چرخش جنگ قدرت در اردن؛ اعلام وفاداری ولیعهد سابق به ملک عبدالله | DW | 06.04.2021

06/04/2021 08:36:00 ق.ظ

حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن به ملک عبدالله دوم، برادر ناتنی و پادشاه این کشور اعلام وفاداری کرد. حصر خانگی حمزه بن حسین و همسرش نیز پس از امضای اطلاعیه ناظر بر وفاداری به ملک عبدالله پایان یافت.

حمزه بن حسین, ملک عبدالله

حمزه بن حسین ، ولیعهد سابق اردن به ملک عبدالله دوم، برادر ناتنی و پادشاه این کشور اعلام وفاداری کرد. حصر خانگی حمزه بن حسین و همسرش نیز پس از امضای اطلاعیه ناظر بر وفاداری به ملک عبدالله پایان یافت.

حمزه بن حسین ، ولیعهد سابق اردن به ملک عبدالله دوم، برادر ناتنی و پادشاه این کشور اعلام وفاداری کرد. حصر خانگی حمزه بن حسین و همسرش نیز پس از امضای اطلاعیه ناظر بر وفاداری به ملک عبدالله پایان یافت.

غروب دوشنبه پنجم آوریل (۱۶ فروردین) دربار اردن بیانیه‌ای منتشر کرد. گفته شده است که حمزه بن حسین، ولیعهد سابق این کشور اطلاعیه‌ای مبنی بر وفاداری خود به ملک عبدالله دوم را امضا کرده است. پیش از آن ایمن صفدی، معاون نخست وزیر اردن اعلام کرده بود که ملک عبدالله مایل است اختلافات در خود خانواده سلطنتی حل شوند.

پس از انتشار بیانیه مربوط به اعلام وفاداری حمزه بن حسین به پادشاه این کشور، گفته شده است که محدودیتی برای رفت‌وآمد حمزه بن حسین وجود ندارد.ولیعهد سابق اردن پیش از آن اعلام کرده بود که حاضر به پذیرش حصر خانگی نیست. در ارتباط با اتهام"تلاش برای کودتا" ۱۶ تا ۱۸ فرد دستگیر شده‌بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

چشم مرکل روشن

حضور متهم به کودتا در انظار عمومی؛ شاهزاده حمزه با ملک عبدالله همراه شدحمزه بین حسین، ولیعهد سابق اردن یک هفته پس از قرار گرفتن در حبس خانگی به اتهام تلاش برای کودتا در انظار عمومی و ظاهر و همراه با ملک عبدالله دوم عازم زیارت از مقبره پادشاه فقید این کشور شد.

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه

تماس تلفنی اردوغان و عبدالله دوم و شیخ الصباح درباره حملات اسرائیل به مسجد الاقصیرئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن و امیر کویت درباره حملات اسرائیل به مسجد الاقصی و فلسطینیان تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی تماس تلفنی اردوغان و عبدالله‌دوم و شیخ‌الصباح درباره حملات اسرائیل به مسجد‌الاقصی

واکنش سخنگوی حزب حاکم ترکیه به حملات هوایی اسرائیل به غزهسخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

حمزه بن حسین و اعلام وفاداری به ملک عبدالله دوم غروب دوشنبه پنجم آوریل (۱۶ فروردین) دربار اردن بیانیه‌ای منتشر کرد.Aa حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن یک هفته پس از قرار گرفتن در حبس خانگی به اتهام تلاش برای کودتا در انظار عمومی ظاهر و همراه با ملک عبدالله دوم عازم زیارت از مقبره پادشاه فقید این کشور شد.به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند.به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان به کارمندان یک شهرداری منطقه در حساب توییتری خود نوشت:"‏از رسانه‌ها بابت حساسیت‌ها ممنونم.

گفته شده است که حمزه بن حسین، ولیعهد سابق این کشور اطلاعیه‌ای مبنی بر وفاداری خود به ملک عبدالله دوم را امضا کرده است.  پیش از آن ایمن صفدی، معاون نخست وزیر اردن اعلام کرده بود که ملک عبدالله مایل است اختلافات در خود خانواده سلطنتی حل شوند. در تصاویر رسمی منتشر شده از این مراسم شاهزاده حمزه در حالی که کت و شلوار و کراوات به تن دارد بر خلاف سایر حاضران که ماسک مشکی بر چهره دارند، ماسک آبی رنگ جراحی به صورت زده است. پس از انتشار بیانیه مربوط به اعلام وفاداری حمزه بن حسین به پادشاه این کشور، گفته شده است که محدودیتی برای رفت‌وآمد حمزه بن حسین وجود ندارد. قبل از نقدی، محمدرضا فلاح‌زاده، جانشین جدید فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، اسرائیل را تهدید کرده بود که 25 سال آینده را نخواهد دید. ولیعهد سابق اردن پیش از آن اعلام کرده بود که حاضر به پذیرش حصر خانگی نیست. شاهزاده حمزه در حصر خانگی قرار گرفت ولی روز دوشنبه با انتشار فایلی صوتی اعلام کرد که با سرپیچی از دستور رئیس ستاد کل ارتش به تماس خود با خارج از حصر ادامه خواهد داد. در ارتباط با اتهام"تلاش برای کودتا" ۱۶ تا ۱۸ فرد دستگیر شده‌بودند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در اطلاعیه‌ای که از سوی حمزه بن حسین امضا شده، چنین آمده است: «حفظ منافع کشور اردن بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد و ما همگی از تلاش‌های ملک عبدالله و منافع ملی این کشور حمایت می‌کنیم. عبدالله دوم پس از پادشاهی، حمزه را به عنوان ولیعهد خود منصوب کرد اما در سال ۲۰۰۴ این عنوان را از او سلب کرد و به پسر بزرگش داد. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرد در پی این حمله، یک افسر سوری کشته و 3 نفر مصدوم شدند.» گفته شده است که ملک عبدالله در راستای حل اختلافات خود با حمزه بن حسین، عموی خود، شاهزاده حسن را برای میانجی‌گری تعیین کرده است. حمزه بن حسین به ارتباط و همکاری با نیروهای خارجی متهم شده بود. ایمن صفدی از شنود تماس‌های ولیعهد سابق اردن و نزدیکان او خبر داده بود. روزنامه «کیهان» نزدیک به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، شنبه 28 فروردین با انتشار یادداشتی با عنوان «مذاکره علیه منافع ملی!» خواستار حمله به «تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل» در واکنش عملی به خرابکاری صورت گرفته در تاسیسات هسته‌ای نظنز شده بود. افزون بر آن، حمزه بن حسین متهم شده بود طی روزهای گذشته با مقامات ارشد ارتش در تماس بوده است.

حمزه بن حسین با انتشار یک پیام ویدیویی این اتهامات را تکذیب کرده بود. در همین زمینه: .