چشمه‌های آب گرم ژاپن؛ جاذبه گردشگری در دل کوهستان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

کشور ژاپن به دلیل قرار گرفتن روی گسل‌های طبیعی، آتشفشان‌های فعال و غیرفعال بسیاری دارد. این آتشفشان‌ها سبب به وجود امدن چشمه های آب گرم طبیعی بی‌شماری شده است که علاقه مندان را از هر کجا به سمت خود می‌کشاند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این چشمه ها که به نام اونسن (Onsen) معروف هستند در فضای باز واقع اند و از دیرباز جای خود را در فرهنگ اصیل ژاپنی باز کرده اند.

خبرنگار یورونیوز برای دیدن یکی از این چشمه ها به ناحیه «اونسن اکوهیدا» در رشته کوه های آلپس در شمال ژاپن رفته است. این منطقه که در استان گیفو قرار دارد، مملو از چشمه های آب گرم با منشا آتشفشانی است. یوکو نوجیری، صاحب هتلی در این ناحیه، می گوید: «در مکان هایی مثل اینجاست که مردم ژاپن دوست دارند تا بیایند و با فرار از ریتم دیوانه وار شهرها لذت آرامش خالص را تجربه کنند. اونسن بخشی بنیادی از فرهنگ ژاپن است.»آنچه چشمه های آب گرم این ناحیه را از چشمه های دیگر متمایز می کند، ترکیب آنها با مناظر بدیع طبیعی است. جلوه های کوهستانی و حوضچه های آب گرم ۳۷ تا ۴۰ درجه که در فضایی باز قرار دارند لذتی دو چندان را برای حاضران رقم می زنند.

برای رفع گرسنگی کسانی که به آب تنی در حوضچه های آب گرم می پردازند، غذایی به غایت ساده و با قدمتی هزار ساله وجود دارد: تاماگو. این کلمه در زبان ژاپنی به معنی تخم مرغ آب پز شده است و با وجود چشمه های آب گرم به آسانی قابل تهیه است. کافی است تخم مرغ ها را در میان آب گرم حوضچه ها رها کنید و پس از چند ساعت وقت گذرانی به سراغ آنها بیایید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگاه‌های مختلف در رابطه با آلودگی هوا به وظایف خود به درستی عمل نمی‌کننددادستان کل کشور: دستگاه‌های مختلف در رابطه با آلودگی هوا به وظایف خود به درستی عمل نمی‌کنند اینکه ما انواع و اقسام عوامل آلودگی هوا را ایجاد کنیم و بعد بگوییم امیدواریم باد بوزد و آلودگی هوا را ببرد قابل قبول نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتانیاهو در واکنش به پیوستن ۶ کشور اروپایی به اینستکس: از خودتان شرم کنید«در حالیکه ایران تأسیسات نفتی عربستان را بمباران می‌کند، در حالیکه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای اقدام به غنی‌سازی اورانیوم می‌کند، کشورهای اروپایی عجله دارند برای دلجویی از ایران حتی امتیازهای بیشتری بدهند.» والا جای شرم دارہ تو قرن ۲۱ با وجود UN amnesty و hrw هنوز اروپاييا راه رو واسه استبداد صاف كنن و تلف شدن منابع و نسلها رو تماشا كنن نتانياهو وهمدستانش در طول تاريخ اشغال فلسطين هزاران تن راقتل عام وترور كرده اند كه مطمئنا بايد بعنوان جنايتكاران بين المللي در دادگاه بين المللي محاكمه وبه كيفر جنايات مرتكب شده رسيده و إعدام شوند اميداست بزودي وجدانهاي بيدار دراروپا وسراسردنيا متحدعليه اين جنايتكاران اقدام كنند نتانیاهو غلط میکنه قاتل کودک کش دم از انساندوستی میزنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ظریف خطاب به اروپا: به جای وعده‌های توخالی داروی بیماران پروانه‌ای را بفروشیدوزیر خارجه ایران با انتقاد از کشورهای اروپایی خواستار فروش داروهای ویژه بیماران پروانه‌ای از سوی شرکت‌های اروپایی به ایران شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری ۷۵ درصد جمعیت کشور با اثرات گردوغبار/ تامین ۳۰ درصدی آب از آب‌های شوردبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر ۵۷ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش اثرات گرد و غبار قرار دارند و در آینده این میزان به ۷۵ درصد می‌رسد، گفت: از میان مالچ‌های زیستی برای تثبیت کانون‌های ریزگرد تنها دو مورد تایید شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عماد باقی: حکومت و اپوزیسیون برانداز با همه ضدیتشان به هم نیاز دارند«[اپوزیسیون برانداز] به محض اینکه یک جریان خودجوش اعتراضی شکل بگیرد سوار آن می شوند و چون می‌دانند حکومت هم به چنین چیزی واکنش نشان می‌دهد و با مطرح کردن دخالت آن‌ها بزرگشان می‌کند و این دسته از مخالفان می‌توانند به دنیا بگویند خود حکومت اعتراف کرده که ما رهبر این اعتراض‌ها هستیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نهضت بریل‌آموزی به زودی کلید خواهد خوردرییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور عنوان کرد: هر ساله ۱۵۵ هزار کتاب برای دانش‌آموزان ویژه تولید می‌شود، اما بیشتر هدف ما این است که کتاب‌های عادی برای دانش‌آموزان با نیاز ویژه مناسب سازی شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »