تهران برای جلب نظر بغداد و ریاض به عنوان دو ابرقدرت اوپک برای عرضه دوباره نفت ایران در بازارهای جهانی مطرح کرده است.

اما عربستان سعودی در نشست ماه مارس اوپک پلاس متعهد شده بود که به شرط جبران تخطی دیگر اعضا از سهمیه‌های تعیین شده و حفظ تعادل فعلی قیمت نفت، تولید روزانه یک میلیون بشکه‌ای خود را که از فوریه گذشته به طور داوطلبانه کاهش داده، به ‌تدریج پس از ماه آوریل وارد بازار کند. بنابراین با وجود چشم‌انداز مثبت بازار جهانی، حفظ تعادل قیمتی فعلی را در سطح ۶۵ دلار که پس از دو سال ایجاد شده همزمان با سهم‌خواهی بیشتر ایران، عربستان، عراق، ونزوئلا و روسیه دشوار کرده است؛ به ویژه با توجه به این که روسیه در نشست‌های اخیر اپک پلاس موفق شده همواره خود را از ثبات عرضه نفت مستثنی کند.تجربه بازگشت ایران به بازار پس از برجام

متوسط صادرات روزانه نفت ایران در ماه‌های آوریل و مه سال ۲۰۱۸ و پیش از خروج آمریکا از برجام به بیش از ۲.۷ میلیون بشکه رسیده بود؛ در حالی تولید روزانه آن حدود ۳.۸ میلیون بشکه بود.قیمت جهانی نفت از سپتامبر ۲۰۱۴ روند نزولی به خود گرفته بود، به طوری که از ۹۷ دلار به ۶۲ دلار در دسامبر این سال افت کرد. میانگین بهای هر بشکه نفت پایه برنت در سال ۲۰۱۵ به کمتر از ۴۹ دلار رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مذاکرات تهران-ریاض علاوه بر تاثیر در موضوع بازارنفت،آثار بسیارمهمی در منطقه و جهان خواهدداشت.رفع اختلافات دوکشورمهم ومسلمان منطقه گامی بزرگ برای نزدیکی آنهاو پایان جنگ‌های بیحاصل نیابتی و شکوفایی اقتصادی وشروع همکاری بلندمدت بین کشوربزرگ ایران و اعراب و کشورهای همسایه خواهدبود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سایه جنگ در شرق اروپا؛ آیا پوتین برای حمله به اوکراین آماده می‌شود؟وزیر خارجه اوکراین: «نیروهای روسی همچنان در نزدیکی مرزهای ما در شمال شرقی، شرق و جنوب حضور دارند و انتظار می‌رود که شمار آنها ظرف یک هفته دیگر به بیش از ۱۲۰ هزار نفر برسد.» تکرار_تایخ سیاست های توسعه طلبانه ترکیه عامل نسل_کشی ارامنه ۲۴آوریل ۱۰۶-امین سال روز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه ما خواهان عدالت هستیم این صلیبچیهای غرب اروپاست که بازیچه ی آمریکا و انگلستان شده اند مخل و مزاحم و مانع پوتین و چشم دیدن زندگی حقیقی روسها را ندارند. شما چرا رفتید پشت مرزهای روسیه؟ شماانتظار دارید هر جا خواستید برید و هر کار خواستید کنید هزاران کیلومتر دورتر از کشور خودتان دارید اتش بازی میکنید و کسی نباید به شما چیزی بگه ولی اگر کشوری داخل مرزهای خودش نیروهایش را برای امنیت خودش جابجا کند موردخشم شما قرارمیگیرد.جمع کنید بابا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران از «تغییر لحن» عربستان سعودی استقبال کردسخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید، تهران و ریاض می‌توانند با پشت سر گذاشتن اختلافات، وارد فصل تازه‌ای از تعامل و همکاری برای نیل به صلح، ثبات و توسعه منطقه‌ای شوند. خیلی هم عالی . فردا نره دو تا موشک بندازه برینه باز به آغاز روابط عربستان بخاطر اثرات اقتصا‌دی جنگ یمن مردم کشورش را بدبخت کرد، دیگه مجبوره باقبولی شکست امریکا درجنگ افغانستان متحدین ونظام های دیگریکه امریکاحامی وپشتیبان شان است نتیجه‌آ چنین مواقف خودراتجدیدخواهندکرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ریاض تهران را به پرهیز از تنش‌زایی و مشارکت جدی در مذاکرات هسته‌ای فراخواندپادشاهی عربی سعودی، از حکومت ایران خواست تا به طور جدی وارد مذاکرات هسته‌ای شود و از تنش‌افزایی ریاض بیاد این کیرم من و بخوره یعنی ترسو تر از عرب ها خودشونند پادشاه، گوه تناول فرموده‌اند!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان/ تداوم تخلف پیمانکاران شهرداری در بکارگیری کودکان برای زباله‌گردیمدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان در طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: تاکنون فقط ۹ کودک دوباره برای کار به خیابان برگشته‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

امیر دریادار سیاری خبرداد: آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در سراسر کشورمعاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به آمادگی ارتش برای کمک به کادر درمانی کشور در زمینه مقابله با کرونا گفت: آماده احداث بیمارستان صحرایی در تهران و شهرستان‌ها هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »